|ısparta haber|seçilenler|siyaset|Ekonomi|ısparta ilçeleri|ıspartaspor|Türkiye|sdu|Sağlık|Teknoloji|Magazin|Video|Kadın|Dünya
 

ısparta basınında bugün

yerel gazete manşetlerinden özetler

Kategori  Kategori : ısparta haber
Tarih  Tarih : 16 Temmuz 2011 21:59

11 Punto 13 Punto 15 Punto 17 Punto Yazı Boyutu

16.07.2011
 
DEMOKRAT:
SDÜ Senatosu, Şarkikaraağaç MYO için 12 bölümün açılmasını onayladı. Rektör Hasan İbicioğlu, ''Bu sizin ve bizim açımızdan çok önemli. Bizim açımızdan halka verilmiş, halkın da bize vermiş olduğu bir kredidir'' dedi.
NOKTA:
Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı (SYDV) 2004-2010 yılları arasında 153 kişiye istihdam güvencesi sağladı. Vali Yardımcısı Tahir Demir, ''Yoksul kadınları ve işsiz gençleri kısa süreli kurslara tabi tutarak nitelikli iş bulmalarını sağladık'' dedi.
OBJEKTİF:
Isparta'da yılın ilk altı aylık döneminde yatırımcı kamu kuruluşları 539 proje üzerinde çalıştı Yüzde 55 fiziksel gelişme gerçekleşti. 45,3 milyon TL harcandı.
İLKE:
Vali Memduh Oğuz, Isparta-Antalya ve Eğirdir Konya arasında duble yol yapılması işinin 2012 programına alınması için Ulaştırma Bakanlığı nezdinde çalışma yaptıklarını söyledi. Vali, havameydanına giden yolun da E-5 statüsü kazanması için çalışmaların sürdüğünü iletti
 
 
 
 
 
14.07.2011
 
AKDENİZ:
2010 Mali Yılı Destek Programı kapsamında bağımsız denetçilerin değerlendirmesinden sonra desteklenmesi kararlaştırılan yatırım projeleri BAKA Yönetim Kurulu'nda onaylandı.
DEMOKRAT:
Isparta Merkezde yılın ilk altı ayında trafik ekipleri hatalı sürücüleri affetmedi. 38 Bin 98 aracı kontrol eden ekipler, 11 bin 407 araca ceza işlemi uyguladı. 1156 Aracın trafikten men edildiği il merkezinde 35 sürücü alkollü araç kullanmakta ısrar edip sonunda sürücü belgelerinden oldular
ÇÖZÜM:
İşadamı Mesut Şener, bünyesinde otel, avm, restaurant ve konut bulunan projeyi tamamladı. İnşaat ruhsatı için belediyeye başvurusunu yapıyor. Isparta 5 yıldızlı yeni bir otel, avm ve lüks konutlara sahip olacak. Migros'un olduğu alanda yapılacak büyük yatırım için proje tamamlandı.
MANŞET:
Geçen yıl tartışılan ve Türk-İş ayaklanmasına neden olan kıdem tazminatının kaldırılarak yerine fon kurulması yeniden hükümetin gündeminde. Türk-İş İl Temsilcisi Sadık Kaya, hükümetin tekrar gündeme getirdiği kıdem tazminatının kaldırılarak yerine fon kurulması çalışmasına tepki göstererek, ''Kıdem tazminatımıza dokunamazlar, buna taviz vermeyiz'' dedi.
GÜLKENT:
Süleyman Demirel Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Hasan İbicioğlu, Rektör Yardımcılarıyla birlikte Güneykent Kasabasına çıkarma yaptı. Burada gül bahçelerini inceleyen Rektör İbicioğlu, Isparta'nın simgesi olan gül üzerine uluslar arası bir konferans düzenleyeceklerini söyledi. Gezi esnasında üniversite öğrencilerine mezuniyet töreni öncesi gül bahçelerinin gezdirilmesi kararı da çıktı.
ISPARTA:
Süleyman Demirel Üniversitesi Senato Toplantısı, YÖK Yönetim Kurulu Üyesi Prof. Dr. Durmuş Günay'ın katılımıyla Sütçüler Prof. Dr. Hasan Gürbüz Meslek Yüksekokulu'nda gerçekleştirildi. Senato toplantısının Sütçüler'de yapılması nedeniyle, YÖK Yürütme Kurulu Üyesi Prof. Dr. Durmuş Günay, Rektör Prof. Dr. Hasan İbicioğlu ve senato üyeleri ilçede çeşitli ziyaretlerde bulundu.
OLUŞUM:
Antalya Valisi ve Batı Akdeniz Kalkınma Ajansı (BAKA) Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Antalya Valisi ve Batı Akdeniz Kalkınma Ajansı (BAKA) Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Ahmet Altıparmak, Burdur Grand Özeren Otel'de yapılan toplantıda görevini Burdur Valisi Süleyman Tapsız'a devretti.
EKSPRES:
Isparta'nın dış ticaret açığı yılın ilk 4 ayında 20 Milyon Dolar. 2011'in ilk 4 ayında, bir önceki yılın aynı dönemine göre ithalat artışı yüzde 189,5. Sıkı durun, Nisan 2011 ihracatı 9 Milyon Dolar iken, aynı dönemde ithalat 34 Milyon 089 Bin Dolar oldu.
OBJEKTİF:
Dünyada en çok gerçekleştirilen cerrahi işlem olan sünnet, basit gibi görülse de gerekli sağlık şartlarına uyulmadığında ciddi sorunlara sebep olabiliyor.
NOKTA:
Isparta'da düğün sezonunun başlamasıyla birlikte gelin adayları gelinlik moda evlerinin yolunu tutuyor. Ancak fiyatların cep yakması nedeniyle gelinlikler daha çok kiralanıyor
 
 
 
 
 
 
12.07.2011
 
AKDENİZ:
Mahrukatçılar, ısınma sektörü pastasına ortak olan doğal gazın varlığını ilk defa bu yıl hissetti. Kömürcüler, doğal gaza geçen kamu kuruluşları ile siteler, apartmanlar ve müstakil ev sahiplerine çok önemli uyarılarda bulundu.
DEMOKRAT:
Eğitimde öncü kent olmayı hedefleyen Isparta, bölgede hayırseverlerin eğitime en az katkı sağladığı il oldu.
NOKTA:
Isparta'da üstün zekalı çocukların eğitim gördüğü 10 derslikli iki katlı bilim ve sanat merkezi inşaatı tüm hızıyla sürüyor.
MANŞET:
Isparta Belediyesi İtfaiye Müdürlüğü bina bacalarının temizlenmesinde ehil kişiler yetiştirmek üzere baca temizleme kursu açıyor. Bu kursa katılmak isteyen vatandaşlar 18 Temmuz 2011 ile 23 Temmuz 2011 tarihleri arasında İtfaiye Müdürlüğüne müracaat edebilecekler.
Isparta:
CHP İl Başkanı Erdoğan, tutuklu milletvekillerinin yeminden sonra da yargılanmalarına karşı çıkmadıklarını, dokunulmazlık veya af istemediklerini belirterek, "CHP sadece ve sadece hukukun üstünlüğünü, TBMM'de halkın iradesinin egemen olmasını, evrensel hukukun gereği olarak seçilen milletvekillerinin yeminlerini ederek yasama görevine katılmalarını istiyor" dedi.
GÜLKENT:
Eğirdir ilçesi Karaburun mevkisinde Eğirdir Dağ Komando Okulu Eğitim Tesisleri yanındaki ormanlık alanda çıkan yangın, yaklaşık 6 saatlik bir çalışma ile söndürüldü. Yangında 30 hektar alan yanarak kül oldu.
OLUŞUM:
Türkiye Halk Oyunları Federasyonu tarafından düzenlenen Halk Oyunları Grup Yarışmalarında Keçiborlu Belediyespor Kulübü Halk Oyunları ekibi göstermiş olduğu performansla Isparta'yı başarıyla temsil etti.
HABER:
Dünyada gülcülüğün merkezi olan Isparta'da artık bahçeler yaşlandı. Konuyla ilgili olarak görüşlerini aldığımız Gülbirlik Genel Müdürü Hasan Çelik, "Mevcut bahçelerin değişmesi lazım. Isparta'da gençleştirme operasyonu başlamalı" dedi.
EKSPRES:
Süleyman Demirel Organize Sanayi Bölgesi'nde Burdurlu grup Acunlar kablo makarası, PEKSAN ise mobilya ve hazır mutfak fabrikası kurdu. Fabrikalar 2 hafta içinde çarkın dişlilerini çalıştıracak.
HEDEF:
15 senedir Isparta'da dönercilik mesleği yaptığını söyleyen Alis Burger İşletmecisi Ali Sapan, son günlerde tavuk dönerde, maliyeti düşürmek amacıyla içine karıştırılan deri, sakatat ve inek memesi gibi ürünleri karşı vatandaşı uyardı
 
 
 
11.07.2011
 
AKDENİZ:
Devlet, Isparta'da 1/100.000 ölçekli Çevre Düzenleme Planı ile çiftlik yatırımlarına engel olurken, özel müteşebbis 30 milyon TL yatırımla süt ve süt ürünleri entegre fabrikası kurdu.
DEMOKRAT:
Isparta'da 184 firma maden arama ruhsatı aldı. Firmaların Özel İdare'ye katkısı geçen yıl 429 bin TL. Firmalar ilde istihdama önemli ölçüde katkı sağlıyor. Ancak işletmelerin görüntü ve gürültü kirliliğinin önüne geçilemiyor.
ÇÖZÜM:
Isparta'da bir çok kaldırımda ürünler teşhir edildiği için vatandaşlar yoldan yürümek zorunda kalıyor. Vatandaşlar bu duruma tepkili.
ISPARTA:
Isparta Belediyesi şehrin imarında kullanılmak üzere genişletmeye çalıştığı araç filosuna yenilerini ekliyor.
NOKTA:
Isparta Belediyesi Zabıta Müdürlüğü, şehre sokulmak istenen bir tır dolusu kaçak kömürü depoya girmeden yakaladı.
HEDEF:
Isparta'da TEDAŞ'a yüklü miktarda elektrik borcu bulunan abonelerden bin 129'u, yasadan doğan borç yapılandırmasından yararlandı. Müessese Müdürü Niyazi Kıvılcım, yapılandırma kapsamına giren 66 milyon 60 bin 299 TL'nin 44 milyon 500 bin 398 TL'sinin yapılandırıldığını ve yapılandırma oranının yüzde 68 olduğunu açıkladı
 
 
 
09.07.2011
 
AKDENİZ:
Antalya turizm hedefini tatil süresi uzun olan, çok gezip çok alışveriş yapan Arap turist pastasına yönlendirdi. Ancak Arapların denizden çok doğa zenginlikleri olan iç kesimlerden hoşlanması Isparta ve Burdur'u da projeye ortak etti.
DEMOKRAT:
Eğirdir İlçesi'ne bağlı 19 köy muhtarı İl Genel Meclisi'ne çıkarma yaptı. Muhtarlar adına açıklama yapan Yukarıgökdere Köyü Muhtarı Ahmet Sarı, köylere verdikleri destekten ötürü Meclis'e teşekkür etti.
GÜLKENT:
İl Genel Meclisi üyelerinin ardı ardına yaptığı sert açıklamaların ardından Vali Memduh Oğuz, dün AK Partili İl Genel Meclisi üyeleri ile olağanüstü bir toplantı yaptı. Sürpriz toplantının ardından konuşan İl Genel Meclisi Başkanı Osman Zabun, İl Özel İdaresi Genel Sekreteri İbrahim Yıldırım'ın eşini genel sekreter yardımcılığına atamasına ilişkin ''Konuyu Valimizle görüş görüştük. Gereken yapılacaktır'' dedi.
MANŞET:
Vali Memduh Oğuz, Aksu Kaymakam İbrahim Özdel, Aksu Belediye Başkanı Ali Kaya, İl Özel İdaresi Genel Sekreteri İbrahim Yıldırım, İl Özel İdaresi Yol Şube Müdürü İsmail Yavuz ve İl Genel Meclisi Üyesi Veli Kahraman ile birlikte Aksu İlçesine bağlı Yukarı Yaylabel Köyünü ziyaret etti.
ISPARTA:
Isparta 112 Acil Çağrı Merkezi Müdürü Çiftçi, 112 Acil Çağrı Merkezi'ne asılsız ihbarda bulunan iki kişi hakkında savcılığa suç duyurusunda bulunulduğunu ve haklarında yasal işlem başlatıldığını bildirdi.
HABER:
Isparta Valisi Memduh Oğuz, Ak Partili İl Genel Meclisi üyeleriyle gizli bir görüşmede bulundu. İl Genel Meclisinde geçtiğimiz günkü yaşananlar sonrasında Vali Memduh Oğuz AKP grubu ile görüştü.
EKSPRES:
SDÜ Öğretim Üyesi Prof. Dr. Atilla Aşkın, 2011'de bu coğrafyada net bir şekilde iklim kaymasının izlerinin görüldüğünü söyledi.
OLUŞUM:
Eğirdir Belediye Başkanı Osman Nuri Özmeral, düzenlenmesi planlanan Eğirdir Elma Fuarı'nın tarım sektöründe ürüne dayalı ilk ihtisas fuarı olacağını söyledi.
NOKTA:
Eğirdir Belediye Başkanı Osman Nuri Özmeral, düzenlenmesi planlanan Eğirdir Elma Fuarı'nın tarım sektöründe ürüne dayalı ilk ihtisas fuarı olacağını söyledi.
GÜLSES:
Süleyman Demirel Üniversitesi (SDÜ) Rektörü Prof. Dr. Hasan İbicioğlu, Isparta'ya kurulacak üç yeni fakülteden bahsederek Isparta'yı nüfusuna eşdeğer bir öğrenci potansiyeline kavuşturacaklarının müjdesini verdi. Buna göre Açık Öğretim, Havacılık ve Uzaktan Eğitim gibi yeni birimler kurulacak.
HEDEF:
Arıcılar Birliği Başkanı Mustafa Demiralay, şeker ve glikoz şuruplarıyla yapılarak bal adı altında satılan sahte balın insan sağlığı açısından zararlı olduğunu söyled
 
 
 
 
07.07.2011
 
AKDENİZ:
Süleyman Demirel Organize Sanayi Bölgesi'nde yatırım yapmak isteyenler için yüzde 50 + 10 oranında arsa teşviki verildi. 17 boş parsel için şimdiden 6 yatırımcı müracaat etti.
MANŞET:
Isparta'ya 2011-2012 eğitim öğretim yılı için 135 öğretmen daha gelecek. Dün yapılan atamalar içinde 12 öğretmen takviyesi gerçekleşti. Başka illere ataması gerçekleşen öğretmen sayısı ise 49 oldu.
GÜLKENT:
Vali Memduh Oğuz, göreve başlamasının 6. ayında gazetecilerle biraraya gelerek değerlendirmelerde bulundu. Vali Oğuz, 6 aylık izlenimini değerlendirdiği toplantıda, Isparta için hedefini de açıkladı: Eğitim şehri Isparta.
ÇÖZÜM:'
Isparta Valisi Memduh Oğuz, Çevre Düzenleme Planı'ndaki bazı maddelerin değiştirilmesi için gerekli çalışmalara başladıklarını belirtti.
OLUŞUM:
Isparta Valisi Memduh Oğuz, Isparta'nın eğitim kenti olma yolunda ilerlediğini belirterek, Isparta'nın Balkanlar'ın, Ortadoğu'nun ve Kafkaslar'ın eğitim şehri olması gerektiğini söyledi.
ISPARTA:
Vali Memduh Oğuz, altı aylık görev süresi sonunda Isparta'nın önceliğini eğitime vermesi gerektiğini, tarım, sanayi ve turizmin bunu takip etmesi gerektiğini söyledi.
HABER:
Gülcü Mahallesi Muhtarı Hüseyin Eroğlu, Bolu Abant Gölü ve Sosyal Tesisleri'ne alternatif yer olarak Isparta Gölcük Tabiat Parkı'nı gösterdi. Muhtar Eroğlu, ''Futbol kulüpleriyle de iletişime geçelim'' dedi.
EKSPRES:
Yolları 1993 yılında kesişen genç girişimler Hasan Telli ve Salih Sarıkaya'nın otomotiv ve yapı sektöründeki başarıları SA-HA Konakları ile taçlandırılıyor
 
 
 
 
 
06.07.2011
 
GÜLKENT:
Danıştay'ın kararına göre Kent Konseyinde Belediye ve İl Genel Meclisi üyeleri yer alamayacak. Bu kararı İl Genel Meclis Üyesi Fevzi Özdemir, eleştirdi. Özdemir, ''İlin önemli karar organlarını bertaraf etmek kime kazanç sağlar? Bu kararın yeniden gözden geçirilmesini istiyorum'' dedi.
MANŞET:
Isparta Belediyesi halkın sağlığını tehdit eden ve satışı yasak olan gıda maddeleri üzerindeki denetimlerini sürdürüyor. Halkın sağlığını her zaman ön planda tutan belediye zabıta ekipleri dün Salı Pazarı'nda açık havada satılan yufka, peynir, zeytin ve yumurta gibi ürünlerin denetimini yaptı.
ISPARTA:
MHP Isparta Milletvekili Nevzat Korkmaz, partisinin grup yönetiminde görev yapacak. MHP'de 24'ncü dönemde de Grup Başkanvekilliklerini Oktay Vural ve Mehmet Şandır yürütecek.
OLUŞUM:
Isparta rastgele yatırımların yapıldığı bir il olmayacak diyen Isparta Valisi Memduh Oğuz, ''Isparta aç bir memleket değil ki, atacağımız adımları düşünmek zorundayız'' şeklinde konuştu.
EKSPRES:
Davraz Mahallesi'ndeki 15 Bin 816 metrekarelik yerleşkede su sporları, buz pisti ve sosyal- kültürel faaliyetler için 4 Milyon TL değerinde yatırım yapmak ve 100 kişiye istihdam sağlamak isteyen Erol Tekeli, ''Bedelini de hapse düşerek ödedim'' diyor.
NOKTA:
Tarım ve Köy İşleri Bakanlığı ve Denizbank işbirliğiyle yürütülen Tarım Bilgi Seti Projesi kapsamında 1000 köye 100 bin kitabın dağıtımı sürüyor. Isparta Tarım İl Müdürü Sıddık İpek kitapları tarım danışmanlarına teslim etti.
 
 
 
 
 
 
05.07.2011
 
AKDENİZ:
Çevre ve Orman Bakanlığı, Ankara'dan masa başında Isparta için öyle bir Çevre Düzeni Planı hazırladı ki evlere şenlik. 9 Mart 2011'de yürürlüğe giren Çevre Düzeni Planı'na göre, özel ürün arazileri, dikili tarım arazileri, örtü altı tarım alanları, fiilen sulanan veya ilgili kuruluşlarca sulama projesi kapsamında olan tarım arazilerinde hayvancılık tesisi yapılmasına izin verilmiyor. Neredeyse tamamı sulanabilir olan Isparta'da bu plana göre, yeni hayvancılık işletmelerinin kurulması mümkün değil.
MANŞET:
Çünür Mahallesi'nin içerisinden geçerek Eğirdir Karayolu'na çıkan dar, kullanıma elverişli bulunmayan ve toprak yoldan geçen kamyonlar burada bulunan halkı canından bezdirdi. Bu sorun dün İl Genel Meclisi'nin temmuz ayı olağan toplantısının gündemine de ek olarak ilave edildi.
ÇÖZÜM:
Süleyman Demirel Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Hasan İbicioğlu, İletişim Fakültesi'nin onaylandığını belirterek, bu fakültenin üniversitenin ve Isparta'nın prestiji olacağını bildirdi.
ISPARTA:
Çevre ve Orman Bakanlığı'nın hazırladığı ''Çevre Düzeni Planı'' ile Eğirdir Gölü için yapılan Özel Hüküm Planı'ndaki bazı maddeler değiştirilmezse Isparta'da hayvancılığın biteceği gibi göl çevresinde yaşayan yerleşim alanlarındaki bir çok vatandaşın mağdur olacağı iddia ediliyor.
DEMOKRAT:
2011 yılı Haziran ayında Batı Akdeniz geçen Aralık ayından bu yana en yükse TÜFE artışının yaşandığı bölge oldu.
GÜLKENT:
Belediye Başkanı Yusuf Ziya Günaydın, belediye şirketlerinden ISTEM'in ürettiği ve dünyada sadece Etna Yanardağı ile Isparta'da bulunan yeşil taşı dünyaya pazarlamak için kolları sıvadı. Günaydın, Almanya'nın Nürnberg şehrinde düzenlenen taş fuarından döner dönmez, Isparta'nın yeşil taşını dünya standartlarına yükseltmek için ISTEM'e 2 adet makine satın aldı.
OLUŞUM:
Çevre ve Orman Bakanlığı'nın ''Çevre Düzeni Planı'' ile Eğirdir Gölü için yapılan Özel Hüküm Planı'ndaki bazı maddeler değiştirilmezse hayvancılık ve göl çevresindeki yerleşim birimlerinde yaşanlar sıkıntıya düşecek.
OBJEKTİF:
İl Genel Meclisi üyeleri Fevzi Özdemir ve Kadir Şallı, dar ve toprak yoldan geçerek Çünür Mahallesi sakinlerini bıktıran ağır vasıtalı araçların bu yolu kullanmaması için acilen tedbir alınması yönünde önerge verdiler.
HEDEF:
Uluborlu'da devam eden kiraz hasadı ilçeyi hareketlendirdi. Çevre il ve ilçelerden yüzlerce tarım işçisi ilçede çalışıyor
 
 
04.07.2011
 
Akdeniz:
Süleyman Demirel Üniversitesi, şampiyonlar liginde. 125 Üniversite arasında genel puan tablosunda 24'üncü sırada yer aldık. SDÜ, iki kategori daha çıkarsa ilk 5'te yer alabilir.
DEMOKRAT
Aralık 2010'dan bu yana Isparta'ya içme suyu verilen Darıderesi Göleti'nde kirliliğe yol açabilecek unsurlarla ilgili aradan 8 ay geçmesine rağmen halen tedbir alınmadığı ortaya çıktı.
ÇÖZÜM:
Sağlık Bakanlığı İlaç ve Eczacılık Genel Müdürlüğü, ocak ayında Isparta'da gül ve kozmetik ürünü üreten bütün firmalardan numune aldı.
HABER:
Belediye Başkanı Yusuf Ziya Günaydın, işsizlik sorunun çözmek için sadece erkeklere yönelik projeleri olmadığını, bayanları da düşündüklerini söyleyerek; "Yuvayı dişi kuş yapar" dedi.
OBJEKTİF:
Ankara 10. Sulh Hukuk Mahkemesi'nden emeklilere geriye dönük 5 yıllık promosyon müjdesi geldi.
NOKTA:
Bu yıl özellikle yaz döneminde meydana gelen yağışların, gül başta olmak üzere sebze ve meyveciliğe verim kattığı bildirildi.
EKSPRES:
Yeni ekonomi düzeninin en önemli göstergelerinden biri olan TR 2 bölgesinde de Isparta alarm veriyor. Dış ticaret gelirleri açısından Isparta, aynı sepet içinde bulunduğu 10 kent içinde son sıralarda.
HEDEF:
Devlet Hastanesi Kanser Erken Teşhis ve Eğitim Merkezi (KETEM) Uzmanı Dr. Filiz Aydaş, kadınlarda en sık görülen hastalığın meme kanseri olduğunu belirtti
 
 
02.07.2011
 
AKDENİZ:
SDÜ Ziraat Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Atilla Aşkın, tıbbi ve ticari değeri olan orkide ailesinin soğanlarının yurt dışına kaçırılmasının önüne geçilmesi gerektiğini söyledi.
DEMOKRAT:
Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) Başkanı Mehmet Büyükekşi, Türkiye'nin Haziran ayında ihracat rakamlarının geçen yıla göre yüzde 25.2'lik artışla 11 milyar 507 milyon dolar seviyesine ulaştığını açıkladı
GÜLKENT:
Isparta Belediye Başkanı Yusuf Ziya Günaydın ile AK Parti İl Başkanı Mehmet Uğur Gökgöz arasındaki su şişeleme fabrikası polemiği sürüyor. Daha önce yatırımın hükümet tarafından engellendiği ileri süren Belediye Başkanı Günaydın'ın bu iddiasını yinelemesine AK Parti İl Başkanı Mehmet Uğur Gökgöz'den cevap gecikmedi. Günaydın'ı boş sözlerle siyaset yapmakla suçlayan Gökgöz, ''Elinde belge varsa öyle konuşsun. Biz belgelerle konuşuyoruz'' dedi.
MANŞET:
TİM Haziran ayı ihracat rakamlarını Isparta'da açıkladı. TİM Başkanı Büyükekşi, ''Isparta'nın ihracatında 2011'in ilk 6 ayında yüzde 36 oranında bir yükseliş var. 2023 için Isparta'nın 1 milyar dolar ihracat hedefine ulaşacağına inanıyoruz'' derken, Anadolu'da ihracat mayasının tuttuğunu söyledi.
ÇÖZÜM:
Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu'nun yetki devri tamam. 1-15 Ağustos'ta projeler kabul edilecek. İl Koordinatörü Çelebi: ''Para sorunu yok, yeter ki iyi proje gelsin'' dedi
ISPARTA:
Isparta'nın ihracat açılımını başarıyla gerçekleştiren illerin başında geldiğini belirten Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) Yönetim Kurulu Başkanı Büyükekşi, ''2000 yılında Isparta'nın ihracatı 30 milyon Dolar iken, 2010 yılında 128 milyon dolara yükseldi. 2011'in ilk 6 ayında ise yüzde 36 oranında bir yükseliş var. 2023 için Isparta'nın 1 milyar Dolar ihracat hedefine ulaşacağına inanıyoruz'' dedi.
OLUŞUM:
Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu (TKDK) İl Koordinatörü Ramazan Çelebi, Süt Üreten Tarımsal İşletmelere Yatırım, Süt ve Süt Ürünlerinin İşlenmesi ve Pazarlanması, Meyve ve Sebzelerin İşlenmesi ve Pazarlanması, Su Ürünlerinin İşlenmesi ve Pazarlanması, Kültür Balıkçılığının Geliştirilmesi konularındaki projelerin uygun harcama miktarlarının yüzde 50 ile yüzde 65 lik kısımlarının hibe olarak karşılanacağını belirtti.
HABER:
Isparta Valisi Memduh Oğuz, köylerin sorunlarını çok iyi bildiğini ve bu sorunları çözmek için gerekli çalışmalara başladıklarını söyledi.
OBJEKTİF:
Süleyman Demirel Üniversitesi Eğirdir Su Ürünleri Fakültesi tarafından düzenlenen bilim dünyası ve yem sanayisine yön verecek olan ''Balık Besleme ve Yem Teknolojisi Çalıştayı''nın açılışı, SDÜ Rektörü Prof. Dr. Hasan İbicioğlu'nun katılımıyla Mavi Göl Uygulama Oteli'nde gerçekleştirildi.
NOKTA:
Isparta Kültürevi Derneği tarafından dün Iyaşpark sergi salonunda resim sergisi açıldı. Suriye'de yaşanan insanlık olayların anlatıldığı fotoğraf sergisinin açılışına kalabalık bir davetli topluluğu katıldı.
HEDEF:
Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Büyükekşi, Isparta Ticaret ve Sanayi Odasını ziyaretinde hem Türkiye'nin Haziran ayı ihracat rakamlarını açıkladı hem de Isparta'nın ihracattaki durumu anlattı
 
 
 
01.07.2011
 
ÇÖZÜM:
İl Milli Eğitim Müdürlüğü'nün 2010?2011 eğitim?öğretim yılı çalışma programında 1 Eylül 2011 tarihine yani Ramazan Bayramı'nın üçüncü gününe Öğretmenler Kurulu toplantısını konuldu.
GÜLSES:
Eski Sümer Halı Fabrikası arazisi üzerine yapılacak 600 yataklı sağlık kompleksinin bir kısım hizmetleri ve sosyal amaçlı binalarına talip olan özel hastaneyi bulduk. Gülses'in görüştüğü Özel Isparta Hastanesi Genel Koordinatörü Hüseyin Kaya sağlık kompleksine talip olduklarını söyledi.
EKSPRES:
Yoğunluklu olarak Vatan Mahallesi'nde yaşayan halk diliyle ''Roman vatandaşlar'' konut, iş ve sağlık sorunlarının çözümünü istiyor.
OBJEKTİF:
Isparta Ziraat Odası Başkanı Bayram Kutlu, ''Kabak aşılı karpuzlara'' damak tadını kaçırdığı gerekçesiyle yasak getirilmesini istedi.
OLUŞUM:
Artan dolar fiyatlarına karşı Torosgaz, kur farkını üstlenerek yeni abone olacaklara yansıyacak artışı ortadan kaldırdı. Dolar ne kadar artarsa artsın Torosgaz şuan 1.65 olan dolar kurunu 1.55'ten göreceklerini müjdeledi.
ISPARTA:
SDÜ Öğrencilerinin Isparta ekonomisine yaptıkları katkıyı araştıran çalışmalarının sonucunu açıklayan Prof. Dr. Dulupçu ve Doç. Dr. İlker Çarıkçı, ''50 bin öğrenci Isparta İlinde bu yıl 200 Milyon lira dolayında harcama yaptılar'' diye açıklama yaptılar.
HABER:
Isparta Defterdarı Rahmi Turan, Isparta'nın ekonomik anlamda önünün açılması halinde, tarım ve ekonomik anlamda güçlü olan şehirlerle yarışacağını söyledi
 
 
 
30.06.2011
 
AKDENİZ:
İhraç istemiyle disiplin kuruluna sevk edildikten sonra MHP'den istifa eden Belediye Meclis Üyesi Seyfettin Kalem, ''Seçim meydanlarında söylemiş olduğumuz 'hesap soracağız, hesap sormaya geliyoruz. Halkın hakkını almaya geliyoruz' sözlerimizin altında ezildik. 'Günaydın Ispartam, Günaydın geliyor, paralı otopark kalkıyor' diye halkımıza söz vermiştik. Otopark kalktı mı, aksine tekrar ihaleye çıkıldı'' dedi.
MANŞET:
Darıderesi Göleti çevresinde bulunan 17 binanın taşınması yönündeki tartışmalara cevap veren Vali Oğuz, ''Eğirdir Gölü çevresi ve diğer yerlerde halkımızı mağdur edecek sıkıntıya sokacak hiçbir iş yapılmaz. Benim adım Memduh Oğuz. Ben devletin burada temsilcisi olduğum müddetçe bir tek birey asla mağdur edilmez'' dedi.
DEMOKRAT:
Isparta'nın en uzak mahallelerinden biri olan Mehmet Tönge'de mahalle sakinlerinin doğalgaz talebi olumlu yanıt buldu. Yeterli aboneye ulaşıldığı takdirde Eylül ayı içerisinde dağıtım hattı için çalışmalar başlayacak isteyen kışın doğalgaza kavuşacak.
GÜLKENT:
İl merkezi nüfusu hızlı bir şekilde artan Isparta'da artık vefat edenleri defnedebilecek bir mezarlık bulmak o kadar kolay değil. Mezarlık sıkıntısı çeken ve bu konuyu sürekli gündeme getiren yerleşim merkezlerinin başında Davraz Mahallesi geliyor. 25 bin nüfuslu mahallede vefat edenleri defnedecek mezarlık bulunmakta zorlanıyor. Mahalle Muhtarı Mehmet Ören, 2 yıl önce yapılmasını istediği mezarlığın henüz yerine getirilmemesinden ötürü tepkili.
OLUŞUM:
TİM Başkanı Haziran Ayı ihracat rakamlarını 50'ye yakın yerel ve ulusal basın mensuplarının katılacağı toplantıyla ITSO'da açıklayacak.
ÇÖZÜM:
Türkiye genelindeki 26 ajansa BAKA'nın çalışmaları örnek gösterildi ve çalışmalar hakkında sunum yapıldı. Yetkililer, 26 ajansın yetkilileri için dosya hazırladı.
EKSPRES:
Farklı görüş ve siyasetin ayrışma, tartışma, muhalefet değil; uzlaşma olduğunun en güzel kanıtlarından biri Isparta'da yaşanıyor. DP İl Başkanı Hüseyin Dede ile AKP Merkez İlçe Yönetim Kurulu Üyesi Kamil İnci, siyasette farklı görüşlerin, ticarette ortaklıkların çok güzel hikâyeler yazacağını kanıtladılar.
OBJEKTİF:
Sağlık Bakanlığı, bölge hastanelerinin yatırım işinde firmalarda sıkı yeterlilik şartları arıyor. Isparta'da hastaneye yapacak olan firmalar için son 15 yılda en az 100 yataklı hastane yapmaları, son beş yıllık cirolarının 40 milyon TL'nin altında olmaması koşulu getiriyor.
HABER:
Kurulduğu 1972 yılından buyana Isparta-Burdur Eczacılar Odası adı altında birleşen Ispartalı ve Burdurlu Eczacılar artık birbirinden ayrıldı.
HEDEF:
Isparta Belediye Başkanı Yusuf Ziya Günaydın Su arıtma tesisinde yaptıkları çalışmalar hakkında Isparta Valisi Mumduh Oğuz'a çalışmaları yerinde gösterdi. Başkan Günaydın Suyun arıtma tesisine geldiği andan itibaren eski halini ve yeni halini göstererek işlenen uygulamalar hakkında bilgiler verdi. Vali Oğuz Ispartalıların temiz ve güzel su içtiğini söyledi
 
 
 
 
 
29.06.2011
 
AKDENİZ:
Isparta'nın, 2011 yılı üniversiteye giriş sistemindeki performans karnesi çıktı: 12 Bin 652 adayın, yarısı lisans eğitimi (fakülte) için vize alamadı.
DEMOKRAT:
Isparta Belediye Başkanı Günaydın, kentin alt ve üst yapısındaki bozulmaların uzun süre önüne geçmek adına aldığı yeni araçları tanıttı. Günaydın, kentin su baskınlarından etkilenmemesi için yeni yapılacak asfaltlamalarda yol kenarlarına ızgara yapılacağını, tıkanmış kanalların da temizleneceğini söyledi.
MANŞET
Psikolog Hasan Hüseyin Akagündüz, öğrencilerin karne tatiline girmesiyle birlikte ailelerin de çocukları üzerinde bu tatil döneminde neler yapabileceklerini değerlendirdiklerini söyledi.
GÜLKENT:
Isparta Belediyesi araç parkuruna kazandırdığı 3 yeni iş makinesini kamuoyuna tanıttı. Başkan Yusuf Ziya Günaydın 3 yıl içerisinde şehircilik anlamında kentte ciddi yatırımların bitmiş olacağını söyledi.
EKSPRES:
Türkiye Finans Isparta Şube Müdürü Cem Çıplak, konut faizlerindeki artışın devam edeceği ve yıl sonuna kadar kredi faiz oranının yüzde 1'lerin üzerine çıkacağı öngörüsünde bulundu.
OBJEKTİF:
Birinci dönem yaz kurslarının başlamasıyla çocuklar camilere koştular. 3 dönem şeklinde düzenlenecek kurslarda öğrencilere Kuranı Kerim ve dini bilgiler öğretilecek.
ISPARTA:
Burdur ve Isparta'nın ortak havaalanı Süleyman Demirel Havalimanı'nın uluslararası uçak bakım merkezi olması hedefini belirleyen Batı Akdeniz Kalkınma Ajansı (BAKA), 1909'dan bu yana iki yılda bir Fransa'nın başkenti Paris'te düzenlenen uluslararası Le Bourget Paris Havacılık Fuarı'na katıldı.
HABER:
Isparta Belediyesi araç filosuna yeni araçlar kattı bu araçlardan Türkiye'de sayılı olduğunu söyleyen Başkan Günaydın; ''Halka hizmet, Isparta'ya hizmet nasıl olur. Görüyorsunuz değil mi?'' dedi.
HEDEF:
Isparta Emniyet Müdürlüğü Toplum Destekli Polislik Büro Amirliği ekipleri tarafından vatandaşlara uyarıcı broşürler dağıtılıyor ve çeşitli kurum ve kuruluşlara uyarı afişleri asılıyor
 
 
 
 
 
