|ısparta haber|seçilenler|siyaset|Ekonomi|ısparta ilçeleri|ıspartaspor|Türkiye|sdu|Sağlık|Teknoloji|Magazin|Video|Kadın|Dünya
 

DP'nin ısparta ilçe-belde adayları

Demokrat Parti İl Başkanı Ali Koçal 2 ilçe ve 3 belde belediye başkan adayını daha tanıttı. Koçal, 'rakip tanımıyoruz" dedi

Kategori  Kategori : ısparta ilçeleri
Tarih  Tarih : 14 Şubat 2009 00:08

11 Punto 13 Punto 15 Punto 17 Punto Yazı Boyutu

Gönen İlçesi: Muzaffer Öz
Senirkent İlçesi: Ali Ayan
Güneykent Beldesi: Ali Erdem
Büyükkabaca Beldesi: Enver Özdamar
Barla Beldesi: Mustafa Soyöz

Yerel seçimlere az bir süre kala, siyaset arenası ısınmaya başladı. Partiler bir bir belediye başkan adaylarını açıklamaya devam ediyor. Demokrat Parti İl Başkanı Ali Koçal, parti binasında basın toplantısı düzenleyerek, Gönen ve Senirkent ilçeleri ile Büyükkabaca, Güneykent ve Barla kasabalarının belediye başkan adaylarını tanıttı. Aday tanıtımında konuşan Ali Koçal, 29 Mart'ta yapılacak yerel seçimlerde diğer siyasi partileri rakip olarak görmediklerini ve tanımadıklarını vurgulayarak, "Biz kendi kendimizin rakibiyiz" dedi. Daha önceki seçimlerde başka partilere oy verenlerin ruhlarında Demokrat Parti'nin olduğunu belirten Koçal,

Isparta halkından ızdırap çekmemeleri ve mutlu olmaları için Demokrat Parti'ye oy vermelerini istedi.
Koçal, "Tanıttığımız aday arkadaşlarımız seçim atmosferi içerisinde bizlerin ve ilçe ile beldelerdeki arkadaşların titizlikle, özveriyle kendilerinin çalışmaları neticesinde, o bölgenin 29 Mart 2009 tarihinde yapılacak yerel seçimlerde belediye başkanlığını kazanacak kişileri buldular. Hakikaten takdim etmiş olduğumuz bu arkadaşlarımız kaybedilen yılları geri getirecek ve Demokrat Parti'yle o bölgedeki kişileri mutluluğa ve müreffehe ulaştıracak kişilerdir" diye konuştu


 

"Senirkent 10 yıldır acı çekiyor"


 

Ali Koçal, iki dönemdir MHP'li bir başkanın yönettiği Senirkent ilçesi'nin 10 yıldır acı ve ızdırap çektiğini belirtti. Koçal, "Bu günlerin tekrar yaşanmaması için Ali Bey talip oldu. Hayırlısıyla Senirkent halkını mutluluğa ve müreffehe en güzel şekilde ulaştıracağına ben şahsen eminim. O nedenle Ali Bey'e hayırlı olsun diliyorum" dedi.


 

Senirkent adayı Ali Ayan ise, Senirkent'i göç veren değil, göç alan bir ilçe yapacağı sözünü vererek, "İnşaat Mühendisiyim. Bayındırlık ve İskan Müdürlüğü'nden emekliyim. 2002'ten sonra da İstanbul'da büyük projelerde görev aldım. Şuanda da raylı sistemlerde çalışıyorum.  Senirkent aşıklığından aday oldum. 40 yıldır İstanbul'daydım ama gönlüm hep Senirkent'tedir. Her geliş-gidişimde oranın gerilediğini, nüfusunun azaldığını gördüm. Sırf bunlar için geri dönüp aday oldum. Belediye başkan seçilmem durumunda Senirkent'i göç veren değil göç alan bir ilçe yapacağım inşallah" şeklinde konuştu.


 

"Mevcut başkan öğrencilerin sorunlarıyla ilgilenmiyor"


 