28.06.2011
 
AKDENİZ:
Isparta'ya geçen yaz ilk defa günübirlik tur düzenleyen Türkiye'nin en büyük tur operatör şirketlerinden Odeon Tuour, bu yıl gelmiyor.
DEMOKRAT:
Isparta'da milli park sınırı ile imar onama sınır içerisinde kalan ancak yeşil alan şerhi konulduğu için vatandaşlar tarafından üzerinde hiçbir tasarruf yapılamayan arazilerine hem belediye hem de vatandaşın yararına kullanılması yönünde Yankı Madencilik tarafından proje geliştirildi.
ÇÖZÜM:
Sağlık Bakanlığı Sağlık İl Müdürlüğü şube müdürlüklerine, Valiliğin teklif ettiği doktorların yerine sağlık memurlarını atadı.
GÜLKENT:
Belediye Başkanı Yusuf Ziya Günaydın'ın, kurmayı düşündüğü su fabrikasını AKP hükümetinin engellediğini iddia etmesine AKP İl Başkanı Uğur Gökgöz, ''Biz engel olmadık. Kendisi vazgeçti'' diye cevap vermişti. Gökgöz'ün bu açıklamalarına Başkan Günaydın'dan cevap gecikmedi. Günaydın, fabrika yapımını hükümetin engellediği iddiasını yeniledi.
OLUŞUM:
Trafik akışının yoğun olduğu ve tehlike arz eden kavşaklara Isparta Belediyesi yeni düzenleme getirdi.
MANŞET:
Isparta Valisi Memduh Oğuz, seçimler öncesinde ve sonrasında kendisi hakkında ağır eleştirilerde bulunan CHP Isparta Milletvekili Ali Haydar Öner ile ilgili tartışmalara girmeyeceğini söyledi.
ISPARTA:
Sağlık İl Müdürü Dr. Süleyman Önal, Bölge Hastanesi ile ilgili olarak ''800 yataklı deniliyordu 600 yatak çıktı'' şeklindeki iddialara cevap verdi. Bölge Hastanesinin 600 yataklı inşa edileceğini ancak, 200 yatak kapasiteli tesisin de istenildiği zaman 10 ay gibi kısa bir süre içinde yapılabilir durumda olacağını ifade etti.
OBJEKTİF:
Bankaların konut kredi faiz oranlarının artmasıyla konut fiyatlarının yükselmeye başladığını söyleyen Emlak Müşaviri Hurşit Tosun, vatandaşın konut alırken sadece kredi faiz oranlarını dikkate aldığını açıkladı.
NOKTA:
İl Milli Eğitim Müdürlüğü Beden Eğitimi öğretmenleri tarafından gerçekleştirilecek olan ve 6 ayrı branşta düzenlenen Yaz Spor Okulları'nın açılış töreni yapıldı. Kurslarda eğitimlerini tamamlayacak öğrencilerin okul sporları müsabakalarında önümüzdeki yıllarda Isparta'yı temsil etmesi hedefleniyor.
EKPRES:
Mesleki Eğitim Merkezi Müdürü Doğan Varlıoğlu, mutlu iş yaşamı, iyi bir ekonomi ve insan kaynakları ve verimli bir üretim için Çıraklık Sistemi'nin şart olduğunu savundu
 
 
 
 
27.06.2011
 
AKDENİZ:
Akdeniz Gazetesi İmtiyaz Sahibi İsmail Rüştü Çelik, Belediye Başkanı Yusuf Ziya Günaydın, başkan yardımcıları, bazı daire müdürleri ile meclis üyelerine Isparta'nın Isparta Ticaret Kültür Merkezi'ndeki büyük kaybını hatırlattı.
DEMOKRAT:
Türkiye'de kiraz üretiminin yüzde 15'ini karşılayan Isparta'nın Uluborlu ilçesinde geleneksel festivalin 35'incisi düzenlendi.
ÇÖZÜM:
Isparta Valisi Memduh Oğuz, eski Vali ve CHP Isparta Milletvekili Ali Haydar Öner ile ilgili tartışmalar konusunda, kesinlikle tartışmanın içinde olmadığını, bugüne kadar konuşmadığını ve konuşmayacağını belirterek, ''Ben sadece işimi yapıyorum'' dedi.
ISPARTA:
Isparta Belediyesi ISTEM Şirketi Almanya'nın Nürnberg şehrindeki Stone TEC Uluslararası Doğal Taş ve Taş İşleme Fuarı'nda stant açtılar.
OBJEKTİF:
Isparta'da özellikle bahar aylarında etkili olan yağış su kaynaklarında doluluk oranını yükseltti.
EKSPRES:
Gülbirlik Genel Müdürü Hasan Çelik, Rosense ve Sweet Rose'un sadece Isparta değil, Türkiye'nin de bir misyon markası olduğunu söyledi.
NOKTA:
Altın fiyatları bir haftada yüzde 5 oranında artt
 
 
 
 
25.06.2011
 
AKDENİZ:
6 Haziran 2000 tarihinde Tarım Kredi Kooperatifleri'nin adeta sokağa atılmaya başlandığını söyleyen Gülbirlik Genel Müdürü Hasan Çelik, artık bu kararın yeniden gözden geçirilmesinin zamanının geldiğini söyledi.
DEMOKRAT:
Antalya merkezli 1e1 (Birebir) Alışveriş Merkezi 30'uncu mağazasını Isparta'ya açarak ilk kez il dışına açıldı. Genel Müdür Altan Vural, ''Prensibimiz kaliteli hizmet, uygun fiyat'' diye konuştu. Mağaza Müdür Yardımcısı Ramazan Giray'da Isparta için sürpriz indirimler yapacaklarını söyledi.
MANŞET:
Türkiye ve AB Sivil Toplum Diyaloğu-II Projesi ''Tarım ve Balıkçılık Hibe Programı'' kapsamında Isparta Ticaret ve Sanayi Odası (ITSO) tarafından hibe almaya hak kazanan ve yerel ortağı Süleyman Demirel Üniversitesi olan ''Türkiye'de Kerevit Üretim ve Pazarlamasının Geliştirilmesi'' başlıklı projenin açılış toplantısı yapıldı.
ÇÖZÜM:
MHP İl Başkanı İsa Yalçın 12 Haziran seçim sonuçlarını değerlendirdi. 12 Haziran akşamından itibaren gece, gündüz sandık sandık seçim sonuçlarının değerlendirmesi üzerinde çalıştıklarını söyleyen Yalçın, Türkiye için mücadelelerinin artarak süreceğini söyledi.
GÜLKENT:
Cari açığın kapatılması için kredi kartlarına taksit sınırlaması getirilmesi yönünde çalışma başlatıldı. Bu durumu değerlendiren ITSO Genel Sekreteri Doç. Dr. Adem Korkmaz, sınırlamanın bununla kalmayacağını, ev ve özel tüketim kredilerinde de sınırlamanın gündeme alınabileceğini söyledi. Korkmaz, ''Bu olası krizin önüne geçilmesi için yerinde bir karar'' dedi.
ISPARTA:
Neslihan Turgut 45 Yaşında ve altı aylık iken geçirildiği bir rahatsızlık sonucu Ayaklarını kullanamıyor. Neslihan Isparta Valisi Memduh Oğuz?un kasabalarını ziyaretinde istemiş olduğu Akülü Aracına kavuştu.
EKSPRES:
Kıl Keçilerinin ormana zarar vermediğini kanıtlayan ve Türkiye'nin yolunu açan Orman Bölge Müdür Yardımcısı Adnan Yılmaztürk, ''Zamanında çok ceza yazdım. Ama bunun yanlış olduğunu bizzat yaşayarak tanık oldum. Kıl keçisi ormanlara zarar vermiyor. Bizzat büyük faydaları var'' dedi.
HABER:
Türkiye İstatistik Kurumu, işsizlik verilerini Isparta il bazında açıkladı. Buna göre Isparta'da iş gücüne katılım oranı, yüzde 51,2, işsizlik oranı yüzde 12,0 istihdam oranı ise yüzde 45,0 olarak belirlendi.
OLUŞUM:
Geçirdiği rahatsızlık sonucu yürüyemeyen 45 yaşındaki Neslihan Turgut, tekerlekli sandalyesine kavuştu.
OBJEKTİF:
Türk Eğitim-Sen Şube Başkanı Ali Balaban, ÖSYM Başkanı Ali Demir hakkında soruşturma izni vermeyen YÖK'ü millete havale ettiklerini söyledi.
HEDEF:
Isparta'da altı aylık iken geçirildiği bir rahatsızlık sonucu Ayaklarını kullanamayan ve şuanda 45 yaşında olan Neslihan Turgut Isparta Valisi Memduh Oğuz'un kasabalarını ziyaretinde istemiş olduğu Akülü Aracına kavuşt
 
 
 
 
24.06.2011
 
AKDENİZ:
Altyapısı 19 yılda, üst yapısı da çok sayıda fire verilerek zor şartlar altında tamamlanan Minasın'daki Deri OSB'nin Karma OSB'ye dönüştürülmesi tartışılıyor.
DEMOKRAT:
Tıp Fakültesi'nden 81 genç hekim mezun olmanın gurur ve mutluluğunu yaşadı.
GÜLSES:
Yağışlı geçen günlerin ardından sıcak havanın etkisini göstermesiyle tatile çıkmak isteyenlerin sayısı artış gösterirken, tatilde gönlünce gezebilmek isteyenlerin kiralık araçları tercih etmesi oto kiralama sektörüne olan ilgiyi artırdı.
GÜLKENT:
Kendisini emniyet görevlisi, hakim, savcı veya askeri personel olarak tanıtan kontör dolandırıcıları ile ilgili Emniyet Müdürlüğü bilgilendirme yaptı. Dolandırıcıların, seçtikleri kurbanlarını cep telefonundan üst düzey kişilerin eşlerinin rahatsız edildiği veya terör örgütüne yardım edildiği gibi sözlerle kandırdığını ve hesap numaralarına para yatırttıklarını söyleyen Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürü Abdullah Dorum, ''Hiçbir devlet yetkilisi para veya kontör istemez'' dedi.
OLUŞUM:
Torosgaz Genel Müdürü Oktay Küp, 2010 yılı içerisinde Isparta'nın tüm doğalgaz altyapısının tamamlanacağını söyledi.
EKSPRES:
24. Dönem Parlamento'yu şekillendiren Seçim'in kesin sonuçları yayımlandı. Halkın beklentisi uyum ve ahenk içerisinde Isparta'nın, Cumhuriyet'in Kuruluşu'nun 100. Yılı olan 2023'e en iyi şekilde hazırlanması.
NOKTA:
İl Milli Eğitim Müdürü Tacettin Yılmaz, öğrencilerin yaz tatilinde hem dinlenip eğlenmelerini hem de kitap okumalarını tavsiye etti.
OBJEKTİF:
Isparta Belediyesi tarafından başlatılan ve Fatih Mahallesinde bulunan 205'inci caddede ilk uygulaması yapılan örnek yol çalışması tüm detayları hesaplanarak gerçekleştiriliyo
 
 
 
23.06.2011
AKDENİZ:
Türkiye Bankalar Birliği'nin yayınladığı rapor, teşvik ve destek uygulamalarında hak ettiği payı alamayan Isparta için gösterilen "bankalarda çok para var" gerekçesini çürütüyor.
DEMOKRAT:
SDÜ Rektörü Prof. Dr. Hasan İbicioğlu, üniversite ile halkı bütünleştirmek ve Isparta'yı da değerleriyle markalaştırmak istediklerini belirtti. İbiciğlu, üniversite halk bütünlemesi için de meslek yüksek okullarının önemine dikkati çekti.
MANŞET:
Isparta Belediyesi'nin Andık Deresi suyu ile Doğal Kaynak Suyu Şişeleme Fabrikası kurması için müracaatının bulunmadığını söyleyen Gökgöz, suyun arıtma tesisine götürülmesi izni bulunduğunu ve bunun da tehlikede olduğunu savundu. Gökgöz ayrıca halka Darıderesi Göleti'nden su içirtildiğini söyleyerek, "Madem burası temiz değil, niye su veriyorsunuz. Niçin isale hattını kullanıyorsunuz" dedi.
ÇÖZÜM:
SDÜ Rektörü Prof. Dr. Hasan İbicioğlu ilçelerdeki öğrenci sayısını artıracağını, üniversiteyi kampüse hapsetmeyeceği belirterek, projelerini tek tek hayata geçireceğini söyledi.
GÜLKENT:
SDÜ Rektörü Prof. Dr. Hasan İbicioğlu basınla ilk buluşmasında, bu yıl mezuniyet törenine katılamayan 9. Cumhurbaşkanı Süleyman Demirel'i telefonla aradı. Demirel, katılmamasının nedenini bizzat kendisi anlattı.
Isparta:
İl Sağlık Müdürlüğü, ilimizdeki huzurevi sakinlerine sağlık için spor yapmayı yaşam tarzı olarak benimsetmek, bunun için kapsamlı bir çalışma yapmak, böylece sağlıklı bir yaşlılık dönemi geçirmelerini sağlamak amacıyla "İkinci Bahar" projesi başlattı.
OLUŞUM:
Süleyman Demirel Üniversite Rektörü Prof. Dr. Hasan İbicioğlu basın mensuplarıyla biraraya geldi. Müjdeli haberler de veren İbicioğlu ilçelerdeki öğrenci sayısının arttırılacağını ve şehre daha yakın olma adına ofisler kurulacağını söyledi.
GÜLSES:
Milletvekilliği seçim sürecinde CHP Gençlik Kolları Lokali'ne, CHP adayı Ali Haydar Öner aleyhine bildiri atılması olayı ile ilgili eşkalleri tespit edilen iki kişiden biri gözaltına alındı. Gözaltına alınan şüpheli ifadesinde camı bir iddia için kırdığını ama içeriye bildiri atmadığını söyledi.
EKSPRES:
Bilim Kadını Nilgün H. Budak'ın, ekibi ile birlikte geliştirdiği ve patentini aldığı gül, elma aromalı ve tuz içerikli 3 sirke içeceği için heyecan verici gelişmeler yaşanıyor.
OBJEKTİF:
AK Parti Isparta İl Başkanı Uğur Gökgöz, Isparta'nın içme suyu temin ettiği Darıderesi Göleti'nden şimdiye kadar temiz su verilmediğini öne sürdü
 
 
 
 
22.06.2011
 
AKDENİZ:
Akvaryum balıkları ve küçük evcil hayvanlar satılan dükkân içeride muhabbet kuşları, kanaryalar, jumbo kuşları, balıklar, tavşanlar, bıldırcınlar ve fareler olduğu halde üzerlerinden mühürlendi. Yüzlerce canlı hayvan oksijensizlik, açlık ve susuzluktan telef oldu.
DEMOKRAT:
Vali Memduh Oğuz, Gönen'deki ilçe stadında antrenman yapan güreşçileri ziyaret etti, daha sonra kale arkasına kurulan masada kendisine ikram edilen kuzu pirzolaları yedi.
GÜLSES:
Sağlık Sektöründe 2010 yılı vergi rekortmeni olan Özel Isparta Hastanesi'nin Genel Koordinatörü Hüseyin Kaya, sektördeki başarının sırrını Gülses'e anlattı. Kaya, Gülses muhabirine verdiği röportajda Özel Hastanelerin rekabet gücüne ilişkin çarpıcı bilgilerde verdi.
ISPARTA:
Seçim sırası ve sonrasında CHP Milletvekili Ali Haydar Öner'e yönelik eleştirilere cevap veren CHP İl Başkanı Erdoğan; ''Isparta'mız için yararlanacak her türlü olumlu yatırıma sonuna kadar destek verilecek yanlışlığında sonuna kadar karşısında durulacak'' dedi.
GÜLKENT:
İlimizde, evcil hayvan satışı yapan bir dükkan, işyeri sahibinin canlı hayvan satma sertifikası olmadığı gerekçesiyle mühürlendi. Mühürlenen dükkanda hayvanlar içeride mahsur kalınca, kimisi havasızlıktan kimisi de açlıktan öldü.
HABER:
Gazetemiz Muhabiri Tuna Ünal'ı evinde misafir eden Isparta eski Valisi ve CHP Milletvekili Ali Haydar Öner, kendisi hakkında çıkan ''hırçın ve saldırgan'' söylentilerine yukarıda ki cevabı verdi. Siyasi rakipleri tarafından seçim süreci boyunca çok sık eleştirilen, suçlanan, günah keçisi ilan edilen Cumhuriyet Halk Partisi Isparta Milletvekili Ali Haydar Öner, eşi Saadet Şen Öner ile birlikte içini gazetemize döktü.
EKSPRES:
Nuri Erçetin, Isparta'nın özgün eserlerinin ismi verilen 10 farklı parfüm üreteceklerini söyledi. Ürünler Isparta iç piyasasına verilecek, yurt dışına ihraç edilecek.
OBJEKTİF:
Isparta Belediyesi şehri yaşanılabilir iller arasında birinci sıraya yükseltmek için ne gerekiyorsa yapmaya kararlı. Bu uğurda en ücra sokaklara kadar giren belediye bir taraftan yeşillendirme çalışması yaparken bir taraftan da temizliği ihmal etmiyor
 
 
 
 
 
21.06.2011
 
AKDENİZ:
SDÜ'de yeni dönemin ilk hedefi havacılık alanında şekillendirildi: Rektör Prof. Dr. İbicioğlu, Türkiye'nin pilot ihtiyacını karşılamak amacıyla Havacılık Fakültesi kurulacağını açıkladı.
DEMOKRAT: '
5 bin üyesiyle Isparta'nın en güçlü sivil toplum örgütlerinden biri olan Isparta Ticaret ve Sanayi Odası, üyeler hizmet anlayışını baştan aşağı değiştiriyor. Üyelere ait tüm bilgiler sanal arşivde toplandı.
GÜLKENT: '
Isparta'ya 12 kilometre mesafede bulunan ve içinde krater gölünün bulunduğu Gölcük Milli Parkı'nın Bolu Abant tatil kampı gibi olması konusunda çalışma yapılacak. AK Parti İl Başkanı Mehmet Uğur Gökgöz, Başbakan Erdoğan'ın Gölcük'ün Abant kampı gibi olmasına destek vereceğini söyledi.
ÇÖZÜM:
1980'li yılların Türkiye'nin en önemli ve gözde hastanelerinden Eğirdir Kemik Hastalıkları Hastanesi eski günlerini mumla arıyor. Hastanenin bu şekilde canlanması, eski özelliğine kavuşması mümkün değil. İlgili kurumlar bir araya gelerek binayı daha işlevsel hale getirmesi gerekiyor. Eğirdirlilerin de bu çalışmalara destek vermesi şart.
MANŞET:
Isparta'dan 8 bin 715 kişinin müracaat ettiği ve 629 kişinin gitmeye hak kazandığı 2011 yılı hac kesin kayıtları başladı. Müracaatlar 1 Temmuz'da son bulacak. Hacı adayları, Diyanet İşleri ve yetkili acenteler vasıtasıyla kutsal topraklara gidecekler.
GÜLSES: '
Başbakanlık Devlet Planlama Teşkilatı ve ASAM (Sığınmacılar ve Mültecilerle Dayanışma Derneği) tarafından Isparta, Eskişehir ve Gaziantep'te yürütülen, ''Görünmeyenleri Fark Etmek'' projesi kapsamında Isparta'da bulunan 500'e yakın mültecinin barınmalarının yanında sosyal ve kültürel aktivitelere katılımlarını sağlamak amacıyla çalışmalar başladı.
HABER:
Tarım İl Müdürü Sıddık İpek, elma yetiştiricilerine seslenerek; ''Elma bahçelerinizde iç kurdu ilaçlamanızı yapınız'' dedi. İlaçlama yapacak elma yetiştiricilerine seslenen İpek, ''Eldiven, gözlük, maske takınız ve tulum giyiniz. İlaç ambalajlarını rastgele yerlere atmayalım, çevremizi koruyalım'' diye konuştu.
ISPARTA:
SGK İI Müdürü Salih İlhan, Müdürlük olarak kayıt dışı istihdamla mücadele programı gereğince il ve ilçelerimizde tanıtım, bilgilendirme ve denetim faaliyetlerini sürdürdüklerini belirterek, ''Kayıt dışı, haksız rekabet ve haksız kazanca neden oluyor'' dedi.
EKSPRES:
Isparta, Yeni Teşvik Haritası'nın 'Bölgesel' ve 'Büyük Ölçekli Adımı'ndan Nisan 2011 Dönemi'nde hiç yatırım almadı: 10 kent içinde 'sıfır' çekti
 
 
 
20.06.2011
 
AKDENİZ:
Tıp Fakültesi Sağlık Araştırma ve Uygulama Hastaneleri Başhekimi Prof. Dr. Tuğrul Sezer, ''Teşhis ve tedavilere 'asistanların' girdiği, uzman ve profesörlere ulaşmanın mümkün olmadığı eleştirilerine'' bu karşılığı verdi.
DEMOKRAT:
9. Cumhurbaşkanı Süleyman Demirel'in ismini taşıyan Süleyman Demirel Üniversitesi (SDÜ) bu yıl 10 bin 240 mezun verdi. Rektör Prof. Dr. Hasan İbicioğlu, mezun olana öğrencilere, ''Sizin gücünüz, Türkiye'nin gücüdür, Türkiye'nin umududur'' diye seslendi.
HABER:
Saadet Partisi İl Başkanı Cevat Gençay, CHP Milletvekili Ali Haydar Öner ve AK Parti İl Başkanı Mehmet Uğur Gökgöz arasında mazbata töreninde yaşanan kavga ile ilgili olarak, ''Seçimin sonunda hizmet için verilen mazbata belgesinin töreninde tartışmaya başlamak, sanki 4 yıl sonrasını gösterir gibi. Daha milletvekilliği görevine başlamadan seçimden önce yapılan yanlışlıklar üzerine tartışmak, korkarım ki Isparta'ya yapılacak hizmetlerin önüne geçecektir'' dedi.
GÜLKENT:
Sümer Halı Fabrikasının bulunduğu 120 dönümlük alana yapılacak 600 yataklı sağlık kompleksi projesi için ihale süreci başladı. AK Parti Isparta Milletvekili Süreyya Sadi Bilgiç, hastanenin kamu-özel ortaklığı ile yapılacağını belirtti.
MANŞET:
Özel Altınbaşak Koleji, televizyonların reyting ölçümüne alternatif olacak bir sistem geliştirdi.
OLUŞUM:
Doğalgaz ve diğer kurumların altyapı çalışmaları ve yollardaki asfaltların uzun yıllar önce dökülmesi nedeni ile her tarafı yamalı olan yollar kazılarak yeniden asfaltlanmaya başlandı.
NOKTA:
Şarkikaraağaç ilçesinde motosikletin otomobille çarpışması sonucu 2 kişi yaralandı.
OBJEKTİF:
Yollar balık sırtı yapılacak. Asfalt kalınlığı 12-14 santim olacak. Her 35 metre mesafede sağ ve sol kenarlara ızgara döşenecek.
HEDEF:
SDÜ'nün mezuniyet töreninde Vali Memduh Oğuz'un törene katılan CHP Milletvekili ve Isparta eski Valisi Ali Haydar Öner'i dikkate almaması üzerine Milletvekili Öner, stadı terk etti
 
 
 
18.06.2011
 
AKDENİZ:
MHP Milletvekili Süleyman Nevzat Korkmaz, 12 Haziran seçiminde Isparta'dan AKP'ye yüzde 53 oranında oy çıkmasını böyle değerlendirdi.
GÜLKENT:
Partisinin milletvekili Recep Özel'in adına mazbatayı alan AK Parti İl Başkanı Mehmet Uğur Gököz ile CHP'li Ali Haydar Öner arasında tartışma yaşandı. İl Seçim Kurulu Başkanı Gülsiye Karakurt'un uyarılarına rağmen süren tartışma az daha kavgaya dönüşecekti.
ÇÖZÜM:
AK Parti Isparta Milletvekili Bilgiç, bölge hastanesinin yapılması ile şimdiki hastane bölgesindeki esnafların mağdur edilmeyeceğinin altını çizdi.
MANŞET:
Mazbata töreninde Gökgöz ile Öner arasında tartışma çıktı. Gökgöz, seçim sürecinde Öner'in sert çıkışları olduğunu söylerken, ''Bu sizin babacan tavrınıza yakışmadı'' dedi. Bunun üzerine Öner de kendisi hakkında dağıtılan bildirilerden dolayı meşru müdafaa hakkını kullandığını söyledi. Öner, ''Kapılara bildiri dağıtmakla bir yere varılamaz'' derken, Gökgöz de ''Kağıt dağıtan da dağıttıran da namerttir Ali Haydar bey. Dağıtanlar gocunsun diyorum'' şeklinde cevap verdi.
ISPARTA:
12 Haziran Pazar günü milletvekili seçilen Isparta milletvekilleri, CHP milletvekili Ali Haydar Öner ve MHP milletvekili Nevzat Korkmaz, AK Parti milletvekilleri Süreyya Sadi Bilgiç ve Recep Özel mazbatalarını aldı.
HABER:
Süleyman Demirel Üniversitesi Şevket Demirel Kalp Merkezi'ne en son teknolojiye sahip gerçek zamanlı üç boyutlu görüntüleme sağlayan yeni Renkli Doppler Ekokardiyografi (Kalp ultrasonu) cihazı alındı.
EKSPRES:
CHP milletvekili Ali Haydar Öner ile AK Parti milletvekili Recep Özel'in mazbatasını vekaleten almaya gelen İl Başkanı Uğur Gökgöz arasında kısa süreli gerginlik yaşadı.
HEDEF:
12 Haziran Pazar günü yapılan milletvekili genel seçimlerinde milletvekili seçilen Isparta milletvekillerinden CHP milletvekili Ali Haydar Öner ve MHP milletvekili Nevzat Korkmaz, mazbatalarını bizzat Seçim Kurulu'na gelerek alırken, Ak Partili milletvekilleri Süreyya Sadi Bilgiç ve Recep Özel'in mazbatalarını kendilerine vekaleten AKP'li yöneticiler aldı
 
 
 
 
17.06.2011
 
AKDENİZ:
Dünya gülyağı ihtiyacının yüzde 65'lik dilimini karşılayan Isparta için tehlike sinyalleri: 1- Kalite farkı, ürünü etkiliyor. 2- Küresel iklim değişikliği verimi düşürüyor. 3- 'Kök çoğaltılması' yöntemi hastalıklı fideleri yaygınlaştırıyor.
DEMOKRAT:
CHP Gelendost İl Genel Meclisi Üyesi Lokman Kumcu, ilçesinde her türlü oy avcılığı girişimine rağmen partisinin dimdik ayakta olduğunu belirtti. Gelendost Belediye Başkanlığı için yerel seçimlerde göreve verildiği takdirde almaya hazır olduğunu belirten Kumcu, Milletvekili Ali Haydar Öner için de övgüler yağdırdı.
ÇÖZÜM:
9. Cumhurbaşkanı Demirel programını son anda iptal etti ve ilk kez SDÜ'nün mezuniyet törenine katılmayacak. Temennimiz iptalin ardında siyasi nedenlerin olmaması.
OLUŞUM:
Isparta Ticaret ve Sanayi Odası'nın toptan gıda sektörüyle uğraşan 8. grup üyeleri 31 Mayıs'ta yapılan grup toplantısının ardından kahvaltıda buluşarak sorunlarını tartıştılar.
GÜLKENT:
TÜBİTAK Marmara Araştırma Merkezi tarafından üçüncüsü yayınlanan ve askıya çıkan Eğirdir Gölü Özel Hüküm Çalışmasıyla ilgili AK Parti Isparta Milletvekili Süreyya Sadi Bilgiç önemli açıklamalarda bulundu. Isparta'da öncelik verilmesi gereken birçok konu olduğunu söyleyen Bilgiç, ancak 81 yerleşim birimini ilgilendiren özel hükmün özellikle takipçisi olacaklarını belirtti.
MANŞET:
Özel idare eski binasının bulunduğu alan İl Genel Meclisi tarafından resmi alan statüsünden çıkarılarak ticari alan ilan edildi. İl Genel Meclisi bin 174 metrekarelik yere karşın başka bir alandan sosyal donatı alanı gösterdi.
ISPARTA:
Süleyman Demirel Üniversitesi 2010-2011 Eğitim Öğretim Yılı Mezuniyet Töreni bugün Isparta Atatürk Stadyumu'nda yapılıyor.
OBJEKTİF:
Isparta Ticaret ve Sanayi Odası'nın 8. meslek grubu üyelerinden oluşan toptan gıdacılar 31 Mayıs'ta yapılan grup toplantısının ardından 15 günde bir toplanma kararlarının ilkini önceki gün uyguladılar.
HEDEF:
İl Genel Meclisi, yaklaşık 6 yıldır atıl durumda bulunan ve yıkılıp yerine Otel yapılmasına karar verilen eski İl Özel İdaresi Binasının kamu alanı kapsamından çıkarılarak ticari alan kapsamına alınması için Isparta Belediyesi'nin talebi doğrultusunda 1174,67 metrekarelik alanın sosyal donatı alanı olarak gösterilmesine karar
 
 
 
16.06.2011
AKDENİZ:
İki yıl valilik yaptığı kente milletvekili adayı olarak dönüp, 24. dönem parlamentoda Isparta halkının temsil yetkisini kazanan Ali Haydar Öner, çok çarpıcı açıklamalarda bulundu.
DEMOKRAT:
Isparta'da zehirli mantarın can alması, bilinçsiz mantar tüketiminin boyutlarını gözler önüne serdi. Tarım İl Müdürü Sıddık İpek, çeşidi bilinmeden tüketilen mantarların, Rus Ruleti oynamaktan daha tehlikeli olduğunu söyledi.
MANŞET:
Kendisinin kişisel bilgilerinin yasa dışı elde edildiğini ve dağıtıldığını söyleyen CHP Milletvekili Öner, ''Bana yönelik organize bir suç örgütü var. İçinde kamu görevlileri, siyasetçiler ve başkaları var'' dedi. Vali Memduh Oğuz için de sert eleştirilerde bulunan Öner, ''Vali, Başbakan'ın yağcılığını yaparken, bazı daire amirleri ve kamu görevlileri de Vali'nin yağcılığını yapmaktan utanmadı'' dedi.
OLUŞUM:
Recep Özel, önce Salı Pazarında esnafa ve halka teşekkür etti, ardından en çok ve en az oy aldıklarını merkez köyleri ziyaret etti.
ISPARTA:
Seçim süreci boyunda kendisine ve partisine birçok haksızlık yapıldığını belirten CHP Isparta Milletvekili Ali Haydar Öner, yapılan haksızlıklara karşın Ispartalıların muhteşem bir direnç gösterdiğini belirterek, CHP'nin Isparta'da elde ettiği başarı umduğumuz kadar olmamıştır ama başkalarının tahminini çok şaşırtan üstün bir başarı ile sonuçlanmıştır'' dedi.
HABER:
12 Haziran Milletvekilliği seçimlerini değerlendiren Saadet Partisi İl Başkanı Cevat Gençay, bu seçimlerin seçim gibi geçmediğini ve 3 siyasi partinin kavgasını halkın izlediğini söyledi.
EKSPRES:
GÖLTAŞ ve ORMA'nın finans merkezinin İstanbul olması, Isparta'ya aktarılan Hazine payının düşmesine neden oluyor. Isparta vergi açısından kendi kendine yeten kent olamıyor. Vergi rekortmenleri ilk 100 listesi de gösteriyor ki; Isparta'nın gelecek inşası sağlık turizminde.
OBJEKTİF:
Otel yapımına karar verilen kent merkezindeki Eski Özel İdare binasında ihale sürecinin başlaması için binanın bulunduğu yerin resmi alan statüsünden çıkarılıp ticari alan ilan edilmesi gerekiyor. İki Meclis'te konuyu görüşmek için olağanüstü toplanıyor.
NOKTA:
CHP İl Başkanı Yusuf Erdoğan, partilerinin Isparta'da artık yerelde iktidar olmayı hedeflediğini belirterek, ''Isparta Merkezde 27 bin gibi ciddi bir oy almış partimizin hedefi yerelde iktidar olmak'' dedi
 
 
 
 
15.06.2011
AKDENİZ:
Isparta'nın, AK Parti oylarının en çok arttığı 4'üncü il olması yeni döneme ilişkin siyasi etkinlik ve icracı makam beklentisini daha da artırdı.
DEMOKRAT:
12 Haziran seçimleri sonucu Isparta'yı iktidarda 2, muhalefette iki vekil temsil edecek. Isparta'nın 24. Meclis döneminde de bayan vekilli yok. AKP'nin her iki, MHP'nin tek vekili daha önce Meclis koltuğunda oturdu. Eski Vali CHP vekili Ali Haydar Öner, 38 yıllık kamu görevinden sonra ilk kez Meclis'e gidiyor.
MANŞET:
AK Parti'den tekrar aday gösterilmeyen Isparta Milletvekilleri Haydar Kemal Kurt ve Sait Dilek genel seçim sonuçlarını değerlendirdi. Kurt, halkın güven için oy verdiğini söylerken, Dilek de ''Karara saygı duyulmalı. Alınan sonuç hayırlı sonuçlara vesile olsun'' dedi.
ÇÖZÜM:
Olağanüstü toplantıya çağrılan Isparta Belediye Meclisi 3 önemli konuyu görüşecek. 1-İl Özel İdare'nin Kaymakkapı'daki eski İl Özel İdare binasının otel yapılabilmesi için imar değişikliği talebi, 2-Halıkent İlköğretim Okulu'nun genişlemesi için yer talebi,3-Eskiden Trafik Eğitim Pisti olarak kullanılan Halıkent Mahallesi'ndeki Belediyeye ait alanın okul hizmetlerinden kullanılmak üzere Milli Eğitim Müdürlüğü'ne tahsis edilmesi.
OLUŞUM: '
Ak Parti Isparta Milletvekili Recep Özel, muhalefet partilere çağrıda bulunarak Isparta'ya hizmet noktasında iktidar partisinin arkasında birleşmeliyiz dedi.
ISPARTA:
14 Eylül 2007 tarihinde eğitim ve öğretim hayatına başlayan Isparta Anadolu Sağlık Meslek Lisesi'nin ilk mezunları, dün düzenlenen görkemli bir törenle diplomalarını aldı. Kültür Sinemasında gerçekleştirilen mezuniyet törenine Vali Memduh Oğuz, Milli Eğitim Müdürü Tacettin Yılmaz, Sağlık Müdürü Uz. Dr. Süleyman Önal, okul idarecileri, öğretmenler, öğrenciler ve veliler katıldı.
HABER:
Ak Parti hükümetinin büyük bir prestij kazanmasını sağlayan yol genişletme ve duble yol çalışmalarına Isparta'da da başlanacak. Ak Parti Isparta Milletvekili Recep Özel, Ankara'ya gider gitmez ilk işinin Kara Yolları Genel Müdürü ile Ulaştırma Bakanının yanına gidip Başbakan Erdoğan'ın Isparta'da verdiği sözü yerine getirmek olacağını söyledi.
NOKTA:
Kısa adı TÜED olan Türkiye Emekliler Derneği Şube Başkanı bir süredir emeklilerin umutla beklediği İntibak Yasası'nın neredeyse bütün siyasi partilerin seçim bildirgelerinde ve söylemlerinde yer almasından büyük memnuniyet duyduklarını belirterek, ''Artık sıra çözüm için yasa çıkarmaya geldi'' dedi.
EKSPRES:
Bir dönem Isparta'nın en iyi sağlık kurumlarından biri olan ve Türkiye'nin her yerinden talep gören Şevket Demirel Kalp Merkezi, sil baştan inşa ediliyor
 
 
 
14.06.2011
AKDENİZ:
AKP Milletvekili Recep Özel'den tarihi çağrı: Seçim bitti. Kısır siyaseti bir kenara bırakalım. El ele tutup, Isparta için birlikte hareket edelim, ortak dili konuşalım.
DEMOKRAT:
AK Parti'nin üçüncü kez iktidara geldiği, CHP'nin oylarını yükselterek sürpriz yaptığı, MHP'nin ise oylarının eridiği Isparta'da partilerin il başkanları sonuçları değerlendirdi.
MANŞET:
2007 ile 2011 genel seçimleri karşılaştırıldığında Isparta'daki seçimin galibi AK Parti ile CHP oldu. AK Parti yüzde 9 oranında oy kazanmasına karşın bir milletvekilini kaybetti. CHP ise yüzde 8'lik oy artışı sağlayarak kentte ikinci parti konumuna yükseldi.
ISPARTA:
HAS Parti İl Başkanı Bilgiç, partisinin yeni bir parti olmasına rağmen Isparta'da yüzde 1 oranında oy aldığını ancak bu rakamın küçümsenemeyeceğini belirterek, ''Bizim fidanımız tutmuştur. Bize düşen görev; bu fidana iyi bakıp yetiştirmek, iyi bir kadro oluşturmak ve geleceğe hazırlanmaktır'' dedi.
12 Haziran seçim sonuçlarını Isparta açısından iyi okuyabilen önlemini alır, okuyamayan ise yine sandıktan beklediğini alamaz.
OLUŞUM:
Isparta'nın ikince kez milletvekili olan Recep Özel ilk açıklamasında gece gündüz çalışacaklarını ve her projenin takipçisi olacağını söyledi.
HABER:
Isparta halkı tarafından sevilen Cumhuriyet Halk Partisi 2.sıra Milletvekili adayı İrfan Bakır, partisinin başarısında ki şüphesiz en büyük pay sahibi.
EKSPRES:
Yetimdi, fakirdi, güçlüklerle okudu. Şimdi ismi, Isparta'nın sayılı zenginleri arasında anılıyor. Ne mutlu ki zenginliğinin sevincini hayır yaparak yaşıyor.
OBJEKTİF:
Emniyet Genel Müdürlüğü'nün geçtiğimiz mart ayında çeşitli bakanlıklarla birlikte aldığı karar neticesinde, ''Elektrikli bisiklet'' olarak tabir edilen araçların, yalnızca A1 ve A2 sürücü belgeleri ile kullanılabileceği, aksi halinde ağır cezalar uygulanacağı bildirildi
 
 
 
 
13.06.2011
 
AKDENİZ:
Isparta AK Parti'ye 3'üncü kez ''Yola devam'' vizesi verdi, ama TBMM'deki muhalefet gücünü de yükseltti. AK Parti yüzde 51,77 oranında oy aldığı Isparta'dan 2 milletvekili çıkarabildi.
DEMOKRAT:
Isparta'da seçim sürecinde görülen tablo değişmedi. Isparta seçmeni AK Parti'den 2, CHP ve MHP'den birer milletvekilini Ankara'ya gönderdi. Seçimin birincisi AK Parti olsa da, oylarını 2007 seçimlerine göre 9 puan artıran CHP oldu.
OLUŞUM:
Amerikan Dil Kültür Derneği, Isparta Ticaret ve Sanayi Odası toplantı salonunda bir dizi etkinlik düzenledi. Öğrenciler tarafından hazırlanıp sunumu yapılan etkinlikte aileler ve öğrenciler hem eğlendiler, hem öğrendiler.
MANŞET:
Isparta iktidardan yana oy kullandı. AK Parti aldığı yüzde 53'lük oy oranıyla Türkiye ortalamasının üzerine çıkarak Meclis'e Bilgiç ve Özel'i milletvekili gönderiyor. İkinci parti konumuna gelen CHP'den Öner ve üçüncü sıraya gerileyen MHP'den Korkmaz, Meclis'e giden isimler oldu.
ISPARTA:
Milletvekilliği Genel Seçimleri dolayısıyla tüm Türkiye dün sandık başına gitti. Yurtiçinde 50 milyon 189 bin 930, yurtdışında 2 milyon 568 bin 977 seçmen oy kullandı. Isparta'da ise 297 bin 921 seçmen bin 261 sandıkta oy kullanarak tercihini yaptı. Batı bölgelerinde oy verme işlemi saat 08.00 de başlayıp 17.00'de sona erdi.
HABER:
AK Parti Isparta Milletvekili Recep Özel, oyunu kendi okulu olan Cumhuriyet İlköğretim Okulunda kullandı.
OBJEKTİF:
AK Parti Milletvekili Adayı Süreyya Sadi Bilgiç Dere Mahallesi'nde, CHP Milletvekili Adayı Ali Haydar Öner ise Gülcü Mahallesi'nde oy kullandı.
EKSPRES:
Adalet ve Kalkınma Partisi, 2007'de aldığı yüzde 43,9 oyu 12 Haziranda yüzde 51,77'ye yükseltti. Ama nüfus düşüşüne paralel olarak temsil hakkını kaybeden Isparta'da AK Parti zararlı çıktı.
HEDEF:
Vatandaşlar dün sandık başına giderek kendilerini Meclis'te temsil edecek 550 vekilini seçti. Seçim Adalet ve Kalkınma Partisi'nin zaferi ile sonuçlanırken, MHP ve CHP de birer milletvekili çıkararak Meclis'teki temsil haklarına devam etti. Ülke genelinde esamesi bile okunmayan Demokrat Parti ise Isparta'da dördüncü parti old
 
 
 
11.06.2011
AKDENİZ:
Ve büyük an geldi, çattı: Demokrasi tarihi boyunca milli iradesine sahip çıkan Isparta, yarın sandık başına gidiyor. 297 Bin 921 kayıtlı seçmen, yine Cumhuriyet için, demokrasi için görevini yapacak.
DEMOKRAT:
Isparta'da 298 bin seçmen kendisini TBMM'de temsil edecek 4 milletvekilini seçmek için yarın sandık başına gidiyor. Isparta'da 15 siyasi partiden 60 ve 3 de bağımsız olmak üzere toplam 63 aday 4 milletvekilliği için yarışacak.
MANŞET:
Isparta genelinde 1259 sandıkta toplam 297 bin 921 seçmen meydanlarda bugüne kadar çalışmalarını sürdüren 15 siyasi parti ve 3 bağımsız aday için yarın kararını verecek.
ÇÖZÜM:
Türkiye yarın milletvekili seçimi için sandığa gidiyor. Isparta?da yaşayan 297 bin 921 seçmende 4 milletvekilini seçmek için sandık başına gidecek.
GÜLSES:
Aylardır bildiriler dağıtıldı, adaylar konuşmalar yaptı, köyler ziyaret edildi, seçim araçları birbirinden renkli şarkılarla kenti dolaştı. Artık söz sırası vatandaşta. Yarın 297 bin 921 seçmen bin 259 sandıkta oy kullanacak.
ISPARTA:
AK Parti Isparta Milletvekili Adayı Recep Özel, Isparta'nın tercihini güzellikten yana kullanacağına inancının tam olduğunu söyledi.
EKSPRES:
Seçim Ekspres'ten takip edilir: 9. Cumhurbaşkanı Süleyman Demirel 6 kez Isparta'dan milletvekili seçildi. Said Bilgiç, Ali İhsan Balım, Aykon Doğan ve Erkan Mumcu 3'er Isparta Milletvekili olarak parlamentoya girdi.
OLUŞUM:
Ak Parti Milletvekili adayı Recep Özel, ülkedeki istikrarın sürmesi ve ülkenin daha da büyümesi için Ispartalı kardeşlerimin 12 Haziran günü sandıkta gerekeni yapacağına inanıyorum dedi.
OBJEKTİF:
Ak Parti Isparta Milletvekili Adayları Süreyya Sadi Bilgiç ve Recep Özel, Sav Beldesi'nden bugüne kadar gördükleri destek ve bundan sonra da görecekleri desteklerden dolayı teşekkür ettiler. Ak Partili adaylar, 7'den 70'e herkesle tokalaşıp gönül aldılar.
HEDEF:
Türkiye açısından dönüm noktası olarak değerlendirilen seçim günü geldi çattı. Yarınki Milletvekili seçimlerinde il genelinde 1259 sandıkta 297 bin 921 seçmen oy kullanacak. Seçimlerde 3 bağımsız ve 15 siyasi partiden 60 olmak üzere toplam 63 aday Milletvekili olabilmek için yarışacak
 
 
 
 
10.06.2011
AKDENİZ:
CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu, miting meydanında Isparta halkına çağrı yaptı: Isparta'ya hizmet edenleri sabah akşam kötüleyenleri 12 Haziran'da sandığa gömün.
DEMOKRAT:
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu Isparta mitinginde memleketinde Süleyman Demirel'i eleştiren Başbakan Erdoğan için bu yorumda bulundu.
EKSPRES:
TOBB İl Genç Girişimciler Kurulu'nun daveti üzerine Japonya'dan gelen gazeteciler, Vali Memduh Oğuz'a Isparta'da gül turizmini başlatmak için gülü en iyi şekilde tanıtacaklarının sözünü verdi.
OBJEKTİF:
2010-2011 TKY Ödül Yarışmasında kaliteli kurum dalında Türkiye genelinde 14 okul arasında finale kalmayı başaran Ülkü İlköğretim Okulu, üçüncü olarak Isparta'ya büyük bir gurur yaşattı.
NOKTA:
Sosyal Güvenlik kurumu verilerine göre Isparta'da 2010 yılında 6'sı ölümlü 165 iş kazası meydana geldi.
HABER:
Isparta Ticaret ve Kültür Merkezinin çalışmalarını sık sık takip ve kontrol eden Belediye Başkanı Yüksek Mimar Yusuf Ziya Günaydın da inşaat hakkında yetkililerden bilgi alıyor.
HEDEF:
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, 9. Cumhurbaşkanı Süleyman Demirel'in 50 yılını bu ülkeye hizmet ederek geçirdiğini ve tüm illerde büyük hizmetlerinin bulunduğunu belirterek; ''Ey, Recep Tayyip Erdoğan, sen Demirel'in tırnağı bile olamazsın'' ded
 
 
09.06.2011
AKDENİZ:
CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu, miting meydanında Isparta halkına çağrı yaptı: Isparta'ya hizmet edenleri sabah akşam kötüleyenleri 12 Haziran'da sandığa gömün.
DEMOKRAT:
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu Isparta mitinginde memleketinde Süleyman Demirel'i eleştiren Başbakan Erdoğan için bu yorumda bulundu.
EKSPRES:
TOBB İl Genç Girişimciler Kurulu'nun daveti üzerine Japonya'dan gelen gazeteciler, Vali Memduh Oğuz'a Isparta'da gül turizmini başlatmak için gülü en iyi şekilde tanıtacaklarının sözünü verdi.
OBJEKTİF:
2010-2011 TKY Ödül Yarışmasında kaliteli kurum dalında Türkiye genelinde 14 okul arasında finale kalmayı başaran Ülkü İlköğretim Okulu, üçüncü olarak Isparta'ya büyük bir gurur yaşattı.
NOKTA:
Sosyal Güvenlik kurumu verilerine göre Isparta'da 2010 yılında 6'sı ölümlü 165 iş kazası meydana geldi.
HABER:
Isparta Ticaret ve Kültür Merkezinin çalışmalarını sık sık takip ve kontrol eden Belediye Başkanı Yüksek Mimar Yusuf Ziya Günaydın da inşaat hakkında yetkililerden bilgi alıyor.
HEDEF:
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, 9. Cumhurbaşkanı Süleyman Demirel'in 50 yılını bu ülkeye hizmet ederek geçirdiğini ve tüm illerde büyük hizmetlerinin bulunduğunu belirterek; ''Ey, Recep Tayyip Erdoğan, sen Demirel'in tırnağı bile olamazsın'' dedi
 
 
 
 
08.06.2011
AKDENİZ:
Türkiye Finans, Isparta'daki 899 memura konut tercihlerini sordu. Sonuçlar, ekonominin lokomotifi inşaat sektörüne yön verecek nitelikte.
ÇÖZÜM:
MHP'li Belediye Meclis Üyesi Mehmet Cantürk dün meclisin sonunda söz alarak depremle ilgili önemli bir uyarı yaptı. Cantürk, ''Isparta birinci derecede deprem kuşağında. Bu nedenle acil olarak binalarımızın durumunu görmeli ve gerekli önlemi almalıyız'' dedi.
MANŞET:
Memur-Sen İl Temsilcisi Osman Akçil, sendikanın başkanlar kurulu toplantısında oy birliği ile güven tazeledi. 3 yıllık görev sürecini değerlendiren Akçil, 12 Haziran seçimleriyle yenilenecek olan 24. Dönem TBMM'ye en önemli görevinin yeni Anayasa yapmak olduğunu hatırlattı.
OLUŞUM:
Başbakan R. Tayyip Erdoğan'ın Isparta mitingi için Yalvaç'a giden Çevre ve Orman Bakanı Prof. Dr. Veysel Eroğlu ile görüşen Kolukırık, Bakandan Yalvaç'la ilgili 6 önemli sulama yatırımı konusunda iyi haberler aldı.
ISPARTA:
Süleyman Demirel Üniversitesi Şevket Demirel Kalp Merkezi bir ilke daha imza attı. Şevket Demirel Kalp Merkezi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Turhan Yavuz, bir hastanın tıkalı olan damarlarını lokal anestezi altında özel bir cihazla temizledi.
GÜLSES:
2009 yılında ÇATAK kapsamında çalışma başlatılan Isparta'da bakanlık tarafından ayrılan alan bu yılda genişletildi. 2011 yılı için 17 bin dekar tarım alanına verilecek ÇATAK desteği ile Isparta, Karaman'la beraber Türkiye'de en geniş yer ayrılan ve en fazla destek alacak il oldu.
EKSPRES:
2005 yılından bu yana üzerinde çalışılan ve son dönemlerde yerel yönetim engellerine takılan Bölge Sağlık Kompleksi Projesi'nde mutlu son.
HABER:
Cumhuriyet Halk Partisi Isparta Milletvekili adayı Ali Haydar Öner'e tepkiler sürüyor. Öner'in bazı açıklamalarına cevap veren AK Parti 2. sıra Milletvekili adayı Recep Özel; ''CHP adayanın muhatabı bizleriz. Genel Başkanların muhatabı genel başkanlardır. Milletvekillerinin muhatabı da milletvekilleridir'' dedi.
HEDEF:
Vali Memduh Oğuz, 5 Haziran Dünya Çevre Günü dolayısıyla yaptığı açıklamada dünyanın insanlar tarafından her geçen gün kirletildiğine dikkati çekerek, ''Çevremiz bize bir emanettir. Bunu gelecek nesillere iyi bırakmamız gerekmektedir'' dedi
 
 
 
 
07.06.2011
AKDENİZ:
Türkiye Finans, Isparta'daki 899 memura konut tercihlerini sordu. Sonuçlar, ekonominin lokomotifi inşaat sektörüne yön verecek nitelikte.
ÇÖZÜM:
MHP'li Belediye Meclis Üyesi Mehmet Cantürk dün meclisin sonunda söz alarak depremle ilgili önemli bir uyarı yaptı. Cantürk, ''Isparta birinci derecede deprem kuşağında. Bu nedenle acil olarak binalarımızın durumunu görmeli ve gerekli önlemi almalıyız'' dedi.
MANŞET:
Memur-Sen İl Temsilcisi Osman Akçil, sendikanın başkanlar kurulu toplantısında oy birliği ile güven tazeledi. 3 yıllık görev sürecini değerlendiren Akçil, 12 Haziran seçimleriyle yenilenecek olan 24. Dönem TBMM'ye en önemli görevinin yeni Anayasa yapmak olduğunu hatırlattı.
OLUŞUM:
Başbakan R. Tayyip Erdoğan'ın Isparta mitingi için Yalvaç'a giden Çevre ve Orman Bakanı Prof. Dr. Veysel Eroğlu ile görüşen Kolukırık, Bakandan Yalvaç'la ilgili 6 önemli sulama yatırımı konusunda iyi haberler aldı.
ISPARTA:
Süleyman Demirel Üniversitesi Şevket Demirel Kalp Merkezi bir ilke daha imza attı. Şevket Demirel Kalp Merkezi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Turhan Yavuz, bir hastanın tıkalı olan damarlarını lokal anestezi altında özel bir cihazla temizledi.
GÜLSES:
2009 yılında ÇATAK kapsamında çalışma başlatılan Isparta'da bakanlık tarafından ayrılan alan bu yılda genişletildi. 2011 yılı için 17 bin dekar tarım alanına verilecek ÇATAK desteği ile Isparta, Karaman'la beraber Türkiye'de en geniş yer ayrılan ve en fazla destek alacak il oldu.
EKSPRES:
2005 yılından bu yana üzerinde çalışılan ve son dönemlerde yerel yönetim engellerine takılan Bölge Sağlık Kompleksi Projesi'nde mutlu son.
HABER:
Cumhuriyet Halk Partisi Isparta Milletvekili adayı Ali Haydar Öner'e tepkiler sürüyor. Öner'in bazı açıklamalarına cevap veren AK Parti 2. sıra Milletvekili adayı Recep Özel; ''CHP adayanın muhatabı bizleriz. Genel Başkanların muhatabı genel başkanlardır. Milletvekillerinin muhatabı da milletvekilleridir'' dedi.
HEDEF:
Vali Memduh Oğuz, 5 Haziran Dünya Çevre Günü dolayısıyla yaptığı açıklamada dünyanın insanlar tarafından her geçen gün kirletildiğine dikkati çekerek, ''Çevremiz bize bir emanettir. Bunu gelecek nesillere iyi bırakmamız gerekmektedir'' dedi.
 
 
 
 
06.06.2011
AKDENİZ:
Ulusal ve uluslararası mağaza zincirlerinin Isparta'ya akın etmesinden rahatsız olan toptancılar, güçlerini birleştirip KİPA tarzı bir alışveriş merkezi kurulması için çalışma başlatılması kararı aldılar.
DEMOKRAT:
CHP Isparta İl Başkanı Yusuf Erdoğan, Aksu'da CHP'nin seçim bürosunda kimseyi bulamadığı için ''CHP'nin Aksu'ya verdiği önem bu'' diyen AK Parti Isparta milletvekili adayı Recep Özel için, ''Biz gece kuşu gibi araçlarımıza binip halkı transit geçmiyoruz'' dedi.
GÜLSES:
ITSO Başkan Yardımcısı Şükrü Başdeğirmen, Kanal 3'te katıldığı canlı yayında 12 Haziran seçimlerinde istikrarın sürmesini ve ekonomik istikrarın devam etmesini diledi.
ÇÖZÜM:
MHP Isparta milletvekili adayı Bıçaklı, Türkiye'nin çok hassas bir dönemden geçtiğini belirterek, her türlü siyasi görüşe sahip insanlara çağrıda bulundu.
OBJEKTİF:
Isparta'nın kozmetikte iddialı ismi Gül Sarayı, kozmetik ürünlerinin ambalaj ve paketleme sistemini Rosella markasıyla Isparta'ya taşıdı.
Isparta Ticaret ve Sanayi Odası Başkan Yardımcısı Başdeğirmen, 12 Haziran genel seçimi ve sonrasına ilişkin beklentilerini açıklarken istikrara dikkati çekti. Başdeğirmen, ''Eğer biz, yarının ne olacağını bilmezsek, önümüzü göremezsek, yarına ilişkin hiçbir proje yapmayız'' dedi.
NOKTA:
Batı Akdeniz Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Tuncay Engin, Burdur ve Isparta'nın ortak havaalanı Süleyman Demirel Havaalanı'na 3 yeni pist yapılacağını ve havacılık kümelenmesindeki eksikliklerin giderilmesi gerektiğini belirtti.
HEDEF:
Belediye Başkanı Yusuf Ziya Günaydın, fiziki yapısı gereği çok yüksek yollarının bulunduğu Akkent Mahallesi'ne yaşlı, hasta ve özürlü vatandaşların kullanabileceği asansör projesini hayata geçireceklerini açıkl
 
 
 
04.06.2011
AKDENİZ:
Çevre ve Orman Bakanı , Isparta'yı tarım kenti yapan sulama projeleri için ''Uyduruk projeler. Geçmişte çok yanlış yapmışlar. Biz ne yanlışlar düzeltiyoruz'' diye konuştu.
DEMOKRAT: 
Ticaret ve Sanayi Odası'nın hazırladığı Türkiye'deki Kerevit Üretimi ve Pazarlamasının Geliştirilmesi Projesi ile kerevitin eskisi gibi ekonomiye katkı sağlamasının yanı sıra istihdam arttırmaya yönelik sonuç elde edilip, sürdürülebilir rekabet ortamının oluşması ve bilinçli avcılıkla da doğal stokların tatlı sudaki ekolojik dengesinin tekrar eski haline gelmesi hedefleniyor.
GÜLKENT:
Milletvekili Süreyya Sadi Bilgiç, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın Isparta mitingine katılanlara teşekkür etti. Isparta'da son 15 yılın en kalabalık mitingini gerçekleştirdiklerini söyleyen Bilgiç, ''Ispartalıların milli iradeye ne kadar bağlı olduklarını bir kez daha ortaya koymuşlardır'' dedi.
ÇÖZÜM:
THY'nin yapacağı uçak koltuğu fabrikasının Isparta'ya yapılması için AK Parti Milletvekili Bilgiç devreye girdi.
ISPARTA: 
Bağımsız Milletvekili Adayı Mehmet  Savlu, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın Isparta mitinginde, 9. Cumhurbaşkanı Süleyman Demirel'i kendi memleketinde eleştirmesini ve mitinge katılanların bu olaya alkış tutmasını kınadı.
EKSPRES:
Türk Telekom AŞ. Güney- I Bölge Müdürlüğü'ne asılan ''Evünsüz'', ''Mesmursuz'' Pankartı'nın inanılmaz bir perde arkası var. Yıl 1973. Dönemin CHP Genel Başkanı Merhum Bülent Ecevit, Boğaziçi Köprüsü'ne karşı çıkıyor. Koalisyon Hükümeti'nin Başbakanı Süleyman Demirel, ''Evünsüz işte'' yanıtını veriyor. Ecevit, 'Evünsüz'ün ne demek olduğunu anlamıyor. CHP İl Başkanı Dt. Turhan Özgül'ü arıyor. Özgül de şu yanıtı veriyor: ''O size 'Evünsüz' dedi ise siz de O'na 'Mesmursuz' deyiverin.'' Ve bugün AKP'liler, Demirel ve CHP'yi Başbakan Erdoğan Mitingi'nde o sözlerle vurdu.
MANŞET: 
AK Parti İl Başkanı M. Uğur Gökgöz, ziyaretten önemli kazanımlar elde edildiğini söylerken, Gölcük'ün sit alanından çıkarılarak Abant gibi kamp alanı yapılması önerisi sunulduğunu söyledi. CHP ve MHP İl Başkanları Demirel'in eleştirilmesini üzücü buldu.
OLUŞUM:
MHP Yalvaç ilçe teşkilatının kapısına kilit vurulmasının ardından Aksu'da da CHP ilçe teşkilatı seçim bürosunda kimseler yoktu. AK Parti Milletvekili adayı Recep Özel Aksu'da yaptığı seçim çalışmalarında CHP ilçe teşkilatına ait seçim bürosunu ziyaret etmek istedi ama büroda kimseler yoktu.
OBJEKTİF: 
''Sağlık çalışanlarının sesine kulak vermeyen, örgütlülüklerini sindirmeye çalışan ve toplumda onları değersizleştirmeye çalışan bir siyasal anlayış, eczacılar için; hem insan hem de sağlığı görmezden gelen bir yaklaşım olarak değerlendirilecek'' görüşü ortaya konuldu.
 
 
 
03.06.2011
AKDENİZ:
Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, 7 kez Başbakanlık, 7 yıl süreyle de Cumhurbaşkanı olarak Türkiye'ye hizmet eden Süleyman Demirel'i hemşehrilerine şikayet etti.
DEMOKRAT:
Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Isparta mitinginde 9. Cumhurbaşkanı Süleyman Demirel'i CHP ve MHP'ye akil hocalığı yapmakla suçladı.
EKSPRES:
SDÜ Rektörü Prof. Dr. Hasan İbicioğlu, Isparta Ticaret ve Sanayi Odası Yönetiminin ''hayırlı olsun'' ziyaretinde üniversite sanayi işbirliğine ilişkin önemli mesajlar verdi.
OBJEKTİF:
Başbakan Erdoğan'ın mitingi öncesi asılan bez afişlerde yer alan Isparta yöresi ifadeleri dikkat çekti.
NOKTA:
CHP Milletvekili adayı Ali Haydar Öner, siyaset yarışında her türlü kalleşliğe maruz kaldığını belirterek, ''Eşime bile saldırıyorlar. Türk erkeği eşine yapılan saldırıyı karşılıksız bırakmaz. Kalleşlik edenlere izin veremem'' dedi.
HEDEF:
Başbakan Erdoğan, Isparta mitinginde Ispartalı olan 9. Cumhurbaşkanı Süleyman Demirel'i CHP'nin akıl hocalığını yapmakla suçladı
 
 
 
 
02.06.2011
AKDENİZ:
Belediye, Isparta'nın altın kadar değerli ponza madeni rezervini ekonomiye kazandırıyor. Bir fabrikayı bitirme aşamasına getirirken yeni bir tesisin temelini atan belediye, 3 yeni fabrika için arsa aldı, fizibilite çalışmalarına başladı.
DEMOKRAT:
Isparta'da miting düzenleyen Saadet Partisi Genel İdare Kurulu Üyesi Fatih Erbakan, 4 değil, 14 kez partileri kapatılsa bile Milli Görüş davasının engellenemeyeceğini söyledi.
GÜLSES:
AK Parti İl Genel Meclisi Üyesi Osman Çiftçi 12 Haziran'da yapılacak genel seçimlere ilişkin ilginç açıklamalar yaparak, ''Öner'e oy vermek, İrfan Bakır'a ayaklarına kurşun sıkmaktır'' dedi.
ÇÖZÜM:
Ak Parti Milletvekili Haydar Kemal Kurt, CHP Isparta 1. Sıra Milletvekili Adayı ve Isparta eski Valisi A. Haydar Öner'in Başbakan Erdoğan ile ilgili açıklamalarını değerlendirdi.
MANŞET:
AK?Parti Genel Başkanı,?Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın bugün yapacağı mitingde önemli açıklamalar yapması bekleniyor. Milletvekili ve belediye seçimlerinde AK partiye destek veren, referanduma ''Evet'' diyen Isparta halkı Başbakandan müjde istiyor.
OLUŞUM:
Ak Parti Isparta Milletvekili adayı Recep Özel, Yalvaç ilçesinde kasaba ve köylerinde çalışmalarını sürdürdü. Merkezde vatandaşların ve sivil toplum kuruluşların desteğini arkasına alan Recep Özel, kasaba ve köylerde yaptığı kahve sohbetleri miting havasında geçti.
EKSPRES:
Belediye Başkanı Yusuf Ziya Günaydın'a sahip çıkan MHP Genel Başkan Yardımcısı Tunca Toskay, AK Parti iktidarının MHP'li belediyelerde öküz altında buzağı aradığını söyledi.
OBJEKTİF:
DSP Genel Başkanı Masum Türker, seçim otobüsüyle geldiği Isparta'da halkı selamladı. CHP'yi Atatürkçü kimliğinden uzaklaşmakla suçlayan Türker, ''CHP light AKP'dir. Şu anda CHP milletvekili adayları Atatürk'ün düşünesini devrim yasalarını reddetmektedirler'' dedi.
HEDEF:
Isparta Belediyesi üç ay önce temelini attığı ve şu günlerde sona yaklaşıldığı BİMSBLOK fabrikasının yanına ikinci bir fabrika daha kuruyor. İnşaat sektörüne yalıtım malzemesi üretecek fabrikanın temeli dün törenle atıldı.
 
 
 
 
01.06.2011
AKDENİZ:
Isparta'da büyük ölçekli yatırım fırsatlarının kaçırılmaması için Süleyman Demirel Organize Sanayi Bölgesi'nin genişletilmesinin gerekliliği bir kez daha ortaya çıktı.
DEMOKRAT:
Merkezde aylar önce tamamlanan doğalgaz çalışmaları sonrası mayın tarlasına dönen yollar bakım onarım beklerken belediye, asfalt sezonunu Gelendost'tan açınca kriz çıktı. AK Parti Isparta İl Başkanı Mehmet Uğur Gökgöz, ''Seçim öncesi oy toplama hesabı yapıyorlar'' derken, CHP Isparta İl Başkanı Yusuf Erdoğan da, ''Nahoş bir uygulama hiç etik olmamış'' dedi.
ÇÖZÜM:
Birlik Başkan Vekili Ahmet Tural, bankalara kredi borcu olan esnaflar için önemli bir fırsat olduğunu ve esnafların hemen başvuru yapabileceğini söyledi.
GÜLKENT:
Isparta, Slovakya'dan gelen 7 kişilik grubu ağırlıyor. Milli Eğitim Müdürlüğü'nün Slovakya-Türkiye Kültürler Arası İletişim adındaki projesi kapsamında gerçekleşen 3'üncü buluşmada Türk Kültürü adlı panel yapıldı. Gün boyu süren panelde konuşmacılar, farklılıkların birlikteliğinin yolunu kültür olarak işaret ettiler.
EKSPRES:
Milletvekili Mehmet Sait Dilek, seçimden sonra Isparta ile ilgili konularda muhalefet milletvekilleriyle de konuşulması gereken konuların olacağını hatırlattı ve diyalog kapısının kapatılmaması gerektiğini savundu.
OBJEKTİF:
2004 yılından bu yana Belediye İşhanı'nda belediye mülkiyetinde olan dükkanlarda bazı kiracıların yakıt ve aidat paralarını ödememesi belediyenin icralık olmasına neden oldu.
HEDEF:
Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) İl Müdürü Salih İlhan, yeniden yapılandırma başvurularının dün mesai sonunda bittiğini belirterek; sadece Bağ ? Kurlulardan 5 bin dolayında başvuru aldıklarını söyledi.
 
 
 
31.05.2011
AKDENİZ:
Isparta'da yollar mayın tarlası gibi! Doğalgaz çalışması aylar önce tamamlanan sokak ve caddeler asfalt bekliyor, Isparta Belediyesi Gelendost'ta harıl harıl çalışıyor.
DEMOKRAT:
Kamile Gürkan İlköğretim Okulu öğrencileri tarafından hazırlanan ''Besinlerin İçindeki Gizli Güçler Projesi'' Eğitimde Teknoloji Kullanımı Proje Yarışmasında Türkiye dördüncüsü oldu.
GÜLSES:
AK Parti İl Başkanı M. Uğur Gökgöz, CHP adayı Ali Haydar Öner ile ilgili sert ifadeler kullanarak, ''İktidarın nimetleri elinde iken hizmet edemeyenler muhalefet vekili iken Isparta'ya hizmet edemezler'' açıklamasında bulundu.
ÇÖZÜM:
AK Parti Isparta milletvekili adayı Recep Özel'in seçim otobüsüne sprey boyayla zarar verildi. AK Parti Isparta İl Başkanlığından yapılan yazılı açıklamada, Isparta Ticaret ve Kültür Merkezi'nin yanında park halindeki Özel'in seçim otobüsünün önünde bulunan Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın fotoğrafının üzerine kimliği henüz belirlenemeyen kişi ya da kişilerce sprey boyayla ''Deniz, Yusuf, Hüseyin 12 Eylül'ü unutmadık'' ve ''CHP'' yazıldığı belirtildi.
OLUŞUM:
AK Parti Milletvekili Adayı Recep Özel Yalvaç'ta hemşehrileriyle buluştu. Bölgesel milliyetçiliğe son verilmesini gerektiğini savunan Recep Özel, ''Yalvaç'ın derdi benim derdim'' dedi.
GÜLKENT:
Bakkal, berber, manavın bankalara olan kredi borçları yeniden yapılandırılmaya başladı. Esnafın aynı bankaya hem kredi hem de kredi kartı borcunu yapılandırabileceğini belirten Isparta Esnaf ve Sanatkarlar Kredi Kefalet Kooperatifi Başkanı Ahmet Tural, yapılandırmadan yararlanmak isteyen esnafın 27 Temmuz'a kadar başvuru yapması gerektiğini söyledi.
ISPARTA:
AK Parti Isparta 1. Sıra Milletvekili Adayı Süreyya Sadi Bilgiç, Isparta Valisi Memduh Oğuz'u suçlayan CHP adayı Isparta eski Valisi Ali Haydar Öner'in ''O'nu elimden Tayyip Erdoğan bile kurtaramayacak'' açıklamalarının hatırlatılması üzerine de ''Ali Haydar Öner de Ak Parti'nin iktidar, Tayyip Erdoğan'ın Başbakan olacağını itiraf etmiştir'' dedi.
EKSPRES:
Kanserle Savaş Dairesi Başkanlığı'nın verileri çarpıcı sonuçlar ortaya koydu.
OBJEKTİF:
Lösemili Çocuklar Isparta İl temsilcisi Çetin Demircan, SDÜ Tıp Fakültesi'nde hematoloji ve onkoloji uzmanı olmayışından dolayı Ankara, İzmir olmak üzere diğer illere gitmek zorunda kaldıklarını belirterek, ''Bu durum bizleri maddi ve manevi olarak sıkıntıya sokuyor'' dedi.
HEDEF:
Tarım İl Müdürü Sıddık İpek, 2011 yılında Tarımsal Sigorta Kapsamında olmayan çiçeklenme evresinde don riski ile besi sığırlarındaki ölüm riskinin sigorta kapsamına alındığını belirterek; ''Bu durum özellikle elma üreticilerini büyük ölçüde rahatlatmıştır'' de
 
 
30.05.2011
DEMOKRAT:
Vatandaş, esnaf ve medya ile iç içe olan birimlerdeki yöneticilerin yerlerini değiştiren belediyede ilginç gelişmeler oluyor. Zabıta, Kültür ve Basın gibi birimlere bakarken sadece dış ilişkilerden sorumlu başkan yardımcılığına getirilerek pasifize edilen Recep Erdem'in bundan böyle Çarşamba Pazarı'ndaki bir büroda oturacağı öğrenildi.
ÇÖZÜM:
Süleyman Demirel Üniversitesi'nin yeni Rektörü Prof. Dr. Hasan İbicioğlu, çalışmalarına hızlı başladı.
GÜLSES:
AK Parti Isparta Milletvekili Adayı Doç. Dr. Suta Kolukırık, açılım politikaları üzerinden partisinin yıpratılarak değersizleştirilme çabalarının söz konusu olduğunu dile getirerek, ''Bu çabalar nafile. Biz 814 bin kilometrekarenin partisiyiz ve kimseye verecek bir karış toprağımız yok'' dedi.
ISPARTA:
9. Cumhurbaşkanı Süleyman Demirel, Isparta'da kendisine destek vermek amacıyla düzenlenecek mitingin iptal edilmesi ile ilgili olarak, ''Siyaset üstüyüm, mitinge gerek yok'' dedi.
İLKE: '
Isparta'da avukatlar, 1 Temmuz 2012 yılında yeni haliyle yürürlüğe girecek olan Türk Borçlar Kanunu hakkında bilgilendirildi.
OBJEKTİF:
Şehit ve Gazi aileleri yararına MHP Kadın Kolları İl Başkanlığı tarafından düzenlenen kermeste halıya işlenmiş Atatürk Portresi açık artırma usulüyle satıldı.
HEDEF:
Mobilyacılar Odası Başkanı Kaya Öksüz, Isparta sanayisinin markalaşmaya ihtiyacı olduğunu ve bunun içinde projeler oluşturulması gerektiğini kaydetti.
 