Gönen ilçesinin adayını tanıtan Koçal, mevcut belediye başkanının Gönen'de bulunan Meslek Yüksek Okulu öğrencilerinin sorunlarıyla ilgilenmediğini iddia etti. Gönen ilçesinin Isparta için önemli bir yeri olduğunu kaydeden Koçal, "Bundan önceki belediye başkanımız her ne kadar da bizim partimizden olmasa da İbrahim Çelik Bey, Gönen'i köyden, Gönen yapmıştır. Ama ne yazık ki 2004 yılında seçilen Adalet ve Kalkınma partili belediye başkanı mevcudu idare edememiştir. Her şeyden önce nüfusunu küçültmüştür. Yapılanlara dört dörtlük bakamamıştır. Oradaki Meslek Yüksek Okulu'nun talebelerine gerekli imkanı sağlayamamıştır. Ben öyle biliyorum ki, Meslek Yüksek Okulu'nda okuyup da Isparta'da ikametgah eden öğrenciler var. Bir belediye başkanı ne yapabilirdi? O çocuklarımızın bütün ihtiyaçlarını en güzel şekilde gidermeli ve gelirde elde ederekten, Gönen halkının milli gelirinin artırılması gerekirdi. Biz bu duygu ve düşünceler içerisinde eski günlerin tekrar yakalanabilmesi için Gönen'i de tekrar 29 Mart'ta Demokrat Parti belediye başkan adayı Muzaffer Bey'le kazanmış olacağız. Muzaffer Bey daha önce Gönen'de Demokrat Parti'den belediye meclis üyeliği yapmıştır. Gönen'i n sorunlarını bilen bir kişidir. Gönen'e hizmet vereceğinden bizim şüphemiz yoktur" dedi.


 

Gönen adayı Muzaffer Öz ise adaylığıyla ilgili olarak şunları söyledi: "Emekli öğretmenim. 15 yıldır emekliyim. 15 yıldır da Gönen'de ikametgah etmekteyim. Gönen'den aday olmamın nedeni; Gönen'de gördüğüm tüm olumsuz çalışmaların ve şuanda görevde olan belediyenin, Gönen'i ilçe durumundan belde durumuna getirmesi nedeniyle aday oldum"


 


"Güneykent, kaybedilmiş yılları geri kazanacak"


 

Güneykent'in 2004-2009 yılları arasında istediği hakkı alamadığının altını çizen Ali Koçal, 29 Mart'ta kaybedilen bu yılların Demokrat Parti'yle geri kazanılacağını vurguladı.


 


"Büyükkabaca, AKP'yle geriledi"


 

Ali Koçal, Büyükkabaca Beldesinin 2004 yılındaki seçimlerden sonra Demokrat Parti'den alınmış Adalet ve Kalkınma Parti ruhuyla idare edildiğini belirterek, Ak Parti yönetiminin beldeyi geriye götürdüğünü söyledi. Koçal, "O dönemde  Büyükkabaca ilçemiz çok geride kalmıştır. Televizyonlarda, basında duyuyoruz. Belediye başkanları iktidar partinin belediye başkanları olsun diyorlar. 2004-2009 tarihleri arasındaki bütün belediye başkanları hükümetin imkanlarından yararlanamadı. Mevcut belediye başkanları o ilin imkanlarını Ankara'ya yansıttı. Ankara'ya sanki yardım yaptı. Büyükkabaca'da da Enver Bey, inşallah kaybedilen yılları geri kazandıracaktır. Kendisi Ziraat Mühendisidir" dedi.


 

"Bir şey yerinde sayabilir ama geriye gitmesi bizi üzer"


 

Barla Beldesinin adayını tanıtan Koçal, "Barla belediye başkanımız bundan önce, Barla'yı da inşa etmiş, orayı turistlik bir bölgeye dönüştürmüş ve aynı zamanda da 2004-2009 tarihleri arasında Adalet ve Kalkınma Partisinin belediye başkanıyla idare edilmiştir. Bir şey yerinde sayabilir ama geriye gitmesi bize üzüntü verir. Bu geriye gitmişliği inşallah Mustafa Bey'le önlemiş olacağız" diye konuştu.


Demokrat Parti İl Başkanı Ali Koçal, 17 Şubat'ta, tüm belediye başkan adayları, belediye meclis üye adayları ve il genele meclisi adaylarının listesini Yüksek Seçim Kurulu'na göndereceklerini ve o tarihten sonra adayların basına açıklanacağını söyleyerek sözlerini noktaladı.


 

      HABERİ PAYLAŞ Bookmark and Share
Yazdırılabilir Sayfa Yazdırılabilir Sayfa | Word'e Aktar Word'e Aktar | Tavsiye Et Tavsiye Et | Yorum Yaz Yorum Yaz

Bu habere toplam 1 yorum yazılmıştır.

ALİ GÜLLÜ [ 10 Mart 2009 21:56 ]

gölbaşı adına başarılar dileriz. ALİ GÜLLÜ

Yorumların tamamını okumak için tıklayın.ANKET

SİZCE GELECEĞİN LİDERİ KİM OLUR?
Tüm Anketler

 
   
 
 

DÖVİZ

  Döviz Alış Satış
  Dolar 2.1372 2.141
  Euro 2.9516 2.9569
 

SON HABERLER

 

Kullanım Şartları | Reklam Verin | Künye | RSS | Bize Ulaşın |

Tüm Hakları Saklıdır & ispartanews.com
 

isparta haberleri Rss Haber, ısparta haber,ısparta haberler,ısparta news,haber ısparta,ısparta secim,ısparta siyaset,akp aday,haber32,manset32,