 
 
28.05.2011
Akdeniz:
Isparta Belediye Başkanı Yusuf Ziya Günaydın, kesin hesap cetvelini reddeden Belediye Meclisi'ni İçişleri Bakanlığı'na bildirdi. Bakanlık da Danıştay'a sevk edecek.
DEMOKRAT:
CHP'nin Isparta Milletvekili Adayı Ali Haydar Öner ile Vali Memduh Oğuz, Kanal 32'deki canlı yayında 20 dakika boyunca tartıştılar. Yüksek tansiyonlu programda eski ve yeni vali mesleki tecrübelerinden Yakaören'deki gaz kuyusuna kadar her şeyi konuştular
ÇÖZÜM:
Bugüne kadar sürekli "hasta hakları" konuşuldu ve buna göre hareket edildi. Bundan sonra çalışan ve hekim hakkına da dikkat edilecek. Isparta 2. Sulh Ceza Mahkemesinin kararı yeni bir dönemi başlatıyor.
GÜLSES: 
Karısı hasta... 3 çocuk babası... İşsiz... Eşinin ilaçlarını alabilmek için devlet anaya sığınan Osman Akyokuş'un iddiaları bu kadarına da pes dertti. Yardım alabilmek için kendi deyimiyle devlet anaya sığınan Akyokuş'u makamından hangi mülki amir kovdu? İşte ayrıntılar...
MANŞET:
AK Parti Eğirdir'de Belediye Caddesi üzerinde Seçim bürosu açtı. Açılışta yapılan konuşmalarda parti olarak Türkiye'nin kalkınması için çalışıldığına dikkat çekilirken, CHP lideri Kılıçdaroğlu'nun Hakkari'de, MHP Milletvekili Adayı Korkmaz'ın da Eğirdir'de yaptıkları açıklamalara cevap verildi.
GÜLKENT: 
Şehitler diyarından yola çıkan Çanakkale 1915 Özel Müzesi tırı, Hükümet Meydanı'nda konuşlandı. Bir hafta boyunca konuklarını ağırlayacak olan müze, haziran ayı boyunca da ilçeleri gezecek.
Isparta:
Süleyman Demirel Üniversitesi Araştırma ve Uygulama Hastanesi Girişimsel Radyoloji Ünitesi'nde bu güne kadar ilk defa uygulanan ve belli merkezlerde yapılabilen arterial embolizasyon adı verilen işlem başarı ile sonuçlandırıldı.
EKSPRES
Türkiye'nin en yüksek ihracat yapan ilk 1000 Şirket Listesi'ne Isparta'dan sadece tek firma girebildi.
OLUŞUM:
12 Haziran seçimleri için çalışmalarını sürdüren MHP Milletvekili adayı Nevzat Korkmaz Şarkikaraağaç'ı ziyaret etti. Korkmaz Şarkikaraağaç ziyaretinde esnafın yoğun ilgisiyle karşılaştı.
OBJEKTİF:
Tıp Fakültesi Girişimsel Radyoloji Ünitesi'nde bu güne kadar ilk defa uygulanan arterial embolizasyon adı verilen işlem başarıyla sonuçlandırıldı.
HEDEF:
Süleyman Demirel Üniversitesi Araştırma ve Uygulama Hastanesi Girişimsel Radyoloji Ünitesi'nde bu güne kadar ilk defa uygulanan ve belli merkezlerde yapılabilen arterial embolizasyon adı verilen işlem başarı ile sonuçlandırıldı.
 
 
27.05.2011
AKDENİZ:
Ezber bozuldu. Her fırsatta ''zengin'' olduğu tezi ortaya atılan Isparta'nın, Güneydoğu'dan daha fakir olduğu ortaya çıktı: Kişi başı gelir yıllık 8 Bin 235 TL.
DEMOKRAT:
Askerlik görevini yapmak üzere Eğirdir Dağ Komando Okuluna gelen ve aynı zamanda gazetecilik yapan Gökhan Çelik, Isparta Valisi Memduh Oğuz'a, imzalı ve sırtında ''M.Oğuz'' yazılı 32 numaralı Fenerbahçe forması getirdi.
MANŞET:
SP, şimdi de memur, emekli, esnaf ve köylünün kendi dönemleriyle, geçen 13 yıllık dönemi görsel olarak anlattı. İl Başkanı Gençay, ''Bu tablo hükümete örnek olsun. Mutsuz günler bitsin, mutlu insanlar olsun'' dedi.
ISPARTA:
Orman Bölge Müdürlüğü ile Süleyman Demirel Üniversitesi ve Damızlık Koyun-Keçi Yetiştiricileri Birliği, 70 yıllık soruna çözüm bulmak amacıyla 3 yıldır üzerinde çalıştıkları taslağı tamamlamak için tekrar biraraya geldi.
ÇÖZÜM:
SDÜ'nün yeni rektörü Prof. İbicioğlu, şehir ile üniversitenin kaynaşmasının ilk adımı olarak rektörlük makamını ve önemli fakültelerin dekanlıklarını şehir merkezine getiriyor.
OLUŞUM:
AK Parti Milletvekili Adayı Recep Özel, Davraz Kayak Merkezine kapalı spor salonu yapılması konusunda girişimlerde bulunacağını söyledi.
GÜLKENT:
Türk Hava Kurumu Isparta Şubesi tarafından Isparta Anadolu Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi'nde açılan Model Uçak Yapım kursuna katılan 23 öğrenci, belgelerini aldı.
ISPARTA EKSPRES:
İl Sağlık Müdürü Uz. Dr. Süleyman Önal, Fatih Mahallesi'ndeki Aile Sağlığı Merkezi açılışında yaptığı konuşmayla güne damgasını vurdu. Önal, bir siyasetçi gibi ''Bizim hizmet dosyamız kabarık. Aklı dumura uğramamış olanlar incelerlerse fark ederler'' diyerek eski Vali ve CHP Milletvekili Adayı Ali Haydar Öner'e göndermede bulundu.
OBJEKTİF:
Isparta Muharip Gaziler Derneği'nin düzenlediği Gaza yemeğine katılan ve ''Bu güzel bir yemek, mübarek bir yemek'' diyen Vali Memduh Oğuz, ''Ben de sizler gibi sayın başkanımızın misafiriyim. Gazilerin sofrasında oturmak herkese nasip olmaz. Bize böyle bir imkanı lütfettikleri için gazilerimize müsaadenizle buraya katılan herkes adına şükranlarımızı sunuyorum'' dedi.
HEDEF:
Eğitim öğretime 1961 yılında başlayan ve Isparta'nın en önemli eğitim kurumlarından olan Ticaret Meslek Lisesi, 50'inci kuruluş yılının gururunu yaşıyor. Okul Müdürü Şevket Daşdibi, ''Okulumuz mezunlarının iyi bir iş sahibi olması bize mutluluk vermektedir'' dedi.
 
 
 
26.05.2011
AKDENİZ:
Akdeniz Elektrik, Enerji Bakanlığı'ndan gelen talimat üzerine 10 yılı geçen sayaçların 55 TL'lik sökme-takma ve bakım-onarım hizmetleri parasını seçime kadar tüketici faturalarına yansıtmama kararı aldı.
DEMOKRAT:
Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın, 9. Cumhurbaşkanı Süleyman Demirel'in hakkındaki açıklamalarına karşın Isparta'da hükümeti protesto kararı alan ve bu kararı bazı partiler tarafından desteklenen Demokrat Parti, bu girişimden şimdilik vazgeçti.
MANŞET:
Demirel'e destek açıklaması ve mitingi ileri bir tarihe ertelendi. Erteleme gerekçesi olarak Başbakan Erdoğan'ın Isparta Mitingi gösterilirken, ayrıca Demirel'in de bu tip bir girişim yapılmamasını istediği öğrenildi. Demirel'in, Dp Teşkilatı'na "Ben siyaset üstüyüm" mesajı verdiği belirtiliyor.
ÇÖZÜM:
Türk Petrolleri Anonim Ortaklığı uzmanları dün Yakaören'de yeni bir ölçüm ve inceleme yaptılar. Kuyudan gaz sızıntısı olmadığı tespit edildi ve betonun üzerine mıcır döküldü.
GÜLKENT:
Demokrat Parti tarafından düzenlenen ve diğer partilerin de destek verdiği, Süleyman Demirel heykeli önünde yapılacak basın açıklaması ertelendi. Bu konuda toplantı yapan Demokrat Parti İl Başkanı Hüseyin Dede, Başbakan Erdoğan'ın Isparta mitinginden çıkacak sonuca göre hareket edeceklerini ifade etti. Ayrıca, bu ertelemede 9. Cumhurbaşkanı Süleyman Demirel'in de etkili olduğunu söyledi.
OLUŞUM:
AK Parti hükümeti döneminde engelleri kaldırdıklarını belirten AK Parti Milletvekili adayı Recep Özel, "2010 yılında engelli vatandaşlarımızın evde bakımları için 11 trilyonun üzerinde ödemeler yapıldı, bu ödemeler önümüzdeki dönemlerde de devam edecek" dedi.
Isparta EKSPRES:
Günaydın, İzmir Özel Yetkili Cumhuriyet Savcısı'nın yürüttüğü soruşturmaya dikkati çekip, "4 çuval evrak savcılığa gönderildi. Bizden hesap soruyorlar. Birisi belediyeyi soymuş, batırmış hesap sormuyorlar. Ama bizden soruyorlar" dedi.
GÜLSES:
MHP Isparta Milletvekili adayı Dr. Hüseyin Avni Bıçaklı, Eğirdir Gölü'nü Akpınar Köyünden seyrederek önemli projeleri olduğunu söyledi. Eğirdir Gölü ve Çevresi Mega Turizm Projesi ile ilgili bilgiler veren Bıçaklı, göldeki balıkların da otoburluktan etoburluğa dönüştürüldüğünü söyledi.
Isparta:
İl genelinde 34 okul, 2005 yılında Milli Eğitim ile Sağlık Bakanlığı arasında imzalanan protokol çerçevesinde verilmeye başlanan ve 56 maddelik kriteri içeren Beyaz Bayrak'ı almaya hak kazandı.
OBJEKTİF:
Saadet Partisi Genel İdare Kurulu Üyesi ve Milli Görüş'ün rahmetli lideri Necmettin Erbakan'ın oğlu Dr. Fatih Erbakan, 1 Haziran Çarşamba günü Isparta'ya gelecek.
HEDEF:
MHP 3. Sıra Milletvekili Adayı Ziya Nuhoğlu, AKP ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ı sert bir dille eleştirerek; "Başbakan Erdoğan son günlerde Süleyman Demirel'e yükleniyor. Peki Sayın Başbakan Isparta'mıza miting için geleceklermiş. Sorarım kendilerine sayın Demirel'in yaptığı havalimanından mı gelecekler? Demirel'in yaptırdığı çift yoldan mı gelecekler?" dedi.
 
 
 
25.05.2011
AKDENİZ:
Sağlık Kompleksi'nin planlandığı Sümerhalı fabrika sahası içerisindeki Belediye yeri için talep edilen bedel 2 milyondan 450 bin TL'ye düşürüldü.
DEMOKRAT:
MHP'nin ikinci sıra milletvekili adayı Hüseyin Avni Bıçaklı, MHP'nin Meclis dışında bırakılarak iki partili bir sistem yaratılması operasyonunun arkasında küresel güçlerin olduğunu söyledi. Bıçaklı, CHP Lideri Kılıçdaroğlu'nun Hakkari'de özerklik söylemleriyle CHP'nin de işletilen plana dahil olduğunun ortaya çıktığını öne sürdü.
GÜLSES:
Eğirdir'in terası olarak bilinen Akpınar köyü, CHP milletvekili adayı Ali Haydar Öner'e ateş püskürdü. Köy halkı Öner'in valilik döneminde köye bayrak direğinden başka bir dikili hizmetinin olmadığını belirterek, ''Bayrağı olmayan bayrak direğine 10 bin lira para verdi. Bu mu hizmet?'' diyerek tepki gösterdiler.
ÇÖZÜM:
Demokrat Parti ''Demirel'e sahip çıkma'' mitingini Başbakan Erdoğan'ın Isparta mitingi sonrasına erteledi. DP İl Başkanı Hüseyin Dede, ''Amacımız hizmet ve huzur'' dedi
MANŞET:
Yalvaç'ın Sakin Şehir başvurusu için ilk inceleme gerçekleştirildi. Birliğin Türkiye Temsilcisi Seferihisar Belediye Başkanı Tunç Soyer, ilçede incelemelerde bulundu. Soyer, ilk izlenim olarak olumlu fikirler edindiğini belirtti. Birlik adaylığına en yakın ve en hazır olarak Yalvaç'ı gördüğünü söyleyen Soyer, raporunu hazırlayıp İtalya'daki Sakin Şehir merkezine göndereceğini belirtti.
GÜLKENT: ''Yalvaç'a meyve suyu fabrikası kurmak için Vali Oğuz'dan destek istediler''
Almanya ve Hollanda'dan gelen Türk iş adamları, Yalvaç ilçesinde meyve suyu konsantre ve meyve püre üretim tesisi kurmak istediklerini söylediler. Bu düşüncelerini Isparta Valisi Memduh Oğuz'la paylaşan iş adamları, tam destek sözü aldılar.
OLUŞUM:
İl Çevre ve Orman Müdürü Tayfun Büyükküpçü, bazı gazetelerde yer alan Ali Haydar Öner'in Eğirdir Gölünün etrafına çöp dökülmesiyle ilgili cezai işlemlerin iptal edildiğine dair iddialarının yalan olduğunu söyledi.
ISPARTA:
Çevre ve Orman Bakanlığından köylerdeki çöpleri toplamak amacıyla İl Özel İdaresine hibe edilen yeni çöp toplama aracı hizmete başladı. Vali Memduh Oğuz ve İl Özel İdaresi Genel Sekreteri İbrahim Yıldırım yeni aracı inceleyerek köylerimize hayırlı, uğurlu olması temennisinde bulundular.
ISPARTA EKSPRES:
Hollanda ve Almanya'da yaşayan 4 işadamı, 10 Milyon TL finansmanla ''meyve, süt ve hayvancılık'' entegre yatırımı yapmak için çalışıyor.
HEDEF:
Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) İl Müdürü Salih İlhan, yeniden yapılandırma başvurularında son bir haftaya girildiğine dikkati çekerek, vatandaşı bu fırsattan yararlanmaya çağırdı.
 
 
24.05.2011
AKDENİZ: Yeni Teşvik Haritası'nda TR 2 Ekonomi Bölgesi'nde yer alan Isparta'ya yeni şok: Aralarında Isparta'nın da yer aldığı bölgedeki 'büyükşehir' statüsündeki kent sayısı 3'ten 7'ye yükseliyor.

DEMOKRAT: Milletvekili Süreyya Sadi Bilgiç, Kara Havacılık Okulu'nun ilimize gelmesiyle birlikte yan sanayi ile ilgili birçok işletmenin bölgemize kurulacağını ve bunun istihdamın artmasına katkıda bulunacağını söyledi.

GÜLSES: BBP Isparta Birinci sıra Milletvekili Adayı Erdoğan Yeşilyayla, partisinin KAP Projesi ile Anadolu'yu kalkındıracaklarını kaydetti.

OLUŞUM: AK Parti Milletvekili Adayı Recep Özel, sağlıkta engellerin AK Parti döneminde kalktığını söyledi.

ÇÖZÜM: AK Parti Milletvekili Adayı Recep Özel, sağlıkta engellerin AK Parti döneminde kalktığını söyledi. AK Parti Isparta Milletvekili Adayı Recep Özel, Ak Parti döneminde sağlıkta önemli atılımlar yaşandığını belirtti. Recep Özel, ''72 milyon insanımız sağlık sistemine kaydedildi. Yeni doğan bütün çocuklarımız 18 yaşına kadar devlet güvencesi altına alındı'' dedi.

MANŞET: ETUDOSD tarafından gerçekleştirilen 15. Dağcılık Şenliği, 46 kulüpten bin 255 dağcı ve doğaseveri, Melikler Yaylası'nda buluşturdu. Dağcılar Yaka Kanyonu'nu geçti, ardından 2 bin 998 metrelik Dedegül Zirvesi'ne tırmandı.

GÜLKENT: CHP Isparta Milletvekili Adayı Ali Haydar Öner, geçen ay Eğirdir Gölü kenarına çöp döktüğü iddia edilen Eğirdir Belediyesi'ne kesilen cezayı, Vali Memduh Oğuz'un onaylamadığını iddia etti. Öner, çöplerin döküldüğü alanı gezerken, gördüğü manzara karşısında şaşkınlığını gizleyemedi. Milletvekili Adayı Öner, Vali Memduh Oğuz'a fena yüklendi ve ''O'nu elimden Tayyip Erdoğan bile alamayacak'' dedi.

ISPARTA: Pazar gecesi Fenerbahçe taraftarlarının yaptığı kutlamalara Emniyet görevlerinin basına sert müdahalesi ve tehdidi damgasını vurdu. Kutlamaları fotoğraflayan Bahadır Kodaloğlu'nu sert müdahale ile Valilik binasına götüren Emniyet görevlileri ''Bu fotoğrafları silmeden buradan çıkamazsın'' diye tehdit etti.

ISPARTA EKSPRES: Organize Sanayi Bölgesinde imalat yapan Mert Kilit'in sahibi işadamı Oruç Aray, Isparta'nın sanayide geri kalmışlığıyla ilgili çok önemli açıklamalarda bulundu.

HEDEF: Borç batağından kurtulan ve revize edilen ISBAŞ Bimsblok fabrikası artık kendi yağıyla kavrulmaya başladı.
 
23.05.2011
AKDENİZ:
MHP Lideri Devlet Bahçeli, meydanlarda 9. Cumhurbaşkanı hemşehrimiz Süleyman Demirel'e sataşan Başbakan Erdoğan'a Isparta'dan sert çıktı.
DEMOKRAT:
Isparta'da konuşan MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, hemşehrimiz 9. Cumhurbaşkanı Süleyman Demirel ile ilgili açıklamalarından ötürü Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'a, ''Adını bile ağzına alma'' diye seslendi.
ISPARTA EKSPRES:
Isparta'nın finansal yapısındaki kronik sorunlar devam ediyor. Tek sevindirici gelişme ise kentin parasını artık kredi olarak kullanmaya başlamasında yaşandı.
HEDEF:
MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Başbakan Erdoğan'ı sert bir dille eleştirerek AK Parti iktidarının ülkeyi yoksulluğa ve kaosa sürüklediğini belirterek, ''Bir de kalkmış ülkeye yıllarca hizmet vermiş olan sayın Demirel'e dil uzatıyor. Sen, Demirel'in ismini ağzına alamazsın'' dedi.
OBJEKTİF:
Isparta Halı Portre Sanatçısı Ahmet Aksakal, 8 ayda tamamladığı Amasya Genelgesi'ni Valiliğin daveti üzerine kentte sergiledi.
İLKE: '
SDÜ Rektörü Prof. Dr. Hasan İbicioğlu, üç öğretim üyesini rektör danışmanı olarak atadı.
 
 
21.0.5.2011
AKDENİZ:
İş Adamı Abdullah Yiğitbaşı, Isparta ekonomisini olumsuz etkileyen yeni Teşvik Haritası için hem iktidarı hem muhalefeti sert bir üslupla eleştirdi.
ISPARTA EKSPRES:
AK Parti Milletvekili Süreyya Sadi Bilgiç, siyasetteki sessizlik ve sakinliğin nedenini ''vatandaş AK Parti'nin tek başına iktidar olacağına inanıyor'' şeklinde yorumladı.
ÇÖZÜM:
Isparta Belediye Başkanı Yusuf Ziya Günaydın, Isparta Ticaret ve Kültür Merkezi (ITKM) inşaatına yeniden başlandığını belirtti.
NOKTA:
Türk-Kamu Sen İl Temsilcisi Ahmet Camuzcu, ''İş konusunda da tanıdık olmadan bir yere girilemeyeceği kanısı gittikçe yaygınlaşıyor. Nesnel ortamda iş alımları yapıldığı konusunda kuşku giderek artıyor'' dedi.
OBJEKTİF:
SDÜ'ye açılmasına karar verilen Ormancılık Uygulama ve Araştırma Merkezi ile Arama Kurtarma Araştırma Merkezi yönetmeliği Resmi Gazetede yayımlanarak yürürlüğe girdi.
İLKE:
Seçimlerde sürpriz yapmaya hazırlanan Büyük Birlik Partisi'nin İl Başkanı Özcan Battal, halkın sorunlarına kulak verdiklerini belirterek, ''O sıkıntılara çözüm olacak projeler biz de var'' dedi. Battal , her evden bir oya talip olduklarını söyledi.
 
 
20.05.2011
AKDENİZ:
Isparta Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Hasan Hüseyin Kaçıkoç'tan can çekişen dericilik sektörünü yakından ilgilendiren ve Isparta sanayisine yeni bir ivme kazandırabilecek önemli bir teklif.

ISPARTA EKSPRES:
Kurduğu fabrika ile Türkiye'nin ''En Girişimci Kamu Yöneticisi'' seçilen ve dünya adayı gösterilen MHP Milletvekili Nevzat Korkmaz, reform yapma çağrısı yaptı.
ÇÖZÜM:
19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı'nın 92. yıldönümü Isparta'da coşkuyla kutlandı.
GÜLSES:
Bazı basın yayın organlarında yer alan ''4 siyasi parti Demirel'e destek mitingi kararı aldı'' şeklindeki haberin gerçeği yansıtmadığı ortaya çıktı. BBP Isparta İl Başkanı Hacı Özcan Battal, söz konusu mitingin kendileriyle görüşülmediğini belirtirken, böyle bir miting olsa bile katılmayacaklarına dikkat çekti.
ISPARTA:
Isparta Belediyesi sosyal belediyecilik anlayışı çerçevesinde düzenlemiş olduğu etkinliklerini sürdürüyor. Halkın günün stresini atması için zaman zaman düzenlediği etkinliklere bir yenisini daha ekledi. Belediyenin bu sefer düzenlediği etkinlik sadece bayanlara yönelik.
OBJEKTİF:
Isparta Belediyesi'nin üretici kadınların yapmış oldukları ürünlerden gelir elde etmesi amacıyla uyguladığı proje kapsamında Valilik binası arkasında stant açıldı.
HEDEF:
19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı tüm Türkiye genelinde olduğu gibi Isparta'da da coşku içinde kutlandı.
 
 
 
19.05.2011
AKDENİZ:
MHP'nin içinde bulunduğu şu anki tabloyu ''Gazi'' unvanı olan Kurucu Meclis'e benzeten Milletvekili Nevzat Korkmaz, AK Parti devrinin kapanacağını söyledi.
DEMOKRAT:
Türkiye Emekliler Derneği Şube Başkanı Abdulkadir Ersal, AK Parti Milletvekili Süreyya Sadi Bilgiç'e, emeklilerin aç olduğunu söyledi. Milletvekili Bilgiç de bu durumun ortadan kaldırılması için söz verdi
GÜLSES:
Yaklaşan seçimler yavaş yavaş siyaset tansiyonunu da artırıyor. Milletvekili adayları ziyaretlerinde vatandaşların yoğun talepleri ve soruları karşısında zaman zaman zor anlar yaşıyor.
MANŞET:
Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın, 9. Cumhurbaşkanı Süleyman Demirel ile ilgili sözleri tartışma konusu oldu. Isparta'da canlı yayına katılan muhalefet adayları, Başbakan Erdoğan'a yüklendi. MHP Milletvekili adayı Nevzat Korkmaz, ''Demirel'in ismini gargara yaparak ağzına alması lazım'' ifadesinde bulunurken, CHP Milletvekili adayı Ali Haydar Öner, ''Yaşından dolayı eleştirilmesi hem insani, hem İslami hem de siyasetle bağdaşlaşmaz'' dedi. AK Parti Milletvekili adayı Süreyya Sadi Bilgiç ise Demirel'e yönelik eleş yönelik eleştirilerin Cumhurbaşkanı olarak değil, siyasi kimliğine yönelik olduğunu savundu.
ISPARTA EKSPRES:
Gazetemiz Yazarı SDÜ Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Ertan Beceren ile Gökhan Kalagan'ın ''Başkanlık ve Yarı Başkanlık Sistemi Türkiye'de Uygulanabilirliği Tartışmaları'' konulu makalesi bu alanda en çok faydalanılan yazı oldu.
ÇÖZÜM:
Süleyman Demirel Üniversitesi Başhekimliği görevine Prof. Dr. Tuğrul Sezer getirildi. Tıp Fakültesi Başhekimi Prof. Dr. Süleyman Kutluhan, önceki gün Rektör Prof. Dr. Hasan İbicioğlu'na istifasını vermişti. Yeni Başhekim Sezer, dün görevine başladı.
GÜLKENT:
AK Parti Isparta Milletvekili Süreyya Sadi Bilgiç, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın seçim meydanlarından 9?uncu Cumhurbaşkanı Süleyman Demirel'e yönelttiği eleştirilerle ilgili önemli açıklamalarda bulundu. Başbakan Erdoğan'ın Demirel'in kişiliğine yönelik eleştiriler yapmadığına dikkat çeken Bilgiç, ''Yıllardır CHP zihniyeti ile mücadele eden Demirel bugün ne olmuştur da onlarla yakın duruş içinde. Asıl sorgulanması gereken budur'' dedi.
ISPARTA:
Prof. Dr. Hasan İbicioğlu'nun Süleyman Demirel Üniversitesi Rektörlüğüne atanmasının ardından üniversitedeki Başhekim ve Fakülte dekanlıklarında da nöbet değişimi yapılıyor. Tıp Fakültesi Başhekimi Prof. Dr. Süleyman Kutluhan'ın istifasının akabinde Rektör İbicioğlu, Kutluhan'dan boşalan Tıp Fakültesi Başhekimliği görevine aynı fakültede uzun süredir görev yapmakta olan Prof. Dr. Mehmet Tuğrul Sezer'i getirdi.
OLUŞUM:
AK Parti Milletvekili Recep Özel?den Eğirdir yolu üzerinde faaliyet gösteren işletmelere tam destek. Isparta Eğirdir karayolu üzerinde bulunan bazı üretim, depo ve satış fabrikalarını ziyaret eden Ak Parti Milletvekili Adayı Recep Özel, ''Isparta-Eğirdir arasındaki karayolu yeni yüzümüz olacak. Buradaki işletmecilerimize tam destek vereceğim'' dedi
OBJEKTİF:
Belediye Başkanı Yüksek Mimar Yusuf Ziya Günaydın, belediye işçilerine jest yaparak Mayıs ayından itibaren geçerli olmak üzere maaşlarına net 100 lira zam yaptı.
HEDEF:
19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı'nın 92'nci yıldönümü bugün törenlerle kutlanacak.
 
 
 
18.05.2011
AKDENİZ: 
SDÜ'nün 6'ncı dönem, 4'üncü Rektörü olarak resmen göreve başlayan Prof. Dr. Hasan İbicioğlu 3 büyük yol çizdi. 1-SDÜ, Isparta ve Batı Akdeniz Bölgesi ile daha çok kucaklaşacak. 2-Uluslararası alanda marka olacak. Isparta ve Türkiye'nin
'bilim yüzü' olacak. 3-'Girişimci Üniversite' kavramını yerleştirecek.
DEMOKRAT:
Muhasebecilerin sorunlarını dinleyen CHP Isparta milletvekili adayları, ardından Emre Mahallesi'nde halka hitap ettiler ve mahalle sakinlerinin sorunlarını dinlediler.
MANŞET:
Isparta'ya THK tarafından Havacılık Eğitim Merkezi kuruluyor. Bununla birlikte ilerleyen süreçte Hava Ulaştırma Fakültesi açılacak ve son olarak sürecin Havacılık ve Uzay Üniversitesi kurulmasıyla hedefe ulaşılması planlanıyor. Havalimanı'na ayrıca Helikopter ve Uçak Bakım Merkezi'nin de kurulması hedefler arasında yer aldı.
Isparta EKSPRES:
Mezun olduğu üniversitede 2 ay rektör vekilliği yapan Prof. Dr. Murat Ali Dulupçu, birlik ve beraberliğin önemini bu şekilde vurguladı.
ÇÖZÜM:
Yeni rektör İbicioğlu'nun cübbesini eski rektör Baydar giydirirken, birlik, beraberlik ve başarı mesajlarının verilmesi dikkat çekti.
GÜLKENT:
Başbakan Erdoğan, Afyonkarahisar ve Zonguldak mitinglerinde, 9. Cumhurbaşkanı Süleyman Demirel'in yaşlandığını, ayakta zor durduğunu, AKP'yi yıkmak için CHP'ye destek verdiğini söylemesi, Isparta'da her geçen gün artan tepkilerin başlamasına neden oldu. Bugün de Demokrat Parti İl Başkanı Hüseyin Dede, kamera karşısına geçti, iktidarı kınadı. Bu açıklamanın ardından Dede ve Demokrat Partililer, MHP heyetini kabul ettiler. Bir önemli hatırlatma daha: Haftaya Demirel heykeli önünde büyük bir miting organize edilecek.
Isparta:
SDÜ Rektörlüğüne atanan Prof. Dr. Hasan İbicioğlu, Rektör vekili Prof. Dr. Murat Ali Dulupcu'dan görevi teslim aldı.
OLUŞUM:
Konya'daki Ispartalılar Kültür ve Yardımlaşma Derneğinin Konya TÜYAP fuar merkezinde 11-15 Mayıs tarihleri arasında düzenlenen Konya 9. Gıda ve Gıda-Tek 2011 fuarına katılarak Isparta'yı her yönüyle en güzel şekilde tanıtıldı.
OBJEKTİF:
19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı kutlamalarının genel provası dün Atatürk Stadyumu'nda yapıldı.
HEDEF:
Demokrat Parti İl Başkanı Hüseyin Dede, Süleyman Demirel'in yaptığı hizmetleri ve izini ne Türkiye'den ne de Isparta'dan silmenin mümkün olmadığını ve buna da kimsenin gücünün yetmeyeceğini belirterek; "O, partiler üstü bir isimdir. Her partinin ona sahip çıkması gerekir" dedi
 
 
 
17.05.2011
Akdeniz:
10 milyon Dolar kaynakla Kanser Tanı ve Tedavi Merkezleri kuran SDÜ, Isparta'yı sağlık turizmi hedefine bir adım daha yaklaştırıyor.
DEMOKRAT:
MHP'li Belediye Başkanı Yusuf Ziya Günaydın, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'a Isparta'ya 9 yıldır ne yaptığını sordu. Günaydın, "9 yıldır Isparta'ya Başbakan Erdoğan'ın ve AK Parti Milletvekillerinin yapamadıklarını ben yapacağım. Allah'tan başka kimseden korkum yok" dedi.
ÇÖZÜM:
Hilmi Dilmen İlköğretim okulu öğrencisi 12 yaşındaki Aslı Yerlikaya, karbonmonoksit gazından zehirlenerek yaşamını yitirdi.
İLKE:
CHP Milletvekili Adayı Ali Haydar Öner, Esnaf Odaları Başkanı Mehmet Aybatılı'ya yaptığı ziyarette "Esnafımız hiçbir zaman bugünkü kadar sıkıntıya düşmemişlerdir. Onlara yönelik doğru politikalar bugüne kadar maalesef yapılamadı" dedi.
OBJEKTİF:
Isparta'da bir apartmanda kapıcılık yaparak geçimlerini sağlayan Yerlikaya ailesinin 3 ferdi, sobadan sızan karbonmonoksit gazından zehirlendi. Olayda 12 yaşındaki Aslı Yerlikaya yaşamını yitirdi.
Isparta EKSPRES:
Hak-İş ile Belediye-İş sendikaları arasında devam eden yetki davası nedeniyle 5 yıldır toplu iş sözleşmesi yapılamayan Isparta Belediyesi'ndeki 424 sendikalı işçiye ikinci kez 100 TL'lik iyileştirme yapıldı.
HEDEF:
Sosyal Güvenlik Kurumu İl Müdürü Salih İlhan, en büyük sıkıntılarının eleman yetersizliği olduğunu belirterek, "Şu anda ilçeler dahil çalışan 115 kişiyiz. SSK, Bağ-Kur, Emekli Sandığı ilimizde yaklaşık 36 bin SSK çalışanı aktif olarak, 6 bin 200 SSK Tarım sigortalımız var, 26 bin Bağ-Kur 4B sigortalımız var. 9 bin Bağ-Kur tarım sigortalımız var. 24 bin civarında emekli sandığı aktif sigortalımız var. 10 ? 12 bine yakın emekli olmuş sigortalımız var" dedi.
 

 
 
 
 
 
16.05.2011
AKDENİZ:
''Kavgacı'' olarak nitelendirilmesinden rahatsız olduğunu, o an Isparta menfaati neyi gerektiriyorsa öyle davrandığını söyleyen AK Parti 22. dönem Milletvekili ve şu an aday olan Recep Özel, Demirel'e göndermede bulundu.
DEMOKRAT:
Emekliler, siyasilerden beklentilerini 12 madde halinde sıraladı. Emeklinin önceliği intibak yasasının bir an önce çıkarılması. Sosyal güvenlik kapsamının genişletilmesi ve çalışan kesimle eşit koşulların sağlanması da öncelikler arasında.
ÇÖZÜM:
Kazakistan Taraz Bölgesi Kazak-Türk Lisesi Müdür Yardımcısı Cuma Kul Başkanlığındaki Kazak heyeti Vali Memduh Oğuz'u ziyaret etti.
ISPARTA:
Isparta Belediye Başkanı Yusuf Ziya Günaydın, Bimsblok fabrikasının yanına dış yalıtım maddesi üreten ikinci bir fabrika kurulacağını müjdeledi.
İLKE:
12 Haziran'da yapılacak olan seçimlere tam bir ay kaldı. Sivil toplum kuruluşları meclise gidecek olan milletvekili adaylarına değişik sitemlerde bulunurken haklarının korunmasını ve özlük koşullarının iyileştirilmesini istiyor.
OBJEKTİF:
Türk Eczacıları Birliği, son dönemde oldukça popüler bir hal alan ve mucizevi bir ürün olarak lanse edilen ''altın çilek'' hapının halk sağlığı üzerinde oluşturacağı ciddi sağlık sorunlarına yol açabileceğini belirterek haklı çıktı.
ISPARTA EKSPRES:
Göreve geldiği günden bu yana Engelli İş Eğitim Merkezi kurulmasına yönelik çalışmalar yürüten Vali Memduh Oğuz, kompleksin yapımı için hayırsever işadamı Mehmet Yüceer ile birlikte ilk adımı attı.
 
 
 
14.05.2011
AKDENİZ:
Isparta'da silah, tabanca ve av tüfeği imalatını destekleyen Hazine Müsteşarlığı'nın bu ürünlerin aksamına yönelik üretim yatırımlarını teşvik dışında tutması yatırımcıyı kaçırdı.
DEMOKRAT:
ENVER Derneği Isparta Şubesi tarafından enerji verimliliğinde farkındalık oluşturmak için slogan yarışması düzenliyor.
GÜLKENT:
Hiç şüphesiz ki 12 Haziran seçimlerinin ardından Türkiye Büyük Millet Meclisinde tartışılacak olan konu yeni anayasa. AK Parti 2. Sıra Milletvekili Adayı Recep Özel, seçimden sonra darbeye dayanıklı ve özgürlüklerin ön planda tutulduğu yeni bir anayasanın yapılması için düğmeye basacaklarını ifade etti.
ÇÖZÜM:
MHP Isparta Milletvekili Nevzat Korkmaz, Basın Kulübü programında bir izleyicinin ''Yalvaç'ın DP'li Belediye Başkanı Tekin Bayram için CHP'ye çalışıyor deniliyor, bu duruma ne diyorsunuz'' sorusuna böyle yanıt verdi.
GÜLSES:
Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk'ün Samsuna'a ayak basışının 92'inci yılı Isparta'da da Gençlik Yürüyüşü ile kutlandı.
ISPARTA:
Isparta Burdur Eczacılar Odası Başkanı Saygın Garğın, 14 Mayıs Eczacılık Bayramı nedeniyle dün oda binasında yaptığı basın toplantısında eczacıların sorunlarını dile getirdi. Sağlık üzerinden tasarruf olmayacağını belirten Garğın, mecbur kalınmadıkça antibiyotik kullanılmaması çağrısında bulundu.
OLUŞUM:
MHP Milletvekili Adayı Ziya Nuhoğlu, YGS'deki şifre iddiaları için açılan davada iptal kararının çıkmasının ardından yapılan açıklamaların düşündürücü olduğunu söyledi.
OBJEKTİF:
Engelliler Platformu Derneği üyeleri Gazi Lisesi'nde öğrencilerle bir araya geldi. Öğrencilerden, engellilere yönelik toplumsal bilincin oluşturulması için destek isteyen platform üyeleri yaşadıkları sorunları paylaştı.
ISPARTA EKSPRES:
Eğirdir Gölü?nde ilaç ve gübrelemede yüzde 100'den fazla doz aşımı yaşanıyor. Aşırı ilaç ve suni gübre kullanılması sonucunda yılda bin 60 ton azot, 725 ton fosfor ve 15 ton potasyum toprağa ve göl suyuna karışıyor.
HEDEF:
Isparta Burdur 15. Bölge Eczacılar Odası Başkanı Saygın Garğın, antibiyotikler konusunda tüm topluma açık mesaj verdiklerini belirterek; ''Bugün bir şey yapmazsak, yarın çaremiz kalmayacak'' dedi.
 
 
 
13.05.2011
AKDENİZ:
Isparta'nın teşvikte 2005 yılındaki şok mağduriyetini çözemeyen yeni sistem, 2. Bölge 4 TR içinde de tutarsız. Isparta, Antalya ve Burdur, en az destek alan bölgelerden biri durumunda.
DEMOKRAT:
Saadet Partisi Cevat Gencay, 2023 yılında bugünkü liderlerin yaşlanacağını belirterek, dünya lideri Türkiye hedefine Fatih Erbakan'la ulaşılacağını söyledi. Gencay, İslam Birliği'ni kurarak, Avrupa'nın uşaklığından kurtulacaklarını belirtti
GÜLSES:
SDÜ'ye Rektör olarak atanan Prof. Dr. Hasan İbicioğlu, dün Isparta basını ile tanışarak hedeflerini açıkladı. İbicioğlu, İngilizce bir uçuş terimini örnek olarak verdi.
ÇÖZÜM:
İl Genel Meclisi eski Özel İdari binasının yerine yapılacak otelin hangi modelle yapılacağını araştırıyor. Ağır basan seçenek yap ? işlet ? devret. 5 yıldır atıl bekleyen eski Özel İdare binası ile ilgili somut adımlar atılmaya başlandı ve binanın yerine ne yapılacağına karar verildi.
MANŞET:
İnfomag İş ve Ekonomi Dergisi'nin Mayıs ayı sayısında 12 Haziran'dan sonra Türkiye'nin beklentileri konulu röportajda 50 aydın arasında AK Parti Isparta Milletvekili Adayı Doç. Dr. Suat Kolukırık da yer aldı.
GÜLKENT:
Seçimlere 31 gün kala AK Parti adayları ile CHP adayı Ali Haydar Öner arasındaki tartışma sürüyor. CHP Adayı Öner'in ''Bir dönem ara verdi. Milletvekili gelirlerinden yoksun kaldı'' sözlerine AK Parti 2. Sıra Adayı Recep Özel'den cevap geldi. Seçime kadar Öner'in hiçbir açıklamasına cevap vermeyeceğini belirten Özel, ''Yaşına hürmet ediyorum. Ona gereken dersi milletimiz verecektir'' dedi.
ISPARTA:
Özel Altınbaşak Bedri Ayhan Anadolu ve Anadolu Öğretmen Lisesi'nin geleneksel Bilim Şenliği'nin 12.'si dün başladı.
OLUŞUM:
AK Parti Milletvekili Adayı Recep Özel seçim çalışmalarını Gelendost ve köylerinde sürdürdü. Gelendost merkez esnafların ve vatandaşların tek tek elini sıkan Recep Özel, Balcı ve Yeşilköy'de vatandaşlarla kucaklaştı.
ISPARTA EKSPRES:
Koteks arsası müteahhidinin 100 milyon TL'lik yaşam sitesi projesine engel olmakla suçladığı AK Parti İl Başkanı Mehmet Uğur Gökgöz, ''Bu proje, 2 vali döneminde, hem Ali Haydar Bey hem de Memduh Bey zamanında Bayındırlık Müdürlüğü'nce ret edilmiş, 3. kez de mecliste reddedilmiştir. Bunun kokusu Isparta'yı sardı. Biz bu kokuların AK Parti?ye ve arkadaşlarımıza bulaşmaması adına bu tavrı ve kararı sergiledik'' dedi.
HEDEF: ''Temel 24 Mayıs'ta atılacak''
Isparta'ya taşınması konusunda yaklaşık 3 yıl önce çalışmaları başlayan ve geçtiğimiz yıl Aralık ayında ihale süreci gerçekleştirilen Ankara Etimesgut'taki Kara Havacılık Okulu'nun Süleyman Demirel Havalimanındaki temeli 24 Mayıs 2011 tarihinde atılacak.
OBJEKTİF:
Hazine arazisinin tahsisi yapıldığı takdirde ilçeye çok güzel bir Kültür Merkezi yapacağını müjdeleyen Gelendost Belediye Başkanı Halim Kıyak, ''Tüm öğrencilerimizin de yararlanabileceği aktivitelerin yapıldığı çok amaçlı ve güzel bir kültür merkezi yapmayı planlıyoruz'' dedi.
 
 
 
 
12.05.2011
AKDENİZ:
Yılın ilk çeyreğinde Isparta'nın dış ticaret karnesi alarm düzeyinde: Dışa bağımlılık yüzde 100 oranında artış gösterdi. Isparta 2011 yılının Ocak-Şubat ve Mart Dönemi'nde 49 şirket tarafından 25 milyon 85 bin dolarlık ithalat gerçekleştirdi. Oysa geçen yıl aynı dönemde bu değer 12 milyon 223 bin dolar idi. Artış, yüzde 100'ü geçiyor.
DEMOKRAT:
30 Kasım 2007'de 57 kişinin ölümüyle sonuçlanan uçak kazasıyla ilgili bugün yapılan 12?nci duruşmada kazayı inceleyecek bilirkişi heyeti yemin ettirilip resmi olarak görevlendirildi. Isparta Ağır Ceza Mahkemesi heyette uçağın düşüş nedeni, sanıkların sorumluluğu ve cihazların durumu gibi detaylı çalışma için bir sonraki duruşma tarihi olan 21 Eylül 2011 tarihi ne kadar süre tanıdı.
GÜLSES:
İş Kur Müdürü Hüseyin Ergin, Isparta'da işsizlikten çok iş beğenmemezlik olduğunun altını çizdi.
ÇÖZÜM:
Körfez ülkelerinden 69 işadamını Batı Akdeniz'de gelmesini, yatırım fırsatlarını ve bölgeyi tanıtarak iş dünyasıyla buluşturan, milyonlarca dolarlık yatırım çekmeyi başaran programın mimarı Batı Akdeniz Kalkınma Ajansı (BAKA), araştırma, tespit ve yol haritası belirlemek amacıyla Katar'a gitti.
MANŞET:
GÜLBİRLİK'in 2010 yılı giderleri, gelirlerden fazla çıktı. Yine organik gülçiçeği üretiminde ve elde edilen mamullerde istenilen sonuç alınamadı. Yönetim Kurulu Başkanı Mahmut Demir, ''Titiz çalışmalara rağmen organik gülyağından yapılan analiz sonuçlarına göre istenilen sonuç maalesef alınamamıştır'' dedi.
ISPARTA:
CHP Milletvekili Adayı Ali Haydar Öner, CHP İl Başkanı Yusuf Erdoğan ile birlikte İşçi Emeklileri Derneği'ni ziyaret etti. CHP 1. sıra Milletvekili Adayı Ali Haydar Öner, İşçi Emeklileri Derneği Başkanı Abdülkadir Ersal'ı ziyaret ederek destek istedi.
OLUŞUM:
Gelendost Belediye Başkanı Halim Kıyak, CHP'nin bilinçli olarak her ilin 1. sırasına dışarıdan birilerini aday gösterdiğini söyledi.
ISPARTA EKSPRES:
Kültür ve Turizm Bakanlığı, Isparta Garı'nın kullanılmayan 65 bin metrekarelik alanı ile bitişiğindeki Karayolları'na ait 5 bin metrekarenin turizm alanı ilan edilmesi teklifini Bakanlar Kurulu'nun onayına sundu.
HEDEF:
Gülbirlik'in 2010 yılı genel kurulu yapıldı. Genel Kurulda konuşan Başkan Mahmut Demir; ''Gülbirliği daha ileri noktalara taşımak için yönetim kurulumuz, personelimiz ve üyelerimizle çalışmaya devam ediyoruz'' dedi.
OBJEKTİF:
Vali Memduh Oğuz Sütçüler İlçesine Bağlı Çobanisa Köyü Muhtarlığına Bilgisayar hediye etti. Vali Memduh Oğuz, Vali Yardımcıları Niyazi Can ve Dr. Kadri Canan ile birlikte Çobanisa Köyü Muhtarı Mahmut Çelik'e hediyesini verdi.
 
 
11.05.2011
AKDENİZ:
Isparta Belediyesi, Sağlık Kompleksi yatırımının planlandığı arsa içerisindeki küçücük yerini kamu hizmetine ücretsiz tahsis etmek yerine Sağlık Bakanlığı'na fahiş bir bedel çıkardı.
DEMOKRAT:
Kaymakkapı Meydanı'na mutfak tüplerini koyarak iktidarın ekonomi politikaların eleştiren Saadet Partisi İl Başkanı Cevat Gencay, rakip partilerin adaylarını aynı meydana masa atıp halkın önünde hesap vermeye davet etti.
GÜLSES:
AKP milletvekili adayı Süreyya Sadi Bilgiç, ITB'ye yaptığı ziyarette, yeni dönemde Kiraz Borsası'nın oluşturulacağının müjdesini verdi.
ÇÖZÜM:
Engelliler Haftası nedeniyle dün çeşitli etkinlikler düzenlendi. 10 - 16 Mayıs tarihleri arasında kutlanan hafta nedeniyle dün Cumhuriyet Meydanı'ndaki Atatürk Anıtı'na çelenk konuldu.
MANŞET:
Oto galericileri ile bir araya gelen Bilgiç, sorun ve önerileri dinledi. Bilgiç, ''Temel sorun meslek tanımı, mutlaka yapılmalı. Sorunun çözümü için çalışacağız'' dedi.
ISPARTA:
AK Parti Milletvekili ve 1. sıra milletvekili adayı Süreyya Sadi Bilgiç, Isparta Belediyesi'nin bölge hastanesinin yapılmaması için sürekli engel çıkardığını ifade ederek, ''Genel seçimler öncesinde muhalefete mensup belediye, bu hastanenin Isparta'ya kazandırılmasını arzu etmiyor'' dedi.
OLUŞUM:
CHP İl Başkanı ve milletvekili adayları, Türkiye Kamu-Sen İl Temsilcisi Ahmet Camuzcu'yu ziyaret etti. Ziyaret konuşan Ali Haydar Öner, ''Biz de sizin gibi Türkiye sevdalısıyız. Aynı sevdanın peşindeyiz'' diyerek destek istedi.
GÜLKENT:
Bölge hastanesinin biran evvel yapılmasını isteyen bir diğer isim eski Vali, CHP Milletvekili Adayı Ali Haydar Öner oldu. Vali olarak görev yaptığı süre içinde yatırımın hızlandırılması için üzerine düşeni yaptığını belirten Öner, bölge hastanesi için muhalefetle iktidarı buluşturduğunu söyledi.
HEDEF:
Süleyman Demirel Havalimanı'nda faaliyete başlayan DT Havacılık, ''Airbus A321'' tipi uçağın boyamasını 6 gün gibi kısa bir sürede tamamlayarak hızlı bir başlangıç yaptı.
OBJEKTİF:
Isparta Sanayici ve İş Adamları Derneği'nin, dernek üyelerine her hafta düzenlediği cumartesi kahvaltısına bu hafta Isparta Emniyet Müdürü Ahmet Zeki Gürkan katıldı.
 
 
10.05.2011
OLUŞUM:
Isparta Ziraat Odası Başkanı Bayram Kutlu, CHP Milletvekili Adayı Ali Haydar Öner'in Isparta'da valilik yaptığı dönemde Ziraat Odası Başkanlığına toprak-yaprak tahlilleri laboratuvarı kuracağı sözü verdiğini, fakat bu sözü tutmadığını söyledi.
GÜLSES:
Şoförler Odası Başkanı Amhet Tural, Isparta'da hızla artan araç trafiğine işaret ederek, yetkililerin bir an önce çözüm bulmaları gerektiğini söyledi.
ISPARTA:
Şoförler Odası Başkanı Ahmet Tural, meydana gelen trafik kazalarının sadece sürücü ve şoförlerin hatalarından kaynaklandığına inanamadıklarını belirterek, ''Yalnızca cezalarla önleneceğini söyleyenlere katılmıyoruz. Karayollarımız günün trafik yoğunluğuna göre iyileştirilip geliştirilmedikçe, eğitim çevre ve sağlık konularında vatandaşımızı bilinçlendirip duyarlı hale gelmesi sağlanmadıkça kazaların azalması mümkün görülmemektedir'' dedi.
AKDENİZ:
Lösemili Çocuklar Vakfı İl Temsilcisi Çetin Demircan, SDÜ Tıp Fakültesi Araştırma ve Uygulama Hastaneleri'nde 3 yıldır Çocuk Hematoloğu olmadığı için kaderlerine terk edildiklerini iddia etti.
ISPARTA EKSPRES:
AK Parti'de 2. Dönem milletvekilliğine hazırlanan Süreyya Sadi Bilgiç, 12 Haziran'dan sonraki yeni dönemde bakanlık yakıştırmalarına konu oluyor.
ÇÖZÜM:
Trafik Haftası nedeniyle bir açıklama yapan Isparta Şoförler Odası Başkanı Ahmet Tural, kazaların tek nedeninin sürücü hataları olmadığını söyledi.
HEDEF:
İl Emniyet Müdürü Ahmet Zeki Gürkan, Isparta'da emniyet teşkilatı olarak ortak akıl noktasında önemli bir yol kat etmiş olduklarını belirterek; ''Trafik kazası kader değil, eğitimsizliğin eseridir. Bana bir şey olmaz demeyelim, önce biz örnek olalım, diğerlerinin değiştiğini göreceğiz'' dedi.
MANŞET:
Karayolu Güvenliği ve Trafik Haftası çeşitli etkinliklerle kutlandı. Emniyet Müdürü Gürkan, ''Trafik kazaları kader değil, eğitimsizliğin eseridir'' diyerek herkesi duyarlılığa davet etti.
DEMOKRAT:
Türkiye'de ilk kez 81 ilde adaylarını belirleyerek seçimlere giren Büyük Birlik Partisi, vatandaşa Güvenlik, Özgürlük ve Refah başlıkları altında toplanan 'GÖR' Projesiyle sesleniyor. İl Başkanı Özcan Battal, seçimlerin sürpriz partisinin BBP olduğunu söyledi.
OBJEKTİF:
TÜBİTAK 2011 yılı 4004 Doğa Eğitimi ve Bilim Okulları proje sonuçları açıklandı. Süleyman Demirel Üniversitesi'nin toplam 8 TÜBİTAK 4004 projesi kabul edildi. Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Mehmet Kitiş, Türkiye çapında kabul edilen toplam 97 adet 4004 projesinin 8 adedinin üniversitemiz tarafından kazanılmasının çok memnuniyet verici olduğunu söyledi.
 
 
09.05.2011
AKDENİZ:
AK Parti 3. sıra Isparta Milletvekili Adayı Doç. Dr. Suat Kolukırık, 60'ncı hükümet döneminde bakanlık düzeyinde temsil edilemeyen Isparta'nın 12 Haziran seçimi sonrası bu hakkı elde edeceğini savunuyor.
DEMOKRAT:
Isparta'nın öncelikli sorunu işsizlik. İlde iş arayan çok ancak işsizlerin vasfı patronların talebini karşılamaya yetmiyor. Çözüm, meslek edindirme kurslarıyla işsizleri kalifiyeli hale getirmekte.
GÜLSES:
Isparta'nın geleneksel sorunu haline gelen Koteks arazisi üzerine yapılacak rezidans projesi ile ilgili projenin başından beri içinde olan Ekmen ailesinin ve Koteks arazisinin avukatı İsmail Attila Gülses'e yaptığı açıklamada, ''Bu proje Isparta'nın çehresini değiştirecek yeni bir vizyon getirecek. Bu projeye engel olmak isteyenler ömür boyu vicdan azabı çekerler'' dedi.
ÇÖZÜM:
BBP adayları milletin sağ duyulu davranacağına inandıklarını açıkladılar.
ISPARTA: ''
Hafta sonu Sütçüler'e giden Isparta Valisi Memduh Oğuz, Sütçüler'in Antalya bağlantısı olan Gebiz yolunu kısa sürede tamamlayacaklarını belirtti.
OLUŞUM:
AK Parti Isparta Milletvekili Adayı Recep Özel'e memleketi, Atabey'e bağlı Harmanören Köyü'nde geleneksel olarak verilen Hıdrellez yemeğinde büyük ilgi gösterildi.
GÜLKENT:
CHP Seçim Bürosu açıldı. Çok sayıda partilinin katıldığı törende, iktidara yüklenildi. CHP'nin 41 sözü söylendi, kol kola andı hep bir ağızdan okundu.
ISPARTA EKSPRES:
CHP Milletvekili Adayları Ali Haydar Öner ile İrfan Bakır, cumartesi günü seçim bürosundan birlikte çıkıp vatandaşlarla konuştular, esnaf ziyaretinde bulundular.
HEDEF:'
Ak Parti İl Başkanı Mehmet Uğur Gökgöz, 8,5 yıllık iktidarlarında halka en iyi hizmeti vermenin çabası içinde olduklarını belirterek; ''3. Defa milletimizden iktidar istiyoruz. İstikrar sürsün, Türkiye büyüsün diyoruz. Ancak, milletimiz ne karar verirse de sonuna kadar saygılıyız'' dedi.
OBJEKTİF:
Turizm Derneği Başkan Yardımcısı Fevzi Özdemir, Isparta'nın turizm potansiyelinin arttırılması için en büyük etkenin tanıtım olduğunu belirtti.
 
 
 
 
07.05.2011
DEMOKRAT: Artık particilik devrinin geçmişte kaldığını belirten AK Parti Milletvekili Adayı Doç. Dr. Suat Kolukırık, Isparta'nın bu seçimde kendi zenginliğini kendi demokratikleşmesini oylayarak her zaman olduğu gibi iktidardan yana tavır koyacağını söyledi.

GÜLSES: ''
Anneler günü kutlamaları kapsamında Türk Anneler Derneği'ni kabul eden Isparta Valisi Memduh Oğuz, anneliğin güzel bir kavram olduğuna dikkat çekti.

MANŞET: CHP'nin projelerinin halka yayıldıkça AK Parti'nin paniğe kapıldığını savunan ve hükümete yüklenen Ali Haydar Öner, ''Eskiden bahçeye giderken eşek bulamayanlar şimdi Jeep'ten inmiyor'' dedi. Öner, ayrıca halkın bu seçimlerde AK Parti'yi rotasyona tabi tutacağını savundu.

ÇÖZÜM: CHP Isparta Milletvekili adayı Ali Haydar Öner, AK Parti Milletvekili Süreyya Sadi Bilgiç'in ''CHP'nin yardıma muhtaç ailelere vermeyi vaat ettiği 600 TL'nin kaynağının olmadığı ve popülist bir yaklaşım olduğu'' eleştirine böyle cevap verdi.

OLUŞUM:
Isparta'nın tanınmış simalarından işadamı Güner Büyükküpçü, ''Yıllarca siyaset yaptık, senelerce koşturduk, şimdi bir bütün olma zamanı'' dedi

ISPARTA:
CHP Isparta Milletvekili adayı Ali Haydar Öner, AK Parti Milletvekili Süreyya Sadi Bilgiç'in ''CHP'nin yardıma muhtaç ailelere vermeyi vaat ettiği 600 TL'nin kaynağının olmadığı ve popülist bir yaklaşım olduğu'' eleştirisine cevap verdi.

OBJEKTİF:
Bir anket sonucunun yer aldığı kağıtlar cadde ve sokaklara gelişigüzel atılınca hem görüntü hem de çevre kirliliğine neden oldu.

HEDEF:
Isparta'da 2007 yılında başlayan doğalgaz çalışmalarının hızla devam ettiğini söyleyen Isparta- Burdur Torosgaz Dağıtım A.Ş Genel Müdürü Oktay Küp, şuana kadar 10 bin 40 doğalgaz abonesi olduğunu bildirdi.
 
 
 
06.05.2011
AKDENİZ:
AR-GE Birimi koordinasyonunda SDÜ Sosyoloji Bölümü'ne yaptırılan ankette Emniyet Müdürlüğü'nün 6 alandaki karnesi diğer göstergelere oranla çok zayıf çıktı.
DEMOKRAT:
ITSO Başkan Vekili Şükrü Başdeğirmen, DT Havacılık ve Teknoloji Merkezi'nin faaliyete başlamasıyla ilgili ''Isparta'ya havalimanı yapıldığı zaman bu yatırımın gereksiz olduğu söylenmişti. Şimdi Isparta prestijli bir yatırıma kavuştu'' dedi.
GÜLSES:
AK Parti Milletvekili Recep Özel, Emre mahallesindeki evleri tek tek dolaştı. 300'ün üzerinde zile basan Recep Özel, ''Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın selamı var, desteğinizi bekliyoruz'' diyerek karanfil dağıttı.
MANŞET:
İl Özel İdaresi eski binası için yapılan 2700 kişilik anketten otel yapımı çıktı. Komisyonlar çalışmasını tamamladı ve Meclis otel yapımını onayladı. Otel yapımı çevredeki tarihi mimari göz önüne alınarak projelendirilecek
GÜLKENT:
İl Genel Meclisi'nin eski özel idaresi binası için yaptığı anket çalışması sona erdi. 2 bin 700 kişi üzerinden yapılan ankette en çok oy ''otel'' için çıktı. İkinci sırada ise İş merkezi yer aldı. 7 komisyon tarafından hazırlanan raporu kamuoyu ile paylaşan İl Genel Meclisi Üyesi Fevzi Özdemir, otel seçeneğinin İl Özel İdaresine de kaynak oluşturma noktasında en doğru seçenek olacağını söyledi.
ÇÖZÜM:
Esnaf Odaları Birlik Başkanı Aybatılı, esnafı ucuz konut sahibi yapmak için TOKİ ile çalışmalara başlandığını açıkladı. Evler Aliköy mevkisine yapılacak.
OLUŞUM:
Demokrat Parti İl Başkanı Hüseyin Dede, 12 Haziran seçimleri öncesinde iktidar partisi AK Parti'nin panikle demokrat oylara oynadığını ifade ederek, ''Partisinin Demokrat Parti ve Anavatan Partisi'nin devamı olduğunu savunarak oy avcılığı yapmaktadır'' dedi.
ISPARTA EKSPRES:
Bir çok tarifeli sefer denemesinin başarısızlıkla sonuçlandığı Isparta Süleyman Demirel Havaalanı'nda Türkiye'nin 4'üncü uçak bakım hangarı hizmete girdi.
ISPARTA:
Asal Havacılık ve Teknoloji Merkezi A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Zafer Dağtekin, Isparta'ya yaparak hem döviz kazandırıcı hem de ülkeye bir teknoloji transferi yapan bir tesis kazandırdıklarını ifade ederek, ''Bu yönden yatırımımız önemsiyoruz. Bu alt yapı ve daha ileri ki dönemlerde yapılacak olan tesisler ile Isparta bir havacılık merkezi olabilir'' dedi.
OBJEKTİF:
İl Genel Meclisi, eski Özel İdare binasıyla ilgili vatandaşın da görüşünü dikkat alarak buranın otel yapılması yönünde karar verdi. Otel, Yap - İşlet - Devret veya İdare imkanlarıyla yapılacak. Ağustos ayında ilk kazma vurulacak.
HEDEF:
PTT Müdürü Ömer Gül, tebrik kartının kullanımının arttırılması amacıyla Anneler Gününe Özel 9 ayrı tebrik kart bastır
 
 
05.05.2011
AKDENİZ:
Isparta'nın finans gücü başına bela. Girişim yok, yatırım yok, markalaşma ve yenilikçilik yok. Isparta yeni teşvik sisteminde yanlış bölgede yer alıyor. Tüm bilimsel rakamlar buna işaret ediyor.
DEMOKRAT:
AK Parti'nin bayan milletvekili adayı Dr. Pınar Taner Topsakal, yöneticilik deneyimiyle tek gayesi olan Isparta'ya hizmet için siyasete AK Parti'yle adım attığını belirterek, ''Isparta'dan vekil ben olmayacağım da kim olacak?'' diye sordu
GÜLSES:
Eylül 2010 tarihinde gizlice Türk vatandaşı yapılan 13 Rum papazından birinin Isparta Psidia papazı olarak görevlendirildiği iddia ediliyor.
MANŞET:
Türkiye İş Kurumu İl Müdürlüğü, Avrupa Birliği İş Geliştirme Merkezi (ABİGEM)'e ''İşgücü Piyasası Analiz'' çalışması yaptıracak. 90 günde tamamlanacak çalışmada, 400 şirket üzerinde kentin istihdam fotoğrafı çekilecek.
GÜLKENT:
YGS'nin ardından Lisans Yerleştirme Sınavı için başvurular Cuma günü sona erecek. Ancak, sınavın birinci basamağının ardından yaşanan spekülasyonlar, sınava gireceklerde farklı bir psikoloji de oluşturdu. Rehberlik Araştırma Merkezi Müdürü Derya Yılmaz, sınava gireceklere önemli tavsiyelerde bulundu. Yılmaz, ''Her şeyi bir kenara bırakın, sınava odaklanın ve mutlaka hayatta bir B planınız olsun'' dedi.
OLUŞUM:
AK Parti'den 2002-2007 yılları arasında milletvekilliği yapan Recep Özel bir dönem aradan sonra tekrar aday olmasını işte bu sözlerle tanımladı.
ISPARTA EKSPRES:
Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği, Aliköy mevkisinde 160 dekarlık Hazine arazisi üzerinde esnaflar için TOKİ aracılığıyla ucuz konut yapılması için girişimlere başladı.
ISPARTA:
İş gücü piyasasında meydana gelen sosyo-ekonomik değişme ve gelişmelerin istihdam üzerindeki etkilerinin ortaya çıkarılması kapsamında Isparta'da işgücü piyasasının röntgeni çekilecek.
OBJEKTİF:
Isparta İl İstihdam ve Mesleki Eğitim Kurulu adına Türkiye İş Kurumu Isparta İl Müdürlüğü tarafından Uşak ABİGEM'e İşgücü piyasası analiz çalışması yaptırılacak. Çalışma 90 günde tamamlanarak kitap haline getirilecek. İl genelinde 400 adet iş yeri ile anket yapılacak.
HEDEF:
Halkın Sesi Partisi (HAS Parti) seçim çalışmaları çerçevesinde Türkiye Emekliler Derneği Isparta Şubesini ziyaret etti. Ziyarette konuşan Şube Başkanı Abdülkadir Ersal, ''Biz, emekliler olarak siyasilerden tek isteğimiz şu sürüncemede kalan intibak yasasını çıkarmasıdır'' dedi.
 
 
 
04.05.2011
AKDENİZ:
İsrail, İrlanda, Filistin, Türkmenistan ve Dışişleri Bakanlığı'nın en üst düzey organlarında diplomat olarak görev yapan Gelendostlu Dr. Hüseyin Avni Bıçaklı, her kesimden oy alabileceğine inanıyor.
DEMOKRAT:
İlk kez milletvekilliği seçimlerinde sınav verecek olan HAS Parti'nin İl Başkanı Mahmut Bilgiç, hem iktidarın hem muhalefetin gerilimden medet umduklarını belirterek, ''Halkımız artık gerilimden bıktı'' dedi. Bilgiç, AK Parti'nin Isparta'da kan kaybettiğinin yerel seçimlerde görüldüğünü söyledi.
ÇÖZÜM:
Yolcu sayısının artması üzerine İstanbul seferlerinin saatlerinin Ispartalının istediği şekilde değiştirilmesi gündemde.
GÜLSES:
Cumhuriyet Güçbirliği Isparta Bağımsız Milletvekili Adayı Gazeteci Deniz Yıldırım, ''Size söz veriyorum! Size olan borcunu ödemek için eğilmeden, bükülmeden milletinin sesini Meclis duvarlarında yankılatan bir Deniz Yıldırım göreceksiniz o Meclis'te'' dedi.
MANŞET:
SDÜ Araştırma ve Uygulama Hastanesi'ne Uzun Süreli Video EEG Monitörizasyonu cihazı kazandırıldı. Cihaz sayesinde bayılma, havale, sinir krizi geçirme, epilepsi gibi yakınmaları olan hastalara kesin tanı konabilecek.
GÜLKENT:
12 Haziran milletvekili seçimlerine hazırlık nedeniyle propaganda dönemi devam ediyor. Şehir merkezinde seçmenlerle buluşan AK Parti Isparta Milletvekili Adayı Pınar Taner Topsakal, 33 yaşında, 2 çocuk annesi. ''Siyasette kadının adı ve yeri olmalı'' diyen Topsakal, çıktığı yolda hemcinslerini temsilen var gücüyle çalışacağını söyledi.
OLUŞUM:
Isparta Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birlik Başkanı Mehmet Aybatılı, borçların yeniden yapılandırılmasıyla ilgili başvuru süresinin 31 Mayısa kadar uzatıldığını söyledi.
ISPARTA EKSPRES:
SDÜ Tıp Fakültesi Araştırma ve Uygulama Hastanesi Nöroloji Ana Bilim Dalı'nca epilepsi hastalığının tanısı, cerrahi tedavi yöntemleri ile nöbet başlangıç yeri ve yayılma şeklinin daha net bir biçimde belirlenmesini sağlamak amacıyla Uzun Süreli Video EEG Monitörizasyonu sistemi kuruldu.
ISPARTA:
Isparta'da ilk defa bir eğitim kurumu Vaillant duvar tipi yoğuşmalı kaskad bağlantısından oluşan full otomasyonlu ısı sistemi kurdurdu. Sistemin kurulduğu Yedişehitler İlköğretim Okulu Müdürü İsa Akgün, söz konusu sistem sayesinde maksimum enerji verimliliği sağlayarak binanın ısı ihtiyacını karşıladıklarını bildirdi.
OBJEKTİF:
Süleyman Demirel Üniversitesi (SDÜ) Tıp Fakültesi, havale, sinir krizi geçirme gibi yakınmaları olan hastalara kesin tanı koymaya yarayan EEG monitörizasyonu sistemine kavuştu.
HEDEF:
Milletvekili Genel Seçimlerinde süreç her geçen gün azalırken siyasi partiler de seçim bürolarını bir bir açıyor. Halkın Sesi Partisi (HAS Parti) de dün, Seçim Bürosunu, Çelebiler Mahallesi 119. Cadde üzerindeki yerinde hizmete soktu.
 
 
 
03.05.2011
AKDENİZ:
Isparta'nın Yeni Teşvik Haritası'nda "TR 2 Ekonomi Bölgesi"nde yer almaması gerektiğinin bir kanıtı daha ortaya çıktı. İhracatta son sıradayız. Isparta'nın dış ticaret gelirlerinde milli ekonomiye katkısı sadece yüzde 0, 08 olarak gerçekleşti.
DEMOKRAT:
2011 yılının ilk dört ayındaki ihracat verileri belirlendi. Isparta iller bazında 44'üncü sırada yer alırken, 31 milyon dolarlık ihracat gerçekleştirildiği kayıtlara geçti. Antalya ise aynı dönemde 344 milyon dolarlık ihracat rakamı ile 14'üncü sırada, Burdur ise 51 milyon dolarlık ihracatı ile 32'nci sırada.
ÇÖZÜM:
Isparta - Eğirdir karayolunda meydana gelen trafik kazasında bir kişi hayatını kaybetti, bir kişi de yaralandı.
Isparta EKSPRES:
İl Genel Meclis Üyesi Mehmet Ceylan Erdön, Senirkent ilçesinde 17 Mart 2011 tarihinde Güler Soğuk Hava Deposu'nda meydana gelen yangın sonucunda ortaya çıkan atık maddelerin İl Özel İdaresi ve Afyon Belediyesi'ne ait kamyon ile iş makineleri kullanılarak Gençali köyü Dörtyolu üzerine döküldüğünü iddia etti.
OBJEKTİF:
Isparta Belediye Meclisi'nin mayıs ayı ilk toplantısında ilginç diyaloglar yaşandı. Meclis üyelerini güldüren konuşma ise bağımsız meclis üyesi Seyfettin Kalem ve Başkan Yusuf Ziya Günaydın arasında geçti. Başkan Günaydın'ın imar planları ile ilgili söz almak isteyen bağımsız meclis üyesi Seyfettin Kalem'i geç görmesi Kalem'in, "küstüm ben" diyerek tepki göstermesine neden oldu.
İLKE:
Türkiye Petrolleri Anonim Ortaklığı yetkilileri tarafından kapatıldığı öne sürülen Isparta Merkez Yakaören'deki gaz kuyusundan sızma olduğu bildirildi.
NOKTA:
Anadolu'nun dört yanında kervanla devan eden Büyük Anadolu Yürüyüşü'nün Batı Akdeniz Kervanı Isparta'nın Eğirdir ilçesine ulaştı.
HEDEF:
İmar planında yapılacak tadilatlarının Belediye Meclis üyelerine dağıtılmadan mecliste oylanması meclis üyelerini kızdırdı. Dp'li Nuri Selçuk, "Böyle oylama olmaz, altı boş olan bir konuya neye dayanarak oy vereceğiz. Bu tadilatların neler olduğunu gösteren listenin tüm üyelere dağıtılması gerekmektedir" dedi. Meclise 10 dakika ara verildi ve bu ara sonunda söz konusu liste üyelere dağıtılınca sorun çözüldü.
 
 
 
02.05.2011
AKDENİZ:
14 Nisan tarihli Bakanlar Kurulu kararıyla Isparta, Burdur ve Antalya'yı içine alan 2. Bölge TR 61'i ilgilendiren teşvik sistemi değişikleri iş dünyasını memnun etmedi.
DEMOKRAT:
Ekonomik kalkınmanın artık devletin değil yereldekilerin meselesi haline geldiğini aktaran Isparta Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Hasan Hüseyin Kaçıkoç, Batı Akdeniz Bölgesi'nde bölgesel çekişmenin yerini bölgesel işbirliğinin alması gerektiğini söyledi.
ÇÖZÜM:
AK Parti Isparta Milletvekili Süreyya Sadi Bilgiç, SDÜ'ye 5 yıldızlı konukevi yapılacağını böylece Isparta'nın kongre merkezi olması için önemli bir adım atılacağını söyledi.
ISPARTA:
SDÜ Türkçe Topluluğu tarafından başlatılan ''Tabelamız Türkçe Olsun'' kampanyasına MHP teşkilatı da destek verdi.
OBJEKTİF:
1 Mayıs İşçi Bayramı Isparta'da da büyük bir coşkuyla kutlandı.
İLKE:
Isparta İl Öğrenci Meclisi toplantısında özel sınıf ayrımı olmadan öğrencilerin şubelere eşit dağıtılması, şiddetin önüne geçmek için psikolojik ve sosyolojik destek eğitimler verilmesi gibi önemli kararlar alındı.
NOKTA:
Isparta Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Hasan Hüseyin Kaçıkoç, Isparta'nın mobilyacılık sektöründe öncü olmak istediğini belirtti.
HEDEF:
1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü olaysız bir şekilde kutlandı. Geniş güvenlik önlemlerinin alındığı kutlamalar sırasında çok sayıda polis görevlendirildi. Katılımcılar halay çekerek bayramı kutladılar.
 
 
 
 
30.04.2011
AKDENİZ:
Vali Memduh Oğuz, hafta içi tırmanan demeç gerilimine son noktayı koydu: Eski Vali, yeni siyasetçi Öner'e ''Türk İdaresi'nin genel değerlerini hatırlattı: Biliyordur ki, vali objektiftir, siyasete müdahil olmaz.''
DEMOKRAT:
2. YÖREX Fuarı'nda Isparta Ticaret ve Sanayi Odası ile Ticaret Borsası'nın açtığı stantta Isparta ekmeğinden, elmasına, gül ürünlerine, halısına, mermerine kadar birçok ürününün tanıtımı yapıldı. Stantta ITSO Başkanı Hasan Hüseyin Kaçıkoç, Ticaret Borsası Başkanı Adar ile Kebapçı Kadir İşletmecisi Açıkalın misafirlere helva kabune ikram etti.
GÜLKENT:
Piyasada zayıflattığı, kan şekerini düzenlediği yönünde açıklamalar nedeniyle büyük ilgi gören altın çileğin tahtı tehlikede. Çünkü, Tarım ve Köy İşleri Bakanlığı tarafından, takviye edici gıda olarak üretim izni verilmediği anlaşıldı. Bu açıklama Eczacılar Odası Başkanı Saygın Garğın'dan geldi.
OLUŞUM:
Gönen'de yapılan tanıtın toplantısında kendimiz için değil tüm halk için çalışıyoruz diyen AK Parti Milletvekili adayı Suat Kolukırık, ''Biz AK Parti kadroları olarak el ele kol kola dikey değil yatay siyaset yapıyoruz'' dedi.
OBJEKTİF:
Isparta'nın depremselliği ve zemin araştırmalarının masaya yatırıldığı konferansın sonuç bildirgesinde Deprem ve afetler konusunda jeofizik mühendisliğinin öneminin vurgulanarak insanların bilinçlendirilmesi yer aldı.
MANŞET:
Vali Memduh Oğuz ile Bakan Çiçek'in telefon görüşmesini anımsatan CHP Adayı Öner, ''Bakanın farkına varmadan kendi partisinin milletvekillerini cehaletle suçlayacak duruma düşmesi Türk siyaseti adına iftihar edilecek bir hadise değildir'' dedi.
NOKTA:
Isparta'da özellikle eğitim konusunda yaptıkları faaliyetlerle dikkat çeken El Ele Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği bu kez Atatürk İlköğretim Okulu yararına kermes açtı.
HEDEF:'
Sağlık İl eski Müdürü Uzman Doktor Süleyman Önal, CHP 1. Sıra Milletvekili ve Isparta eski Valisi Ali Haydar Öner'in kendisi hakkında yaptığı açıklamalara çok sert cevap vererek, Öner'in haksız ve hukuksuz açtığı soruşturmaların mahkemeden geri döndüğünü söyledi.
GÜLSES:
Eski İl Sağlık Müdürü Süleyman Önal, dün öğretmenevinde gazetecilere zehir zemberek açıklamalar yaptı. Hedef tahtasına CHP Milletvekili adayı Ali Haydar Öner'i koyan Önal, eski valiyi ''Halka uzak, hakka uzak, halta yakın'' diye tarif etti.
 
 
 
 
29.04.2011
AKDENİZ:
CHP Adayı eski Vali Ali Haydar Öner'in Yakaören sondaj kuyusuyla ilgili ''göz boyuyorlar'' açıklaması ortalığı karıştırdı. Başbakan Yardımcısı Cemil Çiçek, Vali'nin cep telefonu aracılığıyla halka ve gazetecilere açıklama yaptı, Öner için ''iş bilmez'' dedi.
ÇÖZÜM:
Isparta Valisi Memduh Oğuz, sabah saatlerinde Kamile Gürkan İlköğretim Okulu'nu ziyaret etti.
ISPARTA:
Isparta'da yaklaşık 4 yıl önce sıcak su çıkarmak amacıyla açılan ancak hidrojen sülfür gazı çıkan kuyu, 30 ton çimento enjekte edilerek kapatıldı.
OBJEKTİF:
İstanbul Teknik Üniversitesi Maden Fakültesi Jeofizik Mühendisliği Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Ahmet Ercan, Isparta'da yıkıcı büyük deprem beklentisinin yüzde 60'dan az olmadığını söyledi.
İLKE:
Yakaören Köyü'nde termal su arama çalışmaları kapsamında açılan ancak çıkardığı karbondioksit gazı nedeniyle kente zehir solutan kuyu nihayet kapandı. Vali Memduh Oğuz da, Başbakan Yardımcısı Cemil Çiçek'le yaptığı telefon görüşmesini hoparlörden vatandaşa dinletti.
ISPARTA EKSPRES:
Dönemin Belediye Başkanı Hasan Balaman tarafından yıllar önce termal su bulmak amacıyla açılan ancak karbondioksit gazı sızdıran kuyu dün nihayet kapatıldı.
NOKTA:
Saadet Partisi Isparta İl Başkanılığı, asgari ücretlinin alım gücünün düştüğünü göstermek için ilginç bir basın açıklaması yaptı. Parti, Necmettin Erbakan iktidarı döneminde, asgari ücretlinin alabildiği tüp sayısıyla AK Parti iktidarı döneminde alınabilen tüp sayısını anlatmak için kent merkezine mutfak tüpleri koydu.
HEDEF:
Üç yıldır köylerinin yanında çıkan zehirli gaz kuyusunun kapatılmasını bayram havasında kutlayan Yakaörenliler bundan dolayı kurban kesip, dua ettiler. Vali Memduh Oğuz; ''Biz bu işe elimizi değil, vücudumuzu koyduk ve başardık'' dedi.
 
 
 
28.04.2011
GÜLSES: chp adayı vali öner sansür istedi.hakkında çıkan yazıların durdurulmasını mahkemeden talep etti.
 
 
AKDENİZ:
Küresel finans krizinin yol açtığı ekonomik tahribatın izleri 2011'e de yansıdı. Yılın ilk iki ayında protestoya düşen çek ve senet tutarı 3 milyon TL sınırına dayandı.
DEMOKRAT:
Saadet Partisi İl Başkanı Cevat Gencay, Türkiye'de 3 AK Parti olduğunu belirterek, bunları büyük, orta ve küçük olarak sıraladı. Gencay, orta AK Parti'nin CHP, küçük AK Parti'nin ise MHP olduğunu ve bunların birbirinden farkları bulunmadığını ileri sürdü.
ÇÖZÜM:
Isparta Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkan Vekili Ahmet Tural, bugün oda başkanları ile yönetim ve denetim kurulu üyelerine ve oda genel sekreterlerine yönelik bir eğitim semineri düzenleneceğini açıkladı.
Isparta:
SDÜ Teknik Bilimler Meslek Yüksek Okulu, mezun olan ve çeşitli basın kuruluşlarında çalışan mezunlarını buluşturdu.
OBJEKTİF:
AK Parti Milletvekili adayı Recep Özel'in "Ben CHP'nin zihniyetine karşıyım" açıklamasına CHP Isparta İl Başkanı Yusuf Erdoğan sert cevap verdi.
İLKE:
Antalya, Burdur ve Isparta'nın yer aldığı bölgemiz, sektörlere göre bölgesel paylar hesaplamasında 2008'de yüzde 3. 9 oranında pay alarak, 26 bölge arasında 7'nci sırayı aldı.
Isparta EKSPRES:
Kanal D, Cnn Türk, Star Gazetesi, Anadolu Ajansı, Kanal B, Muğla Üniversitesi, Akdeniz Gazetesi, Kanal 32, Radyo FM 32 gibi basın kuruluşlarında çalışan Süleyman Demirel Üniversitesi mezunları "Kariyer Günü"nde bir araya geldi.
NOKTA:
Türkiye'nin tek halı portre sanatçısı Ahmet Aksakal, Kurtuluş Savaşı destanı projesi kapsamında Sivas Kongresi'nden sonra Amasya Genelgesi'ni de halıya dokudu.
 
 
 
 
 
27.04.2011
AKDENİZ:
2005 yılında Isparta'da gündeme getirilen ancak tartışmalar ve engeller nedeniyle hala arsa sorunu çözülemeyen Bölge Sağlık Kompleksi'nde iki üzücü, bir sevindirici gelişme. Sağlık Bakanı Prof. Dr. Recep Akdağ'ın, bizzat açıkladığı
"Kamu- Özel Ortaklığı'nı Isparta'dan başlatıyoruz. Türkiye'ye model olacak" dediği proje engeller nedeniyle şu an askıda. Yüksek Planlama Kurulu, 29 projeden 17'sini onayladı, Isparta içinde yok.
DEMOKRAT:
Hasan Balaman'ı Göltaş hisse senetlerini satıp belediyeyi zarara uğrattığı için eleştiren Günaydın'ın 2004 yılında seçimlere üç ay kala kendisinin de aynı hisselerden sattığı ortaya çıktı.
ÇÖZÜM:
Isparta genelinde 220 atıl kamu binası bulunuyor. Trilyonların heba olduğu binaların bir çoğu yıkılmak üzere. Vatandaşlar ise atıl kamu binalarının yeniden hizmete kazandırılmasını istiyor.
Isparta:
"SDÜ'lü medya çalışanları Isparta'da buluşuyor" sloganı ile düzenlenen 1. Kariyer Günleri bugün gerçekleştirilecek.
OLUŞUM:
AK Parti 12 Haziran'da yapılacak 24. dönem milletvekilliği seçim startını Yalvaç'tan verdi.
GÜLKENT:
CHP Isparta Milletvekili adayı Ali Haydar Öner, seçim irtibat bürosunu açtı. Valilik yakınındaki bürosunda destek verenleri ağırlayan Öner'in Ankara'dan da konuğu vardı. Türkiye Partisi Çankaya İlçe Başkanı Özer Ak, milletvekili adayı Öner'e, siyasi çizgisinde başarılar diledi.
GÜLSES: "Ey Ali Haydar Öner, sana haddini millet bildirecek"
Yalvaç'ta yüksek perdeden konuşan Ali Haydar Öner'e aynı tondan cevap geldi.
"Başbakan'a haddini bildirdim" diyen Öner'e seslenen Gökgöz, "Ey Ali Haydar Öner, önce sen haddini bil; ama sana haddini millet sandıkta bildirecek" dedi.
OBJEKTİF:
Koruma altındaki Eğirdir Gölü'nün kıyısına çöp döküldüğü haberlerinin ardından Eğirdir Belediye Başkanı Osman Nuri Özmeral, göl suyunun temiz olduğunu içerek kanıtlamaya çalıştı.
İLKE: "Körfez'den dolar akacak"
Körfez ülkelerinden gelen işadamları Antalya, Isparta ve Burdur'u kapsayan bölgeye 10 milyon dolarlık yatırım yapılması için iş bağlantıları kuruldu. Bölgeye toplamda 200 milyon dolarlık yatırım gerçekleşmesi bekleniyor.
Isparta EKSPRES:
Ağırlıklı olarak Isparta için büyük bir problem yaratan Genel Teşvik Sistemi'nde nihayet olumlu sinyaller geldi.
HEDEF:
İnşaat Mühendisleri Isparta Temsilciliği, yapılacak genel seçimler öncesi ülkeyi yönetmeye aday olan siyasi partilerden tam 20 maddelik bir talepte bulundu. İl Temsilcisi Göçer; "Bizi de dikkate alın" dedi
 
 
26.04.2011
AKDENİZ:
Batı Akdeniz Kalkınma Ajansı, Güdümlü Proje Desteği kapsamında Isparta'ya Gül Park yapacak.

DEMOKRAT:
Eski Belediye Başkanı Hasan Balaman, Isparta Ticaret Kültür Merkezi'nde müteahhit firmanın 21 milyon TL'lik kredi talebine belediyenin garantör olmasına ataş püskürdü.

ÇÖZÜM: SDÜ Teknik Bilimler Meslek Yüksek Okulu El Sanatları Bölümü öğrencileri, Yalvaç Pisidia Antiochei kentinden çıkan eserleri halıya dokudu.

ISPARTA:
Ünlü sanatçı Erol Büyükburç, SDÜ Türkçe Topluluğu'nun etkinliğine katılmak için geldiği Isparta'da Belediye Başkanı Yusuf Ziya Günaydın'ı ziyaret etti.

OBJEKTİF:
Isparta'da siyasi tansiyon yükseldi. AK Parti Milletvekili Adayı Recep Özel, ''AK Parti Cumhuriyetin şeklini değiştirme arzusunda'' diyen CHP'nin adayı eski Vali Ali Haydar Öner'e ''Madem böyle bir endişen vardı bu hükümet döneminde niye valilik yaptın. İstifa edip gitseydin ya'' diye seslendi.

İLKE:
Batı Akdeniz Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Tuncay Engin, kısa bir süre önce Körfez ülkelerindeki iş adamlarının Isparta'ya gelmesini sağladıklarını belirterek, bu ziyaretlerde ticari anlaşmaların sağlandığını aktardı.

ISPARTA EKSPRES: IYAŞ, Avantajkart'ta 25 bin kişiye ulaşma hedefinde önemli yol aldı.

HEDEF: Belediye Başkanı Yusuf Ziya Günaydın'ı makamında ziyaret eden AKP teşkilatı, 12 Haziran seçimlerinden sonra Isparta'ya hizmet noktasında birlikte hareket etme kararı aldı.
 
 
 
25.04.2011
DEMOKRAT:
BAKA Genel Sekreteri Tuncay Engin, kalkınma ajansı olarak özel önem verdikleri sağlık turizminde kümelenme çalışmaları başlatacaklarını belirtti. Engin, sağlık turizminde Antalya, Isparta ve Burdur'da değerlendirilebilecek çok büyük potansiyel olduğunu söyledi.
ÇÖZÜM:
Yakaören'de sıkıntı yaratan kuyunun kapatılması için gerekli 5 milyon TL'yi AK Parti Isparta Milletvekili Bilgiç çıkarttı.
ISPARTA:
UMEM kapsamında Ankara'dan gelen teknik heyet firmalarda incelemelerde bulundu. ITSO'nun ev sahipliğinde düzenlenen inceleme gezisine, Milli Eğitim ve İŞKUR temsilcileri de katıldı.
GÜLSES:
Gülbirlik Genel Müdürü Hasan Çelik, gül üreticilerine ve gül işleme tesisi sahiplerine birlik çağrısında bulundu. Çelik, ''Gülün zahmetinin rahmete dönüşmesini diliyoruz'' dedi.
MANŞET:
Türk Hava Kurumu Isparta Şubesi'nin yapılan kongresinde Mevcut Başkan M. Zafer Çağlar, yeniden başkanlığa seçildi.
GÜLKENT:
Dünyada çocukların sahip olduğu tek bayram olan 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı, Atatürk Stadyumu'nda düzenlenen etkinliklerle coşkuyla kutlandı.
OBJEKTİF:
23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı'nın 91. yıl dönümü İlimizde de coşku dolu törenlerle kutlandı. Atatürk Stadı'ndaki kutlamaları binlerce vatandaş izledi.
ISPARTA:
Türk Hava Kurumu Isparta Şubesi'nin kongresinde tek liste ile seçime giren M. Zafer Çağlar, yeniden başkanlığa getirildi.
 
 
 
 
23.04.2011
AKDENİZ:
Finans sorunu nedeniyle ITKM inşaatını devam ettiremeyen yüklenici firma için tapu devri yapıldı, Belediye garantörlüğünde de 21 milyon TL kredi bulundu.
OLUŞUM:
Ak Parti İl teşkilatı 24. Dönem Milletvekili aday tanıtım toplantısını dün Büyük Isparta Otelinde gerçekleştirdi. Ak Parti İl teşkilatı 12 Haziran?da yapılacak milletvekilliği seçimleri için aday tanıtım toplantısını gerçekleştirdi. Saygı duruşu ve İstiklal marşının okunmasıyla başlayan tanıtım toplantısında adaylar tek tek kürsüye gelerek konuştular.
DEMOKRAT:
23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramının 91. yıldönümü tüm yurtta olduğu gibi ilimizde de bugün coşku içerisinde kutlanacak.
ÇÖZÜM:
Belediye Başkanı Yusuf Ziya Günaydın, inşaat ile ilgili tapu devrinin yapıldığını, çalışmaların kısa süre içinde tamamlanacağını açıkladı.
ISPARTA:
UMEM kapsamında Ankara'dan gelen teknik heyet firmalarda incelemelerde bulundu. ITSO'nun ev sahipliğinde düzenlenen inceleme gezisine, Milli Eğitim ve İşkur temsilcileri de katıldı.
HEDEF:
Adalet ve Kalkınma Partisi (Ak Parti), Isparta Milletvekili adaylarını yaptığı gövde gösterili bir tanıtım toplantısı ile kamuoyuna tanıttı. Toplantıda konuşan adaylar; ''Isparta'dan 4 Milletvekili ile gideceğimize inanıyoruz'' mesajı verdi.
MANŞET:
AK Parti adaylarını tanıttı. Tanıtım toplantısında birlik, beraberlik mesajları verilirken, seçim çalışmalarının seviyeli bir üslupla sürdürüleceği vurgusu yapılarak, ''Söyleyecek sözü olmayanların siyaseti farklı bir üslupla yapacakları belli oldu. AK Parti olarak bu oyunlara gelmeyeceğiz'' denildi.
ISPARTA EKSPRES:
Isparta, Beşeri Sermaye ve Yaşam Kalitesi Alt Endeksi'ne göre Türkiye'nin en iyi 5. şehri olmasına rağmen, İller Arası Rekabet'te 13 basamak birden düşüyor.
NOKTA:
Isparta şubat ayında da partiküler madde oranı en yüksek iller arasında yer aldı. İlimizde kükürtdioksit oranı 27 (µg/m³), partiküler madde oranı 145 27 (µg/m³) olarak ölçüldü.
 
 
 
22.04.2011
AKDENİZ:
Uluslararası Rekabet Araştırmaları Kurumu'nun 3'üncü Nesil Endeksi'ne göre Isparta, Yaşam Kalitesinde Türkiye'nin en iyi 5'inci şehri. Ama sanayi ve ticaret çok çok çok vasat...
ÇÖZÜM:
AK Parti Milletvekili adayları Suat Kolukırık ve Pınar Taner Topsakal, Yalvaç ziyaretine Yalvaç Meslek Yüksekokulu'ndan başladılar.
ISPARTA:
23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramının 91. yıldönümü yarın coşku içerisinde kutlanacak. Yarınki kutlamalar öncesi dün yapılan genel provada hazırlıklar gözden geçirildi.
HEDEF:
Isparta'da Terziciler Odasına kayıtlı 160 üye kanun ve nizamlara uygun ticari faaliyetini sürdürürken, merdiven altı terzilik yapan kişilerin de olduğu ortaya çıktı. Terzi Ender Karakoyun, merdiven altı terziliğinin bir an önce önüne geçilmesi gerektiğini söyledi.
MANŞET:
AK Parti Milletvekili Adayı Süreyya Sadi Bilgiç, Kanal 32'de yayınlanan basın kulübü programına konuk oldu. Bilgiç, CHP Adayı Öner'e de göndermelerde bulunarak, ''Sayın Başbakanın temsilcisi olarak valilik yaptı'' dedi.
GÜLKENT:
Yalvaç ilçesine bağlı Eğirler köyü yakınlarında alkollü sürücünün kullandığı araç kontrolden çıkarak dereye yuvarlandı. Kazada araç sürücüsü Emrah Alkış yaşamını yitirdi, 1 kişi de yaralandı.
OLUŞUM:
Nazmiye Demirel İlköğretim Okulu 3 B sınıfı öğrencileri 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramını düzenledikleri baloda kutladılar.
ISPARTA EKSPRES:
Eğirdir Belediye Başkanı Osman Nuri Özmeral, hem Eğirdir Gölü'nü kirlettiği hem de işletme maliyetlerinin yüksekliğini öne sürerek kapattığı Hayvanat Bahçesi'nin yerine Tüp Fidanlık Müdürlüğü kurdu. Fidanların ruhsatsız şekilde üretildiği ileri sürülüyor.
NOKTA:
23 Nisan Ulusal Egemenlik Çocuk Bayramı dolayısıyla, ilimizde okulların yapacağı gösterilerin genel provası dün Atatürk Stadyumunda gerçekleştirildi.
 
 
 
 
21.04.2011
AKDENİZ:
Milletvekili Süreyya Sadi Bilgiç, yeni dönem AK Parti iktidarında Isparta için çok önemli taahhütlerde bulundu.
DEMOKRAT:
Malum gaz kuyusunun başa bela olduğu Yakaören'de sivil boykot etkili oldu. Köylülerin ''sandığa gitmiyoruz'' kararına duyarsız kalamayan yetkililer önemli kararlar aldı.
ÇÖZÜM:
Vatandaşlar Süleyman Demirel Eğitim Kompleksine taşınacak Gazi Sosyal Bilimler Lisesinin binasında ilköğretim okulu açılmasını istiyor.
ISPARTA:
Atatürk Stadının ışıklandırılması için çalışmalar tamamlandı. Yaklaşık 1.3 milyon liraya mal olacak ışıklandırma çalışmaları için ihaleye çıkılıyor.
HEDEF: '
Demokrat Parti, 11 Nisan'da YSK?ya sunduğu Milletvekili adaylığı listesinde büyük bir değişime gitti. İlk verilen listede birinci sırada Halil İbrahim Uysal yer alırken, yeni listede Nuri Kaplan'ın ismi konuldu. Kontenjana ayrılan ikinci sırada ise Hasan Kaleli yer aldı.
MANŞET:
CHP'li kadınlara hitap eden Milletvekili adayı Ali Haydar Öner, herkesi partiye katkı sağlamaya çağırarak, ''Bir akış var, sel geliyor. Bu engellenemez. CHP birinci parti olacak'' dedi.
ISPARTA EKSPRES:
Yeni bir AK Parti iktidarında ''kabineden Isparta'ya bir koltuk düşer mi?'' beklentisi hakim.
NOKTA:
CHP İl Başkanı Yusuf Erdoğan, milletvekili adayı Ali Haydar Öner hakkında sert açıklamalarda bulunan AK Parti İl Başkanı Uğur Gökgöz'e ateş püskürdü.
İLKE: ''
Batı Akdeniz Kalkınma Ajansı'nı, İstanbul'daki Ispartalıların kurduğu derneklerin yöneticileri ziyaret etti.
 
 
 
20.04.2011
AKDENİZ:
Danıştay'ın iptal ettiği Tam Gün Yasası içerisinde, reçeteye 4'ten fazla ilaç yazılmasını engelleyen hükmün de ortadan kalkması yeni bir belirsizlik ortamı yarattı.
GÜLKENT:
Eski özel idare binasının yıkılması kararı alındı. Ancak, yıkıldıktan sonra yerine ne yapılacağı tartışma konusu oldu. İşte bu soruna orta akılla cevap arayan özel idare, ortak akıl adına anket çalışması başlattı. 2 gün sürecek anket uzman ekipler tarafından yapılacak ve 5 bin kişiye ulaşılması hedefleniyor.
ÇÖZÜM:
Isparta-Burdur Tabip Odası Genel Sekreteri Dr. Aysel Divarcı, ''Sağlıkta Dönüşüm Programı'' adı altında son yıllarda artarak devam eden saldırılar nedeniyle giderek mutsuzlaştıklarını söyledi.
ISPARTA:
Ak Parti Milletvekili Süreyya Sadi Bilgiç, Isparta eski Valisi ve CHP 1. sıra milletvekili adayı Ali Haydar Öner'e tepki göstererek; ''Biz duble yoldan gidiyoruz, onlar hala toprak yoldan gidiyorlar. Çünkü onlar orada kaldılar'' dedi.
GÜLSES:
CHP birinci sıra milletvekili adayı Ali Haydar Öner'in AK Parti'yi hedef alan sözlerine İl Başkanı Uğur Gökgöz sert yanıt verdi. Gökgöz, ''Ali Haydar Öner, haksız yere görevinden alındığını söylüyor. Sen Çankırı'nın, Isparta'nın valisiyken devletin valisiydin de, Kırklareli'nde devletin valisi değimliydin? Bu nasıl bir ajitasyondur'' dedi.
HEDEF: '
Ak Parti İl Başkanı Mehmet Uğur Gökgöz, CHP 1. Sıra Milletvekili adayı ve Isparta eski Valisi Ali Haydar Öner'in açıklamalarına sert bir dille cevap vererek, ''Kendisi tribünlere oynuyor. Çamur at izi kalsın siyaseti gerilerde kalmıştır'' dedi.
ISPARTA EKSPRES:
AK Parti'nin yeniden 1. sıradan milletvekili adayı gösterdiği Süreyya Sadi Bilgiç, Isparta'ya gelişinde 500 araçlık konvoy ve partililerin sevgi gösterileri ile karşılandı.
NOKTA:
Isparta-Burdur Tabipler Odası Başkanlığı hükümetin sağlıkta dönüşüm programını protesto etti. Oda Genel Sekreteri Dr. Aysel Divarcı, ''Maalesef önceliğimiz artık hastalarımız değil yasa ve yönetmelikler oldu. Buna isyan ediyoruz'' dedi.
OLUŞUM:
Bir türlü ne MHP'li olabilen ne AK Partili olabilen Belediye Meclis Üyesi Seyfettin Kalem, tekrar AK Parti'ye mi dönüyor. Yani kısaca ne MHP'li ne AK Parti'li olduğu anlaşılamayan Seyfettin Kalem'e vatandaşlar tipik bir orta yolcu gözüyle bakıyor.
 
 
 
 
18.04.2011
NOKTA:
CHP'nin iki dönem milletvekilliği görevini yürüten Mevlüt Coşkuner partisine zarar vermemek için adaylığıyla ilgili bu süreçte hiç konuşmadığını belirterek, ''1,5 ay önce il başkanıma 'Adayımızı bulun' dedim. Şimdi CHP'nin 2 - 3 vekille temsil edilmesi için çalışacağım'' dedi.
İLKE:
SDÜ Rektörlük seçimlerinde en çok oy alan 6 isim bugün YÖK'e gönderilecek.
AKDENİZ:
MHP'nin parti üyeliğini askıya aldığı belediye meclis üyeleri Seyfettin Kalem ile Uğur Bestelci, Demokrat Parti'nin istifalarını istediği 3 belediye meclis üyesinin partilerinden istifa edip AK Parti'ye geçecekleri iddia edildi.
GÜLSES:
Atabey Belediye Başkanı Ali Bal, CHP'den milletvekili adayı olan eski Vali Ali Haydar Öner'e karşı internet üzerinden başlattığı çalışmada belgeleri de yayınlayarak Atabey Belediyesi'ne ait santrali neden kapattığını sordu.
ÇÖZÜM:
CHP Isparta 1'inci sıra milletvekili adayı eski Vali Ali Haydar Öner, kalabalık bir partili grup tarafından karşılandı. Öner, ''Isparta'yı çok iyi tanıyorum, Isparta'nın röntgeni bende'' dedi.
DEMOKRAT:
12 Eylül referandumu döneminde Başbakan'ın ''Evet'' yazılı afişlerini yasadışı olduğu gerekçesiyle kaldırttığı için iktidarın tepkisini çekerek valilik görevinden alınan Ali Haydar Öner, 4,5 ay sonra Isparta'ya CHP milletvekili adayı olarak geldi.
 
 
 
 
16.04.2011
AKDENİZ:
Hazine'den aldığı maaş ve ücretler dâhil tüm yatırım ve kaynaklar ile ödediği vergi arasında hep olumsuz açık veren Isparta'da çarpıcı göstergeler. Isparta'nın ekonomik yapısı ve iş dünyasına ışık tutan verilere göre Gelir Vergisi'nde mükellef sayısı (beyan) 1999'dan bu yana 10 bini hiç geçmedi.
DEMOKRAT:
4 yıl bekledikten sonra Başbakan tarafından yeniden listeye konulan AK Parti ikinci sıra milletvekili adayı Recep Özel, yeni dönemde çabasının Isparta'da kurumlar arası bütünlüğü sağlamak olduğunu kaydetti. Özel, ''Geçmişi konuşmak istemiyorum. Önüme bakıyorum'' dedi.
ÇÖZÜM:
Geçmişteki hatalardan ders aldığını ve geçmişi kapattığını belirten AK Parti Milletvekili adayı Özel, ayrım yapmadan hizmet edeceklerini söyledi.
MANŞET:
AK Parti'nin Isparta 3. sıra adayı Sosyolog Doç. Suat Kolukırık, yeni dönemde Genel Başkan ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın politikalarına yön verecek akıl hocaları arasında gösterildi. Kolukırık ile birlikte toplam 10 kişinin ismi geçiyor.
GÜLKENT:
Turizm Haftası başladı. Kültür ve Turizm Müdürlüğü çalışanları, hafta nedeniyle önce Atatürk Anıtı'na çelenk bıraktılar, ardından Vali Memduh Oğzu'u makamda ziyaret ettiler.
ISPARTA:
35. Turizm Haftası etkinlikleri tüm Türkiye'de olduğu gibi Isparta'da Turizm Eğitim Merkezi'nde (TUREM) düzenlenen açılış programıyla kutlanmaya başlandı.
HEDEF:
35. Turizm Haftası dolayısıyla Turizm Eğitim Merkezi'nde düzenlenen programda, tanıtım eksikliğimizin olduğu üzerinde duruldu.
ISPARTA EKSPRES:
Bilim yuvası, demokrasinin en güzel meyvelerinden biri olan seçimin, kavga ve kargaşadan uzak, dostluk ve barış içerisinde de yapılabileceğini gösterdi.
NOKTA:
Cumhuriyet Halk Partisi Isparta Merkez İlçe Başkanı Mehmet Demirbaş yaptığı açıklamada adaylardan memnun olduklarını belirtti.
 
 
 
 
15.04.2011
AKDENİZ:
1994 yılında kurulan Süleyman Demirel Üniversitesi, dördüncü rektörlük seçiminde şeffaflık dersi veriyor. Oy sayım işlemleri Bilim TV'den canlı yayınlanacak.
ISPARTA EKSPRES:
Antalya-Dereboğazı Isparta karayolunun 32. kilometresinde dün meydana gelen trafik kazasında iki otomobil çarpıştı. 2 kişi öldü, 3 kişi yaralandı.
GÜLSES: ''AK Parti'nin gücü ile hizmet ettiler''
AK Parti'de üstü çizilen vekiller arasında yer alan Haydar Kemal Kurt, partisinin il merkezinde düzenlediği basın toplantısında çarpıcı değerlendirmeler yaptı. Ali Haydar Öner'e göndermede bulunan Kurt, ''Bazıları devlet görevini yürütürken yaptıkları hizmetlere güvenerek aday olmuşlar. Ancak, Ispartalı yapılan bu hizmetlerin AK Parti'nin gücü ile yapıldığını biliyor ve buna göre hareket edecektir'' dedi.
DEMOKRAT:
Çevre ve Orman Bakanlığı Çevre Yönetimi Genel Müdürlüğü, Eğirdir Gölü kenarındaki bir balık havuzunda oluşturulan çöplük alanının temizlenerek, kapatılacağını ve ardından yeşil alan olarak düzenleneceğini bildirdi.
ÇÖZÜM:
Çevre ve Orman Bakanlığı haberler ve tepkiler üzerine Eğirdir Gölü kenarındaki çöplüğü kapatma kararı aldı.
ISPARTA
Süleyman Demirel Üniversitesi'nde rektörlük seçimi bugün yapılacak.
NOKTA:
12 Haziran seçimleri öncesi liste dışı kalan AK Parti Milletvekili Haydar Kemal Kurt, ''Kendi vekillilik yaptığımız dönemin sonuna kadar arkasındayız. Bazen listede olmamak daha hayırlıdır. Belki bir daha dolanır bu göreve geliriz'' dedi.
 
 
 
 
14.04.2011
AKDENİZ:
Minasın'daki Deri Organize Sanayi Bölgesi'ne taşınan tabakhanenin, Isparta'nın prestij mekanı olabilecek eski yerinde hala bir imar düzenlemesi yapılmadı.
ISPARTA EKSPRES:
AK Parti'nin sürpriz şekilde liste dışı bıraktığı Genel Sekreter Yardımcısı Mehmet Sait Dilek, ''Ankara'daki çevrem ve dostlarımla Isparta'nın emrinde olacağım'' dedi.
GÜLSES:
CHP'nin eski Vali Ali Haydar Öner'i milletvekili aday listesinin birinci sırasına yerleştirmesinin ardından başlayan deprem devam ediyor. CHP'nin köklü üyelerinden Mükerrem Selçuk, Ali Haydar Öner'in adaylığına tepki göstererek, ''Öner'e yakışan bunu kabul etmemesidir. Onurlu bir davranış göstererek 25 Nisan'a kadar adaylıktan çekilmelidir'' dedi.
DEMOKRAT:
12 Haziran seçimleri için liste dışı kalan AK Parti Milletvekili Sait Dilek, 4 yılda Isparta'nın AK Parti iktidarı döneminde en çok destek alan illerden biri olduğunu söyledi.
ÇÖZÜM:
Körfez ülkelerinden gelen işadamları lüks villa ve otel yapımı için Eğirdir'den yer arıyor.
ISPARTA
Vali Memduh Oğuz başkanlığında yapılan İl Koordinasyon Kurulu toplantısında yatırımların katlanarak devam edeceği belirtildi.
NOKTA:
Danıştay'ın, reçeteye yazılacak ilaçlardaki sınırlamayı kaldıran kararı sonrası bir çözüm arayışına giren SGK, faturayı eczacılara kesti. Türk Eczacılar Birliği Merkez Heyeti Üyesi Ziya Örmeci, ''Zaten ağır aksak çalışan MEDULA Provizyon Sistemi'nde aniden bir değişikliğe giden SGK, reçete giriş ekranına 'teşhis' girilmesini zorunlu hale getirdi'' diye konuştu.
 
 
 
 
13.04.2011
ÇÖZÜM:
ITSO Başkanı Kaçıkoç'u makamında ziyaret eden SGK İl Müdürü İlhan, 6111 Sayılı Bazı Alacakların Yeniden Yapılandırılması, Sosyal Sigortalar ve Genel Sağlık Sigortası Kanunu'yla ilgili yapılan değişiklikler hakkında bilgiler verdi.
DEMOKRAT:
Kültür ve Turizm Bakanlığı'na, Davraz Dağı Kış Sporları Merkezi'nde toplam 400 yataklık otel yapılabilecek alanın tahsisi için başvurular sona erdi.

MANŞET :
Torosgaz 2011 yatırımları için Halıkent ve Batıkent bölgesinde çalışmalarına başladı. İki bölgede eş zamanlı yapılacak çalışmalar sonrasında 10 mahalleye daha doğalgaz ulaştırılacak. Genel Müdür Küp, ''2012 yılında tüm Isparta'ya doğalgaz hattımızı döşemiş olacağız'' dedi.
GÜLKENT:
Tamgün Yasası gereği, özel muayenehanede çalışamayacak olan hekimler için Tabip Odası'nın verdiği hukuk savaşı, başarıyla sona erdi. Artık, hekimler özel muayenehane açabilecekler. Hukuk zaferinde bir önemli sonuç daha var: Muayenehane açma şartları da kolaylaştırıldı.
OLUŞUM:
Tam Gün Yasasındaki hekimlerin özel çalışması yasayla ilgili Danıştay'dan aldığı kararı değerlendiren Isparta Burdur Tabip Orası Başkanı İlker Büyükyavuz, istediğimiz sonuç oldu dedi.
ISPARTA:
Isparta Burdur Tabipler Odası Başkanı Dr. İlker Büyükyavuz, artık kamu hastanesinde çalışan hekimlerin de muayenehane açma yetkisine sahip olduğunu belirterek, haksızlığın ortadan kalktığını ve bu kararın hekimler için bir özgürlük olduğunu ifade etti.
HEDEF:
Milletvekili sıralamasında CHP'nin birinci sırasına oturan Isparta eski Valisi Ali Haydar Öner, ''Ben bu zamana kadar dürüstçe hizmet yaptım. Isparta halkının sağ duyusuna güveniyorum. İnşallah Isparta halkı CHP'den meclise 2 milletvekili gönderecek. Yaklaşık 2 yıl Isparta'da valilik görevinde bulundum ve mümkün olduğu kadar herkesin işini görmeye çalıştım. Kimseyle olumsuz bir diyaloğum olmadı. Isparta halkı beni seviyor'' dedi.

NOKTA:
AK Parti İl Başkanı Uğur Gökgöz, milletvekili aday listelerinin dört dörtlük hazırlanmış bir liste olduğunu belirterek, Isparta'dan dört vekil çıkaracaklarını söyledi. Seçimlere en hazır teşkilatın kendileri olduğunu kaydeden Gökgöz, listeye giremeyen vekillerle aynı kulvarda çalışmaya devam edeceklerini anlattı.
İLKE:
Milli Eğitim Bakanlığı ve TÜBİTAK işbirliği ile düzenlenen matematik ve fen bilimleri alanında düzenlenen ''Bu Benim Eserim'' Antalya Bölge Sergisine Isparta'dan 14 proje katıldı.
 
 
 
12.04.2011
AKDENİZ:
CHP'li üst düzey bir yöneticinin milletvekilliği adaylık müracaatı yapan Vali Ali Haydar Öner'i arayarak, ''Isparta seni istiyor. Senden alınan yetkiyi, halktan al, gel'' dediği öğrenildi.
DEMOKRAT:
12 Haziran'da yapılacak milletvekili genel seçimlerinde sürprizi önce CHP, ardından AK Parti patlattı. CHP eski Isparta Valisi Ali Haydar Öner'i birinci sıradan vitrine koyarken, AK Parti mevcut vekillerden milletvekili Süreyya Sadi Bilgiç'i birinci sıra yaptı.
GÜLSES:
Yayın hayatına yeni başlayan Barış TV'nin Isparta'dan yaptığı canlı yayında kamuoyuna seslenen BBP İl Başkanı Hacı Özcan Battal, Yakaörenlilerin seçimleri boykot kararını hatırlatarak, ''Demokrasimiz yara alıyor, insan sağlığı tehdit altında, BBP olarak yetkilileri bu konuda duyarlı olmaya çağırıyoruz'' dedi.
ISPARTA EKSPRES:
Mevcut 3 milletvekilinden sadece Süreyya Sadi Bilgiç listede yer aldı. Adaylığına kesin gözüyle bakılan Genel Sekreter Yardımcısı Mehmet Sait Dilek ile Haydar Kemal Kurt liste dışında kaldı.
ISPARTA:
CHP Aydın ikinci sıra milletvekili adaylığı açıklanan SDÜ eski Rektörü Prof. Dr. Metin Lütfi Baydar, Aydın'dan aday olsa da Isparta'nın hala kendisinin memleketi olduğunu belirtti.
ÇÖZÜM:
CHP ve AK Parti'nin listelerinde sürpiz yaşanırken, MHP'de beklenen liste çıktı. AK Parti'de birinci sıra Süreyya Sadi Bilgiç'in, CHP'de birinci sıra Ali Haydar Öner'in, MHP'de birinci sıra ise Süleyman Nevzat Korkmaz'ın oldu.
HEDEF:
Siyasi Partiler, belirledikleri milletvekili aday listelerinin dün saat 17.00 itibariyle Yüksek Seçim Kurulu'na teslim ettiler. Isparta kamuoyunda günlerdir konuşulan sıralamaların gerçeğinde büyük sürprizler yaşandı. AKP'de birinci sıra yine Bilgiç'in olurken, MHP'de de durum değişmedi ve birinci sıra Korkmaz'ın oldu. CHP'de ise birinci sıraya büyük bir sürprizle eski Vali Ali Haydar Öner oturdu.
NOKTA:
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun Isparta'dan birinci sıra aday gösterdiği eski Vali Ali Haydar Öner'e 'Isparta ısrarla seni istiyor. Git yarım kalan hizmetini tamamla' dediği öğrenildi.
İLKE:
Isparta Valiliği ve TÜBİTAK tarafından koruma altına alınan içme su kaynağı Eğirdir Gölü'nün kıyısı, Eğirdir Belediyesi tarafından çöplük oluşturulduğu ortaya çıktı.
 
 
 
11.04.2011
 AKDENİZ
     Dünya gülyağı ihtiyacının yüzde 65'ini karşılayan Isparta'nın artık daha büyük düşünmesini öneren Batı Akdeniz Kalkınma Ajansı, Fransa'nın güzellik endüstrisini model olarak gösterdi.
   
  
     GÜLSES:
     Demiralay Konağını isteyen Isparta Barosu'nun talebi İl Genel Meclisi'nde görüşüldü. İl Genel Meclisi tarafından Baro'ya tahsis edilen konak, Barolar Birliği'nden gelecek 300 bin TL ile sosyal tesise dönüşecek.
   
     ISPARTA EKSPRES:
     Seçim takviminde en önemli aşamaya gelindi. Partiler bugün saat 17.00'ye kadar milletvekili aday listelerini Yüksek Seçim Kurulu'na teslim edecek.
   
     ISPARTA:
     SDÜ Rektör adayı Prof. Dr. Süleyman Kutluhan, kendisi ile birlikte diğer rektör adaylarının söylemleri dışında gerçeği yansıtmayan bazı söylentilerin olduğunu belirterek, ''Rektörlük seçim sürecinde gerek şahsım, gerek diğer rektör adayı arkadaşlarım olarak bizler, seçimlerin sevgi ve saygıya dayalı bir şekilde zarafet ve nezaket içerisinde geçmesi için ne gerekiyorsa yapmaktayız'' dedi.
   
     ÇÖZÜM:
     4 Arap iş adamı Gülköy'de inceleme yaptı ve beğendi. Önümüzdeki günlerde ortak yatırım için görüşmelerin başlayacağı öğrenildi.
   
     OLUŞUM:
     Batı Akdeniz Kalkınma Ajansı'nın organize ettiği bölgedeki sektörel bazda yatırım fırsatlarını yerinde tanıtmak ve bölge iş dünyasıyla da işbirliği, eşleşmeler gerçekleşmesini sağlamak amacıyla düzenlenen Batı Akdeniz Bölgesi ve Körfez ülkeleri yatırım, işbirliği fırsatları toplantılarına katılan işadamları Isparta'yı gezdi.
   
     HEDEF:
     Siyasi partiler, belirledikleri milletvekili aday listelerinin bugün saat 17.00'ye kadar Yüksek Seçim Kurulu'na teslim edecekler. Tüm Türkiye'de olduğu gibi Isparta'da da milletvekili aday adayları nefeslerini tuttu ve listeye girip girmediklerinin açıklanacağı saat 17.00'yi bekliyor.
   
     NOKTA:
     12 Haziran'daki milletvekili seçiminde aday olacak isimler bugün saat 17.00'de netleşecek.
   
     İLKE:
     SDÜ Rektörlük seçimlerinde adaylığını en son açıklayan SDÜ Şevket Demirel Kalp Merkezi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Turhan Yavuz, herkesin ulaşabildiği, samimi ve adil bir yönetimi savunduğunu iletti.
 
 
 
 
09.04.2011
 GÜLKENT:
     Milli Eğitim Bakanlığı Din Öğretimi Genel Müdürlüğü tarafından bu yıl ilk kez ülke genelinde Arapça Bilgi ve Etkinlik Yarışması düzenlendi. İlimizde bu yarışmaya merkez ve 4 ilçeden 6 imam hatip lisesi katıldı. 4 kategorideki yarışmaların 3'ü merkez İHL, birini merkez Anadolu İHL aldı.
   
     ISPARTA:
     Belediye'nin 2010 yılı Faaliyet Raporu Meclisten geçti. Yapılan oylamada 16 ret, 14 kabul çıkmasına rağmen, raporun kanunen ret edildiği kabul edilebilmesi için 4'te 3 çoğunluk arandığından rapor kabul edilmiş oldu. Ancak, bazı meclis üyeleri raporu eleştirince tartışma çıktı.
   
     ÇÖZÜM:
     Isparta Belediyesi şirketlerinden Belmaş tarafından inşaatı sürdürülen ve Ortadoğu'nun en büyük fabrikalarından biri olacak olan BİMSBLOK fabrikasının inşaatı devam ediyor.
   
     MANŞET:
     Demokrat Parti (DP) eski Genel Başkanı Süleyman Soylu'nun 12 Haziran'da yapılacak olan genel seçimlerde AK Parti'den Isparta birinci sıra adayı olarak gösterileceği öne sürüldü. Haber dün siyasi kulislerde bomba etkisi yaptı.
   
     HEDEF:
     Belediye'nin 2010 yılı Faaliyet Raporu Meclisten geçti. Yapılan oylamada 16 ret, 14 kabul çıkmasına rağmen, raporun kanunen ret edildiği kabul edilebilmesi için 4'te 3 çoğunluk arandığından rapor kabul edilmiş oldu. Ancak, bazı meclis üyeleri raporu eleştirince tartışma çıktı.
   
     NOKTA: '
     Vali Memduh Oğuz'u ziyaret eden MHP Milletvekili Aday Adayı Hüseyin Avni Bıçakçı, Türkiye'nin Türkmenler açısından ticari, sağlık, eğitim konularında cazip geldiğini belirtti. Bıçakçı, Türkiye'nin onlar için iş merkezi olduğunu ve yarım milyona yakın Türkmen'in Türkiye'de çalıştığını kaydetti.
   
     OLUŞUM:
     Wikileaks belgelerinde adı gündeme gelen Büyükelçi Hüseyin Avni Bıçaklı, aday adaylığının söz konusu olduğu dönemde, 5 ay sonra Isparta'da gündeme getirilmeye çalışılmasının manidar olduğunu ileri sürdü.
 
 
 
 
 
08.04.2011
AKDENİZ:
AK Parti İl Başkanı Mehmet Uğur Gökgöz de MHP İl Başkanlığı'nın iki meclis üyesinin parti üyeliğinin askıya alındığına ilişkin kararının oturum sırasında okunmasının suç olduğunu iddia etti.
ISPARTA EKSPRES:
Süleyman Demirel Üniversitesi'nde 15 Nisan'da yapılacak rektörlük seçimi için 9 adayın kendilerini tanıtması amacıyla Prof. Dr. Lütfü Çakmakçı Kültür Merkezi'nde düzenlenen sunuma basın mensuplarının girmesine izin verilmedi.
DEMOKRAT:
Türkmenistan Büyükelçiliği görevinden istifa ederek, MHP Isparta Milletvekili aday adayı olan Hüseyin Avni Bıçakçı, Türk Dünyası halkının Türkiye'deki halk gibi düşündüğünü söyledi.
GÜLSES:
Batı Akdeniz Kalkınma Ajansı (BAKA) Isparta'da yapılan Batı Akdeniz Bölgesi ve Körfez ülkeleri yatırım, işbirliği toplantısında bir araya gelen Ispartalı iş adamları ve yatırımcılar BAKA'nın yaptığı organizasyonun son derece önemli olduğunu belirttiler.
ÇÖZÜM:
AK Parti'nin Isparta listesi bugün görüşülecek. Başbakan Erdoğan ve komisyon üyelerinin Isparta listesini bugün oluşturması bekleniyor.
NOKTA:
Isparta Valisi Memduh Oğuz, Batı Akdeniz Kalkınma Ajansı'nın girişimleriyle Davraz'da düzenlenen Körfez ülkeleri yatırım ve işbirliği fırsatları toplantısına katılan yabancı iş adamlarına Isparta'nın güzelliklerinin paylaşılması davetinde bulunduğunu söyledi.
OBJEKTİF:
Saadet Partisi Isparta İl Başkanı Cevat Gencay, milletvekili aday adaylarının diğer partiler gibi birinci ve ikinci sırada olma gibi bir dertlerinin olmadığını söyledi.
HEDEF:
Tarihi Kentler Birliği tarafından düzenlenen Tarihi ve Kültürel Mirası Koruma Proje ve Uygulama Yarışması kapsamında Yalvaç, tarihi dokunun korunmasına yönelik çabaları nedeniyle ''10. Yıl Özel Ödülü''ne layık görüldü.
 
 
 
07.04.2011

OBJEKTİF:
Osman Zabun'un başkan seçilmesinden sonra İl Genel Meclisi'nin ilk icraatı 6 yıldır atıl vaziyette bekleyen şehir merkezindeki Özel İdare eski binasıyla ilgili kararı hızlandırma adımı oldu.

İLKE:
El Ele Yardımlaşma ve Dayanışma Dernek Başkanı Canan Aydın, gönüllülerin yardımlarının yanı sıra kendi kitabının tüm gelirlerini de Atatürk İlköğretim Okulu'na bağışladığını bildirdi.

AKDENİZ:
Belediye İmar Komisyonu'na seçilen Uğur Bestelci ile Seyfettin Kalem, parti üyelikleri askıya alındığı gerekçesiyle dün üyelikten düşürüldü. ISPARTA EKSPRES:
Batı Akdeniz Kalkınma Ajansı'nın organizasyonuyla düzenlenen Arap zirvesinin Isparta programında yaklaşık 70 Arap işadamı katıldı. DEMOKRAT:
TÜİK'in 2010 yılı son üç aylık evlenme boşanma verilerine göre Isparta'da damatların ortalama evlenme yaşı 28, gelinlerin 24. 129 Kişinin boşandığı bu dönemde boşanmaların çoğu 16 yıl ve üstünde süren evliliklerde görüldü.

 NOKTA:
MHP İl Başkanı İsa Yalçın, Belediye Meclis Üyeleri Seyfettin Kalem ve Uğur Bestelci'nin artık parti sıfatı ile görev alamayacaklarını kaydetti.

HEDEF:
Isparta Devlet Hastanesi Kanser Erken Teşhis ve Eğitim Merkezi  Uzmanı Dr. Filiz Aydaş, Isparta'da kadınlarda en sık görülen hastalığın meme kanseri olduğunu söyledi.

 
 
 
 
06.04.2011

DEMOKRAT:
Domakrat Parti'nin Belediye Meclis Üyeleri Halil Elitok, Kadir Özkan ve Nuri Selçuk, disiplin suçu işledikleri gerekçesiyle parti disiplinine sevketildi. ÇÖZÜM:
12 Haziranda yapılacak milletvekili seçimlerinde CHP'den milletvekili aday adaylığı için SDÜ Rektörlüğü görevinden emekli olan Prof. Dr. Metin Lütfi Baydar, 15 Nisanda yapılacak seçimlerde taraf olmadığını belirtti.

Isparta:
Isparta Baro Başkanı Gökmen Gökmenoğlu, Avukatlar Günü dolayısıyla yapılan törende Türkiye'nin hukuk devleti olma yolunda ciddi sorunlar yaşadığını belirtti.

 NOKTA:
Isparta'da 30 Kasım 2007'de 57 kişinin ölümüyle sonuçlanan uçak kazasını inceleyecek 5 kişilik bilirkişi heyetinden Anadolu Üniversitesi Sivil Havacılık Yüksekokulu'nda görevli 3 uzmana bazı yolcu yakınlarının avukatları "Tarafsız hareket edebilecek konumda değiller" diye itiraz etti.

 OBJEKTİF:
Isparta İl Genel Meclisi'nin yeni Başkanı Osman Zabun, dünkü toplantıda başkanlık koltuğunu Kadir Dal'dan devraldı ve Zabun muhalefete ölçülü eleştiri yapmaları yönünde çağrıda bulundu.

 GÜLSES:
Yeni yapılan düzenleme ile Tıp Fakültesinin kan ihtiyacını karşılama görevi Kızılay Kan Merkezi'ne verildi. Yıllık kan tüketimi 13 bin ünite olarak söylenen tıp fakültesi ile beraber Isparta'nın ortalama yıllık kan ihtiyacının 20 bin üniteye çıkması sorunlara neden olabilir.

 OLUŞUM:
CHP Milletvekili aday adayı İsmail Çelik, AK Parti iktidarının ülkeyi layıkıyla yönetemediğini halkı gerçek olmayan ekonomik rakamlarla kandırdıklarını ifade etti.

 
 
 
 
05.04.2011

AKDENİZ: Uçak kazasının 11'inci duruşmasına katılan Atlasjet'in olay tarihindeki Uçuş İşletme Sorumlusu Şerif Erbilgin, kazanın basit bir matematik hatasından kaynaklandığını ileri sürdü.

 DEMOKRAT:
Belediye Meclisi'nde başkan vekillikleri için ikiye ayrılan MHP, plan ve bütçe komisyonu görüşmelerinde tamamen koptu. MHP'nin grup sözcüsü Metin Kaya, meclis üyeleri Seyfettin Kalem ve Uğur Bestelci'nin parti üyeliklerinin askıya alındığı kararı toplantı sırasında meclis başkanına sunması ortamı gerdi.

 ÇÖZÜM: Belediye Meclisi'nin dünkü toplantısında MHP'li üyeler Uğur Bestelci ve Seyfettin Kalem muhalefet ile birlikte oy kullanınca iki ismin üyeliklerinin askıya alındığı duyuruldu.

 ISPARTA:
2 yıllık Başkanlık süresi dolan İl Genel Meclisi'nde başkan seçimi yapıldı. AK Parti grubunun onayını alan Osman Zabun, seçimde 22 üyenin oyunu alarak başkan seçildi.

NOKTA:
30 Kasım 2007'de 57 kişinin ölümüyle sonuçlanan uçak kazasıyla ilgili dün yapılan 11'nci duruşmada kazayı inceleyecek bilirkişi heyeti tespit edildi. İlk kez hakim önüne çıkan Atlasjet'in kaza tarihindeki yöneticileri uçağın 30 derecelik toplama çıkarma hatasından düştüğünü söylediler.

 OBJEKTİF: 34 üyeli Isparta İl Genel Meclis Başkanlığı seçiminde oyların çoğunluğunu alan AK Parti Isparta Meclis Üyesi Osman Zabun yeni Meclis Başkanı seçildi.

GÜLSES: 57 kişinin ölümü ile sonuçlanan uçak kazasına ilişkin davaya devam edildi. Kazanın olduğu tarihte Atlasjet Uçuş İşletme Sorumlusu Mehmet Şerif Erbilgin, Isparta'ya inerken düşen uçağın basit bir matematiksel hesap hatası yüzünden düştüğünü söyledi.

 OLUŞUM: AK Parti Milletvekili aday adayı Mustafa Büber, güzellikleriyle Türkiye'de adından söz eden Isparta'ya ve halkına hizmet verebilmek için var gücüyle çalışacağını söyledi.

 
 
 
 
04.04.2011

OLUŞUM MHP Isparta İl Başkanı İsa Yalçın, Demokrat Parti'ye yaptıkları nezaket ziyaretinin yanlış anlaşılmalara meydan vermemesini istedi.


ISPARTA
Antalya'da 3 yıldır gerçekleştirilen Akdeniz Üniversitesi Girişimcilik ve İş Geliştirme Araştırma ve Uygulama Merkezi'nin düzenlediği Akdeniz İş Fırsatları Zirvesi, bu yıl 5-6 Nisan'da Antalya'da yapılacak.

NOKTA Isparta Emniyet Müdürülüğü, Süleyman Demirel Üniversitesi (SDÜ) ile ortaklaşa düzenlediği eğitim ve güvenlik işbirliği toplantısında, Türkiye'deki üniversitelerin konsey başkanlarını bir araya getirdi.

OBJEKTİF Consept Üniforma ve İş Elbiseleri Mağazası'nda yok yok. Sağlıktan gıdaya, tarımdan sanayiye, temizlikten güvenliğe kadar bir çok alanda çalışan işçilere yönelik iş üniformalarının satışının yapıldığı mağaza, binlerce çeşit ürün yelpazesiyle hizmet veriyor.

ÇÖZÜM Her seçim öncesi ''ithal aday'' tartışması gündeme gelir. ''İthal aday'' ne demek, siyasette kriter nedir, siyasetin tek sorunu bu mu?

GÜLSES Aktif Gazeteciler Derneği'nin organizasyonuyla Isparta'da ''Haraşo Hayatlar'' isimli oyununu sergileyen Adım Tiyatrosu ekibi, Isparta'dan kent halkının tiyatroya karşı ilgisinden bir hayli memnun ayrıldı.

 
 
 
02.04.2011
 AKDENİZ: ''BAKA, Ziraat'le de anlaşma imzaladı''
     Batı Akdeniz Kalkınma Ajansı, Mali Destek Programı'ndan yararlanacak proje sahipleri için uygun şartlarda finansman imkânı sağlıyor.
    
     ISPARTA EKSPRES: ''Engelli olmak hiçbir şey için engel değil''
     Doğuştan kemik zayıflığı hastalığı bulunan SDÜ İİBF Çalışma Ekonomisi ve Endüstri İlişkileri Bölümü 2. sınıf öğrencisi Fatma Akbaş, bugüne kadar hiçbir şeyin kendisine engel olamadığını söyledi.
    
     DEMOKRAT: ''İnsanlık suçu!''
     Sigarının sağlığa olan zararları ve kanserin en büyük nedenlerinden biri olduğu gösterilen pankartları eline alan öğrenciler Kanser Haftası nedeniyle yürüyüş yaptı.
    
     ÇÖZÜM: ''Dengeleri değiştirecek ittifak''
     Son günlerde gündeme gelen MHP ? DP ittifakı Isparta'da da dengeleri değiştirecek. DP il başkanları bugün Ankara'da. İttifak olursa Isparta birinci sıra MHP ikinci sıra DP'li adaylardan oluşacak.
    
     ISPARTA: ''UMKE'ye araç takviyesi''
     Ülkemizde ya da yurt dışında meydana gelen afet ve olağan dışı durumlarda sağlık hizmetleri sunmak üzere illerde kurulan Ulusal Medikal Kurtarma Ekipleri (UMKE)'ye Bakanlık tarafından tam donanımlı araçlar gönderildi. 2004 yıllında Kurulan ve ülke genelinde yaklaşık 3 bin görevlisi bulunan Ulusal Medikal Kurtarma Ekipleri (UMKE) çerçevesinde Isparta'ya 2 adet Ambulans ve 1 adet tam donanımlı Sağlık Aracı gönderildi. Söz konusu araçlar dün yapılan törenle hizmete girdi.
    
     NOKTA: ''Vali, UMKE aracı ile şehir turu attı''
     Sağlık Bakanlığı tarafından Isparta'ya 260 bin lira değerinde iki yeni ambulans ve 110 bin lira değerindeki Ulusal Medikal Kurtarma Ekibi aracı gönderdi. Sağlık İl Müdürlüğü tarafından, Vali Memduh Oğuz'un da katıldığı törende araçların tanıtımı yapıldı.
    
     OBJEKTİF: ''Bahar gribine dikkat''
     Bahar mevsiminin gelmesi ile birlikte gribal enfeksiyonların artış gösterdiği söyleyen Isparta Devlet Hastanesi Enfeksiyon Hastalıkları Uzmanı Dr. Hamdi Sözen, hava değişiminin sıkça yaşandığı şu günlerde vatandaşları dikkatli olmaları konusunda uyardı.
    
     HEDEF: ''UMKE ekibi göreve hazır''
     Ülkemizde ya da yurt dışında meydana gelen afet ve olağan dışı durumlarda sağlık hizmetleri sunmak üzere illerde kurulan Ulusal Medikal Kurtarma Ekipleri (UMKE) Isparta'da Bakanlık tarafından gönderilen tam donanımlı aracın hizmete girmesiyle tamamlandı.
    
     GÜLKENT: ''Yatırımcılara yeni bir finansman desteği''
     Batı Akdeniz Kalkınma Ajansı, Mali Destek Programı'ndan yararlanacak yatırımcıların hibe desteklerinin dışında uygun yeni bir finansman kaynağı daha oluşturdu. BAKA, Türkiye Finans ve Halk Bankası'nın ardından Ziraat Bankası ile de eş finansman kredisi protokolü imzaladı.
    
     MANŞET: ''Hava ambulansı 96 kez kullanıldı''
     Sağlık Bakanlığı tarafından 2008 yılı sonunda hizmete konulan ve Isparta?da 2009 yılından itibaren kullanılmaya başlanan hava ambulansı ile şu ana kadar 96 hastanın nakil işlemi gerçekleştirildi.
 
 
 
 
01.04.2011

AKDENİZ Çevre Mühendisleri Ümran Uysal ve Yunus Emre Özer, Girişimcilik Destek Programı için geliştirdikleri projenin evraklarını KOSGEB İl Hizmet Müdürlüğü'nün kaybettiğini iddia ettiler.

ISPARTA EKSPRES 21. Dönem DYP Milletvekili Ramazan Gül, 12 Haziranda AK Parti döneminin son bulması için CHP'den Isparta Milletvekili aday adayı oldu.

GÜLSES Kırsal Kalkınma Yatırım Projelerinin desteklenmesi programı kapsamında çiftçilerin yatırımlarına yüzde 75'lere varan hibe destekleri için başvurular devam ediyor.

 DEMOKRAT Isparta Emniyet Müdürlüğü kayıp ve faili meçhul olayları aydınlatmak için güven timlerinin başarılı personellerinden oluşan 10 kişilik özel ekip kurdu.

ÇÖZÜM MHP Isparta Milletvekili aday adayı Büyükelçi Hüseyin Avni Bıçaklı Isparta'ya gelerek çalışmalara başladı.

ISPARTA Isparta Girişimci Sanayici ve İşadamları Derneği 2010 yılı ''Yılın Girişimci İşadamı'' ödülünü önceki gün İşadamı Hasan Tığlı'ya verdi.

NOKTA AK Parti Isparta Milletvekili aday adayı Doç. Dr. Suat Kolukırık, kentin gelişiminde ve refah düzeyinin artmasında üniversitenin rolünün desteklenmesi gerektiğini belirtti.

OBJEKTİF Isparta Valiliği Basın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü görevinden ayrılıp bir süre Atabey Kaymakamlığı bünyesinde görevlendirilen Ayşe Çiftçi, 112 Acil Çağrı Merkezi'ne müdür oldu.

HEDEF Vali Memduh Oğuz, Isparta'nın ciddi anlamda konaklamayı karşılayacak tesislere ihtiyacı olduğunu belirterek, İl Özel İdaresi ve Belediye işbirliği ile Otel yapmak için çalışmalara başladıklarını bildirdi.

 
 
 
31.03.2011

AKDENİZ

Çok sayıda akademisyenin ''Tıpçı Rektör istemiyoruz'' fikri etrafında birleştiği iddia ediliyor. En çok oy hakkına sahip Tıp Fakültesi'nden şu ana kadar 2 rektör adayı çıktı.

 ISPARTA EKSPRES

CHP Milletvekili Aday Adayı Mehmet Büyüktuncer, 12 Haziran genel seçimlerinin Türkiye ve Isparta için çıkış noktası olduğunu belirtti.

GÜLSES

BBP Isparta İl Başkanı Hacı Özcan Battal, idam cezasının geri getirilmesi için düzenlenen imza kampanyasında çarpıcı açıklamalarda bulundu. Alperen Ocakları ve BBP tarafından düzenlenen imza kampanyasında konuşan Battal, devletin itibarının toprak altında kaldığını söyledi.

 DEMOKRAT

 Isparta, Damızlık Koyun Keçi Yetiştiricileri Birliği, Tarımsal Araştırmalar Genel Müdürlüğü ve Süleyman Demirel Üniversitesince ortaklaşa yürütülen ''Halk Elinde Ülkesel Küçükbaş Hayvan Islahı'' proje çalışması yerinde incelendi.

ÇÖZÜM

Anadolu Ajansı (AA) Antalya Bölge Müdürlüğünde görevli Muhabir Bünyamin Tokmak, ajans haberciliğinde hızlı ve doğru haberin son derece önemli olduğunu belirterek, gazetecilerin saniyelerle mücadele ettiğini kaydetti.

 ISPARTA

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Isparta Milletvekili Aday Adayı Mehmet Büyüktuncer, halkın üzerinde oyunlar oynandığını belirterek, ''Bu oyunlara son noktayı 12 Haziran günü Isparta'dan CHP'si çatısı altında hep birlikte sandığa giderek koyacağız'' dedi

NOKTA

 Has Parti İl Başkanı Mahmut Bilgiç, partilerinin kesinlikle baraj sorununun bulunmadığını söyledi.

OBJEKTİF

3 yıldır jandarma bölgesi kapsamında olan Isparta'nın en uzak mahallelerinden Mehmet Tönge, mahalle sakinlerinin talebiyle yeniden polis noktası kapsamına alındı.

MANŞET

TKDK destekleyeceği yöresel ürünler içerisine keçi peynirini de koydu. Keçi peynirinin, Isparta'da üretilerek dünyaya marka olarak satılması ve ülkeye katma değer yaratmasını önemsediklerini söyleyen TKDK İl Koordinatörü Çelebi, ''Keçi dağdaki otları süte çeviren bir makine, bizde bu makineden en iyi şekilde yararlanmaya çalışacağız'' dedi.

GÜLKENT

Türkiye son günlerde Gazeteci Ahmet Şık'ın yazdığı iddia edilen İmamın Ordusu adlı kitabın basılmadan kitabevlerine yapılan baskınları konuşuyor. Gelişmeleri basından takip eden Türkiye Barolar Birliği sanık avukatlarının da baskı altında tutulması nedeniyle ortak bir basın açıklaması yayınladı. Isparta Barosu'nun da imza koyduğu açıklamada, basın özgürlüğe ve mesleki adaba dikkat çekildi.

 
 
 
30.03.2011

AKDENİZ Isparta'da Körfez ülkeleri iş dünyasına başta turizm sektörü olmak üzere sunulan yatırım imkanları için aranan 'güvenilir partnerler' 5-6 Nisan'da yapılacak Araz zirvesi öncesinde ortaya çıkmaya başladı.

ISPARTA EKSPRES: Orijinal ürünler açısından zengin kaynaklara sahip olan Isparta, ne yazık ki bu potansiyelini ekonomik değer ve uluslararası marka haline getirmede yetersiz kalıyor.

 GÜLSES CHP Isparta Milletvekili aday adayı Gülçin Yıldırım, ''hayal tüccarı'' diye suçladığı hükümetin son yolculuğuna çıktığını savundu.

 DEMOKRAT Isparta Belediye Başkanı Yusuf Ziya Günaydın'ın, göreve gelir gelmez eski Belediye Başkanı Hasan Balaman dönemine ait borçları afişe ettirmesinin üzerinden iki yıl geçtikten sonra, bu kez kendi döneminde ödenen borçlara ve icraatlara ilişkin iki afiş astırdı.

ÇÖZÜM AK Parti Milletvekili aday adayı Mehmet Ali Dolunay, yeni istihdam alanlarının oluşturulmasının şart olduğunu, bunun için de tarımsal yatırımların hız kazanması gerektiğini söyledi.

 ISPARTA Isparta Ticaret Sanayi Odası, İŞKUR İl Müdürlüğü ve Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliğinde Uzmanlaşmış Mesleki Edindirme kursları kapsamında 4 farklı alanda açılan istihdam garantili kursa 64 kişi katıldı.

OLUŞUM 2007 genel seçimlerinde listeye giremeyen ancak bugüne kadar çizgisinden sapmayarak Ankara'da partisinin emrinde olan Recep Özel, bu bağlılığı Başbakan tarafından da ödüllendirilecek gibi görülüyor.

 HEDEF 47'ncisi kutlanan ''Kütüphane Haftası'' kutlama etkinlikleri, Eğirdir Kervansaray Salonunda düzenlenen kutlama programıyla başladı. Törende konuşan Vali Memduh Oğuz, kitabın bir kültür hazinesi olduğunu belirterek, herkese bol bol kitap okumalarını önerdi.

 
 
 
 
 
29.03.2011

AKDENİZ :Süleyman Demirel Üniversitesi (SDÜ) Tıp Fakültesi Hastaneleri kanser, kalp ve damar hastalıklarının erken evre teşhisi için Batı Akdeniz'de tek, Türkiye'de sayılı merkezlerden biri.

Isparta EKSPRES: Akdeniz Bölgesi inşaat sektöründe liderliği Nevşehir'e kaptıran ISBAŞ, küllerinden yeniden doğuyor.

 NOKTA :12 Haziran seçimlerinde milletin yine AK Parti'yi tercih edeceğini belirten AK Parti Isparta Milletvekili aday adayı Doç. Dr. Suat Kolukırık, AK Parti'yi adalet ve sevginin temsilcisi olarak tanımladı.

ÇÖZÜM :HAS Parti İl Başkanı Mahmut Bilgiç, partisinin çalışmalarını anlattı ve milletvekili aday adaylarını tanıttı. Isparta Büyük Birlik Partisi İl Başkanı Özcan Battal, 12 Haziran seçimlerinde partisinin oy patlaması yapacağına inandığını belirterek, toplumun bütün kesimlerinden destek istedi.

 GÜLSES :Türkiye gündemi bir taraftan Seçim diğer taraftan Libya'ya yapılan askeri hareketi tartışırken Isparta'yı daha sıcak bir gündem bekliyor. Hazırlıkları bir ay önceden başlayan 6-8 Nisan tarihleri arasında yapılacak Körfez iş dünyası ziyareti Isparta ve Batı Akdeniz açısından her şeyden daha önemli.

 
 
 
 
28.03.2011

AKDENİZ:AK Parti, MHP ve CHP'de 12 Haziran'da yapılacak genel seçimler öncesinde parti genel merkezlerince yapılacak Isparta Milletvekilliği aday sıralaması seçimi için 63 aday adayı yarışıyor.

ISPARTA EKSPRES

Siyasete girmek için emekliye ayrılan eski SDÜ Rektörü Prof. Dr. Metin Lütfi Baydar ile eski Isparta Valisi Ali Haydar Öner, CHP'den aday adaylığı başvurusunda bulundular. Vali Öner, Ankara, İzmir ya da İstanbul'dan aday olmak istediğini beyan ederken, Prof. Dr. Baydar'ın ise aday olmak istediği yer bilgisini boş bırakması dikkat çekti.

DEMOKRAT:Yükseköğretim Geçiş Sınavı'na Isparta'dan 12 bin 652 aday başvurdu. 46 binada 560 salonda gerçekleştirilen sınavda adaylar içeride, aileleri ise dışarıda ter döktü.

NOKTA:21. dönem milletvekillerinden Dr. Osman Gazi Aksoy da MHP'den Isparta Milletvekilliği aday adaylığını açıklayarak, yeniden Isparta'yı TBMM'de temsil etmek için destek istedi.

ÇÖZÜM

Bir yıl içinde hem proje hazırlamada, hem yatırımda hem de sorunların çözümünde Batı Akdeniz Kalkınma Ajansı'nın farkını görmeyen var mı? Isparta BAKA'nın kıymetini iyi bilmeli''

ISPARTA 21. dönem MHP Isparta Milletvekili Mustafa Zorlu, MHP'den milletvekili aday adayı olduğunu açıklayarak, ''AKP zihniyetini millet iradesi ile göndermeye 78 gün kaldı'' dedi.

OLUŞUMAK Parti Milletvekili aday adayı Murat Fatih Ecevit, genel merkezde yapılan mülakat sonrasında esnaf ziyaretlerine başladı.

GÜLSES Isparta'da tedavi olmak için hastaneye gidecek olan vatandaşlar ''Alo 182'' Merkezi Hastane Randevu Sistemi'ne başvuracak.

 
 
 
26.03.2011

AKDENİZ Grup Başkanvekili Şandır'ın ''Nevzat Bey bize lazım'' sözünün etkilerinin henüz giderilemediği MHP'de Genel Başkan Bahçeli de ''işaret eder gibi'' konuştu.

ISPARTA EKSPRES Özel Davraz Güvenlik Eğitim Kurumu Yönetim Kurulu Başkanı Emekli Jandarma Yarbay İzzet Güney, özellikle işsiz genç kesimin aldatıldığını ve duygularının sömürüldüğünü öne sürdü.

 DEMOKRAT TÜMİKOM tarafından yapılan araştırmayla, Isparta Milletvekilleri arasında performansı en yüksek vekil MHP'li Süleyman Nevzat Korkmaz'ın olduğu ortaya çıktı. Sataşmada bulunan Ispartalı tek vekilin de Korkmaz olduğu bildirildi.

ÇÖZÜM MHP Isparta Milletvekili aday adayı Oğuz Başaran MHP?nin tek başına iktidarı için yola çıktıklarını belirtti.

 GÜLKENT Sınavın yapılacağı merkezlerde tüm hazırlıkların tamamlandığını söyleyen Milli Eğitim Müdürü Tacettin Yılmaz, il genelinde 12 bin 600 civarında kişinin sınava gireceğini, son sınıflar bazında sınava girecek öğrenci sayısının ise 3 bin 500 olduğunu açıkladı. Yılmaz, öğrencilere de son dakika hazırlıkları ile ilgili bazı tavsiyelerde bulundu.

 ISPARTA TÜMİKOM tarafından yapılan araştırmayla, Isparta Milletvekilleri arasında performansı en yüksek vekil MHP'li S. Nevzat Korkmaz'ın olduğu ortaya çıktı. Sataşmada bulunan Ispartalı tek vekilin de Korkmaz olduğu bildirildi

OLUŞUM İstişareye dayalı ahlaki değerler doğrultusunda siyaseti hedefleyen Ak Parti Milletvekili aday adayı Mehmet Aldemir, hizmet noktasında da ortak akla değer verdiğini ifade etti.

 HEDEF Elektrik Mühendisi İrfan Bakır Cumhuriyet Halk Partisi'nden (CHP) aday adaylığını dün açıkladı.

 
 
 
 
25.03.2011

AKDENİZ:

Gül piyasasında gücümüzü giderek kaybettiğimize dikkat çeken yeni Gülbirlik Genel Müdürü Hasan Çelik, gülyağı ve gül konkreti ihracatında Isparta'nın güç birliği yaparak ortak hareket etmesi gerektiğini savundu.

ISPARTA EKSPRES 1961'de İsmet İnönü'nün liderliğindeki CHP'de 28 yaşında iken Türkiye'nin en genç İl Başkanı olan Diş Hekimi Turhan Özgül, 2011'de yeniden siyasetin gündemine geldi.

 DEMOKRAT MHP Milletvekili aday adayı Ferit Balcı, AK Parti Hükümeti dönemindeki kamu görevinde, şahsına yapılan tüm baskılara rağmen yılmadığını, davasına hizmet vermeye devam ettiğini söyledi.

GÜLSES Batı Akdeniz Kalkınma Ajansı'nın (BAKA), ilk mali destek programına proje başvuruları tamamlandı. BAKA'ya Isparta'dan kar amacı gütmeyen 30 proje sunulurken, kar amacı güden 80 proje başvurusu yapıldı.

ÇÖZÜM MHP Genel Merkez yöneticilerinin, Isparta'daki aday adaylarına, ''Herkesin şansı eşit. Korkmaz, birinci sıra diye bir şey yok'' izahı yaptıkları öğrenildi.

NOKTA Isparta'ın en büyük hipermarketi Kipa Ekstra, 7 bin metrekarelik satış alanı, zengin ürün çeşitliliği, geniş otopark alanı ve indirimlerle Isparta'ya ayrıcalık getirdi.

OBJEKTİF: MHP Isparta Milletvekili aday adayı Mustafa Zorlu, AK Parti milletvekilleri tarafından Isparta'ya yeterince önem verilmediğini öne sürdü.

ISPARTA MHP Milletvekili aday adayı Ferit Balcı, MHP'yi birlik-beraberlik içinde iktidara getirmek için çalışacaklarını söyledi.

24.03.2011

ISPARTA EKSPRES
Süleyman Demirel Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi öğretim üyesi Prof. Dr. Durmuş Acar SDÜ rektörlüğü için adaylığını açıkladı.

 DEMOKRAT Gökçay'da bulunan ve kullanılmayan tarih konağında farelerin cirit attığı ve binanın atıl durumda olduğu iddia edildi.

GÜLSES Kamuoyunda büyük beklentilere yol açan merkez sağ ittifakının ilk adımı Isparta'da atıldı. 4 siyasi partinin il başkanları düzenledikleri basın açıklaması ile ittifak oluşturduklarını belirttiler.

ÇÖZÜM Batı Akdeniz Kalkınma Ajansı'ndan kar amacı gütmeyen kurumların projeleri 18 Mart mesai bitimine kadar teslim edildi. Burdur'un projeleri Isparta'dan daha fazla oldu.

NOKTA 4 siyasi parti il başkanları iktidara alternatif olmak için ittifak oluşturduklarını belirttiler.

ISPARTA Genç yaşına rağmen uzun yıllar CHP örgütlerinde çalışan Gülçin yıldırım Isparta Milletvekili aday adaylığını görkemli bir toplantı ile açıkladı.

 
 
 
 
23.03.2011
ÇÖZÜM
 
CHP’den milletvekili aday adaylığını açıklayan Dr. Tanseli Çakmak, çok sayıda partili tarafından ayakta alkışlandı. Çakmak, konuşmasında duygulandırdı.
GÜLSES
 
Belediye Başkanı Yusuf Ziya Günaydın, 2011 yılının asfalt sezonunda değişim ve dönüşümün yılı olacağının altını çizerek, bu yıl nisan mayıs ayında projeye alınacak çalışma ile tüm ana cadde ve harterlerin asfaltlanacağını bu rakamın 2 milyon metrekareyi bulabileceğini belirtti.
AKDENİZ
 
Isparta sanayisi için kötü haber: Isparta’da ithalat giderleri, ihracat gelirlerini geçti. 2011 yılı ithalatı 9 milyon 428 bin dolar oldu, ihracat geliri ise 8 milyon dolar’da kaldı.
DEMOKRAT
 
MHP milletvekili Aday Adayı Oğuz Başaran, Türkiye’nin acil çözüm bekleyen sorunlarının ancak ve ancak MHP’nin tek başına iktidarı ile mümkün olacağını söyledi.
ISPARTA
 
Bolat Tamer Gülbirlik Genel Müdürlüğü görevinden sağlık sorunlarını gerekçe göstererek ayrıldı.
HABER
 
AK Parti Milletvekili aday adayı olan Abdullah Türker, 12 Haziran genel seçimlerinde aday kim olursa olsun halkımız AK Parti’ye olan güvenini bir kez daha tazeleyecek ve partimize güç verecektir.
OLUŞUM
 
İkili ilişkilerin artırılması ve yatırım konusunda görüş alışverişinde bulunmak üzere Xignai ili yöneticileri dün Isparta’ya geldiler. 4 gün sürece Isparta ziyaretinde yatırım konusu da masaya yatırılacak.
MANŞET
 
AK Parti’den Isparta Milletvekili Aday adaylığını açıklayan Eczacı Abdullah Türker, davasından hiçbir zaman vazgeçmeyeceğini ve Isparta halkına en iyi hizmeti getirmek için çaba sarfedeceğini söyledi.
GÜLKENT
Avrupa Birliği’ni tanıtmak imkanlarını kamu kurumlarıyla özel sektörü anlatmak amacıyla bu yıl 9 Mayıs’ta bir dizi etkinlik yapılacak.
19.03.2011
AKDENİZ: ''CHP'de Vali veya Rektör bombası''
     Kırklareli Valisi Ali Haydar Öner veya SDÜ Rektörü Prof. Dr. Metin Lütfi Baydar'ın Isparta'dan aday gösterilebileceği iddiası siyaset gündemine bomba gibi düştü.
    
     ISPARTA EKSPRES: ''Isparta'da ön seçim yok''
     CHP'de aday adayları ile partililerin merakla beklediği 'adaylık süreci' belli oldu. Genel Merkez, adayların resmi ön seçimle belirleneceği 29 il içerisine Isparta'yı koymadı. Isparta adayları merkez yoklaması ile belirlenecek.
    
     GÜLSES: ''Meclisten çiftçilere müjde''
     Ispartalı çiftçiler dahil Türkiye'de sorun olarak görülen çiftçi mallarını koruma kanunu ile ilgili 4081 sayılı çiftçi mallarının korunması hakkında kanunda geçtiğimiz çarşamba akşamı değişiklik yapıldı.
    
     ÇÖZÜM: ''Ispartalı içinden birini istiyor''
     AK Parti Isparta milletvekili aday adayı Abdullah Türker, adaylığı ile ilgili önemli açıklamalar yaptı. Türker, milletin vekillerinden ne istediği bildiğini ve buna göre hareket edeceğini belirterek, sadece seçim zamanları milletin karşısına çıkanları da eleştirdi.
    
     DEMOKRAT: ''Dereboğazı yolu kana bulandı''
     İstanbul'dan Antalya'ya gitmekte olan bir yolcu otobüsünün tünel çıkışında aşırı yağış ve kaygan yol nedeniyle devrilmesi sonucu meydana gelen kazada 4 kişi hayatını kaybederken, 38 kişi de yaralandı.
    
     NOKTA: ''Davraz'da Diş sempozyumu''
     SDÜ Diş Hekimliği Fakültesi tarafından düzenlenen Uluslararası Dişçilik Sempozyumu Davraz Sirene Otelde başladı.
    
     ISPARTA: ''Şehitlerimizi Minnet ve Şükranla Andık''
     18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitler Günü olarak kutlanıyor. Şanlı Zaferin 96. yıl dönümü tüm Türkiye'de olduğu gibi ilimizde de çeşitli etkinliklerle kutlandı.
    
     OLUŞUM: ''Ağız ve Diş Sağlığı semineri verildi''
     Nazmiye Demirel İlköğretim Okulunda Isparta İl Milli Eğitim Müdürlüğünce başlatılan ''Isparta Değerleri ile Buluşuyor'' projesi kapsamında okul öğrencilerine,öğrenci velilerine ve öğretmenlerine Isparta Sağlık İl Müdürlüğü Diş hekimlerinden Dt. Tuba Işıdar tarafından Ağız ve Diş Sağlığı konulu seminer verildi.
    
     HEDEF: ''Çanakkale geçilmez''
     Çanakkale Zaferinin 96. yıl dönümü coşkuyla kutlandı. Şehitlik anıtına çelenkler sunularak, kazanılan şanlı zaferin öğrenciler tarafından canlandırıldığı özel anma programında izleyiciler gözyaşlarını tutamadı.
    
     MANŞET: ''Rektörlük seçim takvimi belirlendi''
     SDÜ'de rektörlük seçimleri 15-17 Nisan tarihleri arasında yapılacak. YÖK ilk 6 isim için 27-28 Nisan'da isimleri belirleyerek sonuçları Cumhurbaşkanı Gül'ün onayına 2 Mayıs'ta sunacak.
 
 
 
18.03.2011
   AKDENİZ:      Başkan Yusuf Ziya Günaydın, Hasan Balaman döneminde kesilen imar cezası dolayısıyla Belediye'ye olan 7850 TL'lik borcunu Torba Yasa kapsamında yapılandırabilecek.
    
     ISPARTA EKSPRES: 
     Batı Akdeniz Kalkınma Ajansı'nın kar amacı gütmeyen kurumlar için proje destek çağrısına başvurular bugün son buluyor.
    
     GÜLSES: 
     BAKA 2010-2013 Bölge Planı'nda belirtilen temel amaç ve öncelikleri gözönünde bulundurularak 2010 yılı Çalışma Programı ve Bütçesi çerçevesinde 23 Aralık 2010'da çıkılan ''Sanayi ve Turizm Sektörlerinde Rekabet Edebilirliğin Arttırılması Mali Destek Programı'' için hazırlanan Projelerin BAKA teslimleri soruluyor.
    
     ÇÖZÜM:''Tural'dan iki önemli uyarı''
     Esnaf Odaları Birlik Başkan Vekili Ahmet Tural, esnafı iki önemli konuda uyardı. Kredi kartı borçlarının yapılandırılması ve KOSGEB kredileri ile ilgili açıklamalar yapan Tural, esnafın başvuruları zamanında yapmasını istedi.
    
     DEMOKRAT: ''Okullarda Roman açılımı''
     Isparta'da enstrüman çalmaya zaten yeteneği olan Roman vatandaşlara, çocuklarıyla birlikte okullarda davul, zurna ve klarnet gibi müzik aletlerini çalma kursu verilecek.
    
     NOKTA: ''Ortak adayı destekleyen seçmen CHP'de buluşacak''
     CHP İl Başkanı Yusuf Erdoğan, 29 Mart Yerel seçimlerinde AKP Belediyesi'nin zulmünden kurtulmak için CHP'nin ortak aday formülünü destekleyenlerin bu seçimde de AKP'nin zulmünden kurtulmak için kendilerine oy vereceklerini öne sürdü.
    
     OBJEKTİF: ''Prim borcu olanlara SGK'dan davet''
     Sosyal Güvenlik Kurumu'na (SGK) borcu olan mükelleflerin, borçlarını taksitle ödeyebileceği açıklandı. SGK İl Müdürü Salih İlhan, pirim borcu olanların 02 Mayıs 2011 Pazartesi gününe kadar müracaat etmeleri gerektiğini söyledi.
    
     ISPARTA: ''Şehit Aileler Vakfı kurarak Isparta'daki şehit aileleri içinde düzenli bir yardım sağlayabiliriz''
     Parti Kadın Kolları üyelerinin yanı sıra AK Partiden Milletvekili aday adayı olan bayanlar ve çok sayıda şehit ailesinin yanı sıra Vali Memduh Oğuz da katıldı.
    
     OLUŞUM:'Ülkeme borcum var''
     AK Partili aday adayı Uz. Dr. Hasret Yavuz, ''Türkiye sathında anayasal, idari ve altyapı restorasyon programlarına bir hekim ve teknisyen gözüyle katkı sağlamaya hissettiğim mesuliyet ve ülkeme borç duygusundan dolayı aday adaylığımı açıklıyorum'' dedi.
 
 
 
17.03.2011
EKSPRES: ''Demokratik açılımın perde arkasındaydı!''
     AK Parti Hükümeti'nin Romen, Alevi ve Kürt vatandaşlarımıza yönelik Demokratik Açılım Projelerinin hazırlanmasında görev alan Doç. Dr. Suat Kolukırık, TBMM'ye girerek Türkiye'nin demokratikleşme sürecine daha fazla katkı sağlamak istiyor.
    
     DEMOKRAT: 
     SDÜ'den siyasete atılan iki isimden biri olan Sosyoloji Öğretim Üyesi Doç. Dr. Suat Kolukırık, Türkiye'yi istikrarlı sürece sokan AK Parti kadrolarında istikrara katkı vermek için aday olduğunu söyledi.
    
     GÜLSES: 
     AK Parti'nin soft power (yumuşak güç) olarak nitelendirdiği aday adayı Sosyoloji Uzmanı Doç. Dr. Suat Kolukırık, dünya barışının öncüsünün Türkiye olduğuna vurgu yaparak, üniversite merkezli bir çalışma yapılması gerektiğini belirtti.
    
     ÇÖZÜM: ''Kurtulmuş, 'kutuplaşmadan kurtulun' dedi''
     Süleyman Demirel Üniversitesi Politika Tasarım Kulübü tarafından düzenlenen konferansta öğrencilerle konuşan HAS Parti Genel Başkanı Numan Kurtulmuş, Türkiye'de meclisteki partilerin söylemlerine bakıldığında Soğuk Savaş dönemi söylemlerinin kullanıldığını belirtti.
    
     NOKTA: ''Kırzıoğlu yılın önder kadını''
     Türk Üniversiteli Kadınlar Derneği (TUKD) tarafından düzenlenen önder Kadınlar Ödül töreninde Süleyman Demirel Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi Pedodonti Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Zuhal Kırzıoğlu bilim alanında yılın önder kadını ödülünü aldı.
    
     OBJEKTİF: ''Saadet'te seçim süreci start aldı''
     Saadet Partisi'nde seçim süreci belirlendi. 22 Mart'a kadar aday adaylarının müracaatlarını kabul edecek olan Saadet Partisi, temayül yoklaması da yapacak.
 
 
 
16.03.2011
AKDENİZ: ''Günaydın Isparta'nın orkestra şefi olamadı''
     Demokrat Parti'li Meclis Üyesi Nuri Selçuk, Belediye Başkanı Yusuf Ziya Günaydın'ın geride kalan 2 hizmet yılını bu sözlerle değerlendirdi.
    
     ISPARTA EKSPRES: ''İl başkanları böyle istedi''
     2002 yılından sonra yapılan her seçimde, sonucu çok gizli tutulan teşkilat temayül yoklamasında bu kez sonuçlar açıklanacak.
    
     GÜLSES: ''Girişimcilik ruhumuz yok''
     Isparta KOSGEB Girişimcilik Kursu için 140 başvurunun yapıldığı belirtilirken, vatandaşların bu kredilendirmelerden yararlanmak için başvurmalarına rağmen yapılan mülakatlara gelmemeleri ise farklı bir tartışma konusu oldu.
    
     ÇÖZÜM: ''Yıldız'dan birlik beraberlik mesajı''
     CHP Milletvekili aday adayı Hayrullah Yıldız, siyasi görüşü ne olursa olsun Cumhuriyetini seven herkesi CHP'ye destek olmaya, örgütleri de el ele vermeye çağırdı.
    
     DEMOKRAT: ''Bilgi ve tecrübemle hizmet edeceğim''
     Merkez Valisi Hayrullah Yıldız, mülki idare amirliği görevinde edindiği bilgi ve tecrübesiyle Isparta'nın sorunlarını çözüme kavuşturabileceğini kaydetti.
    
     NOKTA: ''Av yasağı başladı''
     Eğirdir Tarım Müdürlüğü Uğur Turgut yaptığı yazılı açıklamada, 21 Ağustos 2008 Tarih ve 26974 Sayılı Resmi Gazetede yayımlanan 2/1 ve 2/2 Numaralı Tebliğ gereği 15 Mart tarihinden itibaren Isparta il sınırları dahilindeki tüm sularda su ürünleri av yasağının başladığını bildirdi.
    
     OBJEKTİF: ''HAS Parti ittifak yapmayacak''
     Isparta'da Süleyman Demirel Üniversitesi (SDÜ) Politika ve Tasarım Grubu'nun 'Yeni Türkiye Yeni Siyaset' konulu programına katılan HAS Parti Genel Başkanı Numan Kurtulmuş gündemlerinde seçim ittifakı olmadığını söyledi.
 
 
 
 
15.03.2011
AKDENİZ: "7 yıllık dönem bir facia" 

Üniversitesi Tıp Fakültesi Psikiyatri Anabilim Dalı Başkanı Prof. Dr. ramazan Özcankaya, chp'den milletvekili aday adayı olmak için emekliye ayrılan Rektör Prof. Dr. Metin Lütfi Baydar hakkında şok suçlamalar ve eleştirilerde bulundu.

EKSPRES: "Zaman kaybetmeseydik ilk uygulama olacaktık"

Türkiyede ilk kez ısparta özelinden gündeme getirilen, Bölge Sağlık Kompleksi Projesi'nde kapsamlı rapor ortaya çıkmaya başladı. ankara ve kayseri ilk olacak ama ısparta 29 il içinde yer alıyor.

Isparta: "Firari hükümlü kimlik sorgulamasına takıldı"

ıspartada kimlik sorgulaması yapan polis memurları, hakkında cinayet suçundan kesinleşmiş 21 yıl hapis cezası olan ve bir süre önce cezaevinden firar ettiği öğrenilen kişiyi yakaladı.

GÜLSES: "Korkmaz, devlet sözü verdi"

ısparta mhp Milletvekili , basın mensuplarıyla bir araya gelerek, hükümetin çalışmalarını eleştirdi. Korkmaz, hükümetin 8 yıllık yarattığı tahribatı gidermek için 3 dönemlik için yetki istedi.

ÇÖZÜM: "Güller diyarının yüzü daha da gülecek"

Sağlık Bakanlığı Özel Kalem Müdürlüğü görevinden istifa eden Dr. ercan şimşek
, AK Partiden  Milletvekili aday adayı olduğunu açıkladı.

DEMOKRAT: "Siyaset halka hizmet için yapılır" 

akp kadroları ile insanların temiz siyaset anlayışını gördüğünü söyleyen Dr. ercan şimşek , ıspartadan milletvekili aday adaylığını açıkladı.

NOKTA: "Ödediği dosya masrafını bankadan geri alacak"

ıspartada bir bankadan konut kredisi alan Ceylan Ertoy isimli tüketici, bankaya ödediği dosya masrafını geri almak için başlattığı hukuk mücadelesinden zaferle ayrıldı.

OBJEKTİF: "Başkanlık için iki aday"

İl Genel Meclisi iki yıllık başkanlık görev süresi tamamlandı. Meclis nisan ayı oturumunda yeni başkanını seçecek. Mevcut Başkan Kadir Dal'ın adaylığına kesin gözüyle bakılırken, 
akp Grup Sözcüsü Osman Zabun'un, başkanlık için aday olacağı öğrenildi.

HEDEF: "4 Milletvekilinin tamamına talibiz"

Milliyetçi Hareket Partisi 
Milletvekili, 12 Haziran'da yapılacak genel seçimlerde  çıkaracağı 4 Milletvekiline de talip olduklarını belirterek; "Bunu başaracak güçteyiz" dedi.
 
 
 
 
14.03.2011
    
     GÜLSES-Isparta Gülistan'a dönecek
     Isparta Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü yaz aylarında Isparta'nın rengarenk bir görünüm alabilmesi için tırlar dolusu çiçek getirtmeye başladı.
    
     ÇÖZÜM-Tarımdaki önemli sorunu Vali Oğuz çözdü
     Isparta'da tarım ürünlerinin ihracatını kolaylaştırmak, maliyet ve zaman mefhumunu ortadan kaldırmak amacıyla İl Kontrol Laboratuvar Müdürlüğü'ne ihraç edilen sebze ve meyvelerde bulunan ilaç kalıntılarının analizi için yeni cihaz alınıyor.
    
     DEMOKRAT-Isparta KİPA'yı bekliyor
     Dünyanın en büyük hipermarket zincirlerinden biri olarak gösterilen Tesco Kipa, Mart sonunda Isparta'da faaliyete geçiyor.

 AKDENİZ-Dev yatırımla bin 300 kişiye iş
     Isparta'da kurulması planlanan biyokütle enerji santrali için günlük 900 ton orman atığı gerekecek. Bu hammaddenin temininin en az bin 300 kişiyle sağlanabileceği bildirildi.
    
      EKSPRES-İlk başvuru Sait Dilek'ten
     Mehmet Sait Dilek, yeniden milletvekili olmak için genel merkeze adaylık dilekçesi verdi.
   
    
 
 NOKTA-Isparta'yı sarsan cinayet
     Isparta'da 16 Haziran'dan bu yana kayıp olarak aranan 33 yaşındaki Mehmet Çevik'in dost hayatı yaşadığı 27 yaşındaki H.T'nin boşandığı eşi 39 yaşındaki N.T tarafından öldürülüp metruk bir evin zeminine gömüldüğü ortaya çıktı.
    
     İLKE-Zatürre Isparta'yı korkutuyor
     Isparta'da zatürre tehdidinin ocak ayından itibaren baş gösterdiğini söyleyen Prof. Dr. Ahmet Akkaya, özellikle son 15 gün içerisinde bu hastalıkta belirgin artışın yaşandığını kaydetti.
 
 
 
12.03.2011
EKSPRES-Rektör Vekili Dulupçu
     YÖK, Prof. Dr. Metin Lütfi Baydar'dan boşalan SDÜ Rektörlüğü'ne vekaleten Prof. Dr. Murat Ali Dulupçu'yu atadı.
    
     GÜLKENT-Baydar'dan duygusal konuşma
     Genel seçimler öncesinde Süleyman Demirel Üniversitesi Rektörlüğü'nden emeklilik dilekçesi vererek ayrılan eski Rektör Prof. Dr. Metin Lütfi Baydar, üniversite personeli ile de vedalaştı. Kültür Merkezinde ayakta alkışlanan Baydar, duygusal bir konuşma yaptı.
    
     GÜLSES-SDÜ için gösterdiğim gayreti Türkiye için göstereceğim
     Milletvekili aday adayı olabilmek için emeklilik dilekçesini YÖK'e sunan SDÜ Rektörü Metin Lütfi Baydar, SDÜ için gösterdiği gayreti bundan sonra Türkiye için göstereceğini kaydetti.
    
     DEMOKRAT-SDÜ'de seçim havası
     Yükseköğretim Kurulu, SDÜ Rektörü Metin Lütfi Baydar'ın siyasete girme kararı nedeniyle boşalttığı koltuğa vekil olarak Prof. Dr. Murat Ali Dulupçu'yu atadı. YÖK kanunlarına göre, üniversitede üç ay içinde seçim yapılması gerekiyor.
    
     NOKTA-AKP hayvan yetiştiricilerini bitirmede kararlı
     MHP Isparta Milletvekili Nevzat Korkmaz, hayvancılık konusunu TBMM gündemine taşıdı.
 
 
 
11.03.2011
 
NOKTA-Orası babanızın malı mı
   Isparta  Eski Belediye Başkanı Hasan Balaman, MHP'nin işgaliye karşılığı oturduğu belediye mülkiyetinin satış ihalesine girmek isteyen kişiye yapılan engel tacizini, skandal olarak nitelendirdi.
 
EKSPRES-Siyasette erkek egemenliği var
      Baronun Kadın ve Çocuk Haklarını Koruma Komisyonu Başkanı Tülin Yalçınkaya, siyasetçileri seçim öncesinde kadınlara yönelik taahhütlerini yerine getirmekte samimi bulmadığını söyledi.
    
     GÜLSES-Millete Vekil gerek
      Haziranda yapılacak olan Milletvekili Genel Seçimlerine az bir zaman kala, milletvekili aday adayı olmak isteyen ve yasa gereği görevlerinde ayrılmak zorunluluğu bulunan kamu görevlileri istifa etti. Isparta'da milletvekili olma umudu taşıyan bazı bürokratlar istifa kervanına katıldı.
    
     ÇÖZÜM- Aybatılı sürprizi
      Odalar Birliği Başkanı Mehmet Aybatılı, AK Parti'den milletvekili aday adaylığı için görevinden istifa etti.
    
     DEMOKRAT-İstifa rüzgarı
     Haziranda yapılacak genel seçimler için milletvekilliği hayali kuran kamu görevlileri istifa etti. Isparta'da SDÜ Rektörü Baydar, Esnaf Odaları Başkanı Aybatılı gibi sürpriz isimler de var.   
 
09.03.2011
 AKDENİZÇevre isyanı
     Eğirdir'e bağlı Akdoğan'da açılan mermer ocakları nedeniyle ormanların yok edildiği öne sürüldü. Zaten heyelan bölgesi olan köyde kayaların evlerin üzerine düşmesinden endişe ediliyor.
    
     EKSPRES: ''Kent Konseyi'nin yönergesi hazır''
     Isparta Kent Konseyi'nin kurulması için en önemli adım Belediye Meclisi'nden atıldı.
    
     DEMOKRAT: ''Gergin ihale''
     MHP'nin oturduğu Belediye İşhanı 5. kattaki işyerinin satış ihalesi iptal edildi. İhaleye Hasan Balaman adına katılan Fatih Okur'un üzerine bazı partililerin yürümesi gergin anlara neden oldu.
    
     NOKTA: ''Gazeteci tutuklanmalarına kınama''
     Aktif Gazeteciler Derneği Başkanı Ali Çokyaşa, Ergonekon soruşturması kapsamında gazetecilerin tutuklanmasına tepki gösterdi.
    
     OBJEKTİF: ''Bölgesel işsizliğe çare arayışı''
     BAGEV Başkanı Ali Çandır, BAGEV bünyesinde kurulan kariyer internet sitesinin işsizlere umut olduğunu belirtti.
    
     İLKE: ''ITSO'dan dev organizasyon''
     Isparta Ticaret ve Sanayi Odası (ITSO) ihracatçılarla uzmanları bir araya getirdi. Isparta'nın 2023 ihracat vizyonu çizildi.
    
     ÇÖZÜM: ''ITSO Isparta'nın 2023 vizyonunu çizdi''
     Isparta Ticaret ve Sanayi Odası önemli bir organizasyona imza attı. İhracatçılarla TİM uzmanlarını bir araya getirerek Ortak Akıl Toplantısı düzenledi.
 
 
 
07.03.2011

    
     EKSPRES: ÜNSÜT artık daha güçlü
     SDÜ Gıda Mühendisliği ile imzaladığı lisans sözleşmesi çerçevesinde ÜNSÜT markası ile süt ve süt ürünleri imal eden Fişekçi Ailesi, yeni yatırımlarla Batı Akdeniz'e de açılıyor.
    
     GÜLSES: Özel hükümlere itiraz geldi
     1.5 yıldır TÜBİTAK tarafından üzerinde çalışılan Eğirdir Gölü ile ilgili özel hüküm belirlenmesi çalışmasına itiraz geldi. İki hafta önce 37 kuruma dağıtılarak fikir bildirmeleri istenen özel hükümlere çeşitli kurumlar ve ilçe belediyelerinden itirazlar geldiği belirtiliyor.
    
  AKDENİZ: Isparta'nın dikkati bu isimlere yöneldi
     Yüksek Seçim Kurulu, 12 Haziran genel seçimlerinde milletvekili adayı olacak belediye başkanları, meclis üyeler ile kamu görevlileri için istifa tarihini 10 Mart Perşembe olarak açıkladı. Gözler SDÜ Rektörü Prof. Dr. Metin Lütfi Baydar, Ankara Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Altan Raşit Civan ile 2 Ispartalı Vali'ye çevrildi.
 
   ÇÖZÜM: Konukevi gerçekte SDÜ'nün malı
     Herkes Konukevi binasının Milli Eğitim'e ait olduğunu sanıyor. Oysa durum hiç de öyle değil. Binanın en eski sahibi Gazi Lisesi ile birlikte SDÜ. Konukevi binasının Milli Eğitim'e verilmesi ise Isparta'nın önemli tesisini kaybetmesi demek.
            
     OBJEKTİF:Süt üreticisinden eylem
     Isparta'nın Keçiborlu ilçesinde toplanan süt üreticileri düşük süt fiyatlarını protesto etmek amacıyla tank sütü boşa akıttı.
    
     NOKTA: Ulu önder coşkusu
     Ulu Önder Atatürk'ün Isparta'ya gelişinin 81. yılı nedeniyle Ata'ya saygı yürüyüşü yapıldı.
 DEMOKRAT: Tehdit ediliyorum
     Eski Belediye Başkanı Hasan Balaman MHP İl binasının 8 Marttaki ihalesine katılmaması yönünde tehdit aldığını öne sürdü.
 
 
04.03.2011
   

EKSPRES: "Yapı Denetim Sistemine yönelik eleştiriler artıyor" 

Yapı Kooperatifleri Birliği Başkanı İbrahim Güler, Yapı Denetim Sistemi'nin inşaat maliyetlerini artıracağını iddia etti.

ÇÖZÜM: "Eğitimde müdürler değişmeyecek"

İdare Mahkemesi göreve iade isteyen okul müdürlerinin tamamının başvurusunu reddetti.

 

AKDENİZ: "Nevzat Bey bize lazım' sözü mhp yi karıştırdı"

seçim yarışının oldukça hareketli geçmesinin beklendiği mhpde, Grup Başkanvekili  partililerle bir araya geldiği toplantıdaki konuşması, milletvekilliği adaylığı düşünenleri şok etti.

GÜLSES: "Torbada su ürünleri düzenlemesi"

Resmi Gazete'de yayımlanarak yürürlüğe giren Torba Yasa'da, ısparta
ve bölgeyi ilgilendiren çok sayıda madde bulunuyor. Bu maddelerden biri de ısparta da önemli üretim ve gelir kaynaklarından su ürünleriyle ilgili yapılan düzenleme.

DEMOKRAT: ıspartanın
başını trafik ağrıtıyor"

Çevre ve Orman Müdürlüğü'nün ölçümlerinde kentte gürültü kirliğine en çok trafiğin neden olduğunu tespit etti.

OLUŞUM: "Güçbirliği yapmalıyız" 

itso Meclis toplantısında konuşan Vali Oğuz,

"Bir ilde ticaret ve sanayi güçlü ise ilin yöneticileri de bir o kadar güçlü olur" dedi.

 
 
03.03.2011
.
    
     DEMOKRAT:Uçak kazasını bilirkişi inceleyecek
     Isparta'da 30 Kasım 2007'de 57 kişinin ölümüyle sonuçlanan uçak kazasıyla ilgili Ağır Ceza Mahkemesi tarafından açılan kamu davasıyla Atlasjet hakkındaki yargılama kararına ait dosya birleştirildi.
    
     GÜLSES: Duayen Başkan'dan beton gibi yatırım
     Hazır betonun duayeni Atabey Belediye Başkanı Ali Bal, 1987'de belediye imkanlarıyla kurduğu hazır beton tesisin şimdilerde 15 milyon TL'lik devasa bir yatırıma dönüştüğünü söyledi.
    
   AKDENİZ:Torba Yasa AKP'ye de yarayacak
     Bazı alacakların yeniden yapılandırılmasına ilişkin kanundan belediyeye iki yıllık 50 bin TL kira borcu bulunan AK Parti İl Başkanlığı da yararlanacak 
 
     
     ISPARTA: Türkiye artık üreten bir ülke olmaktan çıkmış ve açık pazar haline getirilmiştir
     Yalvaç MYO'da konferans veren MHP Grup Başkanvekili Mehmet Şandır, Türkiye'nin yeni yüzyılın ilk çeyreğinde ya küresel güç olacağını ya da küresel güç olmaya çalışanların ''Ayakları altında ezilmeyi seçeceğini'' söyledi.
    
     OLUŞUM: Girişimcilik eğitimi başvuruları başladı
     Batı Akdeniz Kalkınma Ajansı (BAKA) ile Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeleri Geliştirme ve Destekleme İdaresi Başkanlığı (KOSGEB) arasında imzalanan işbirliği ile yapılacak olan girişimcilik destek programı başvuruları başladı.
    
 ÇÖZÜM: İnşaatta yapı denetim bocalaması
     1 Ocak'ta yürürlüğe giren yapı denetim uygulaması nedeniyle iki ayda belediyeye ruhsat için hiç proje gelmedi.
   
 
 
NOKTA: Yedisi bir yerde
     Isparta'nın ekonomisine yön veren kuruluşlar bir araya gelerek girişimci yetiştirmek için protokol imzaladı.
    
     İLKE:  Dev alışveriş merkezlerinde açılan yapı marketlerin hırdavat sektörünü olumsuz yönde etkilediğini söyleyen Mehmet İpekçi, insanların fiyat araştırması yapmadan alışveriş yapmamaları çağrısında bulundu.
    
     ISPARTA EKSPRES: Uçak kazası davasında dosyalar birleştirildi
     30 Kasım 2007'de meydana gelen ve 57 kişinin ölümüyle sonuçlanan uçak kazasına ilişkin Atlasjet aleyhinde açılan davanın ilk duruşması dün yapıldı.
 
 
02.03.2011 
      
     DEMOKRAT: İhracatta Körfez yeni gözdemiz
     Isparta Ticaret ve Sanayi Odası'nın Körfez ülkeleri ve İran ile kurduğu ilişkiler ihracata olumlu yansıdı. Isparta'nın Kuveyt, BAE, Umman gibi ülkelere olan ihracatında geçen seneye göre artış gözlendi.
    
         
 AKDENİZ: Kapanan fabrikalar tek tek açılıyor
     Geçmişte Isparta'nın en büyük istihdam kaynağı olan iplik fabrikaları, üretim çarkını yeniden harekete geçiriyor. Mensucat'tan sonra Kamgarn da üretime başlama kararı aldı.
 
     ÇÖZÜM: Isparta'nın yeni markalara ihtiyacı var
     Senirkent Belediye Başkanı Hüseyin Baykal, ilçesinin ve Isparta'nın gelişmesi için önemli projeler üzerinde çalıştıklarını belirtti.
    
    GÜLSES: Havamız o kadar da kirli değil
     Hava kirliliğinde 81 il içerisinde kükürtdioksit ve partiküler madde oranının yüksek olduğu iller arasında Isparta ilk 10'a girmiyor.
 
ISPARTA: Uzman kişilerden, profesyonel firmalardan yardım alacağız
     Yakaören'deki kuyuda inceleme yapan Türkiye Petrolleri Anonim Ortaklığı Genel Müdür Yardımcısı Besim Şişman, kuyunun kapatılması gerektiğini belirterek, kapatma işlemi için profesyonel firmalardan yardım alacaklarını söyledi.
    
     OLUŞUM: Yeni düzenlemeye en iyi şekilde hazırlanacağız
     1 Mart Muhasebeciler Günü nedeniyle Isparta Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler Odası, Atatürk Anıtı'na çelenk sundu.
    
     NOKTA: Kuyuyu kapatmak için dışarıdan destek alınacak
     Türkiye Petrolleri Anonim ortaklığı uzmanları, kapatılması kesinleşen Yakaören Köyü sınırlarındaki gaz kuyusu bölgesinde inceleme yaptı.
    
     İLKE: Belediye, yapılandırma fırsatını kaçırmıyor
     TBMM'de kabul edilen ve kamuoyunda ''Torba Yasa'' olarak bilinen, bazı kamu alacaklarının yeniden yapılandırılmasına ilişkin kanundan Isparta Belediyesi de yararlanıyor.
    
     ISPARTA EKSPRES: Isparta uçuyor
     Birkaç ay önce THY'nin seferlerini kaldırmasından sonra ilimize gelen Anadolu Jet, hafta içi yüzde 80, hafta sonları ise yüzde 100 doluluk oranıyla uçmaya başladı.
 
 
 01.03.2011
 
GÜLSES: Isparta sorunsuz bir kent
     Gazetecilerle kahvaltıda bir araya gelen AK Parti Isparta Milletvekili Sait Dilek, ''Isparta'nın en önemli sorunu nedir?'' sorusuna ''Ben Isparta'da bir sorun göremiyorum'' diye cevap verdi.
    
         
     ISPARTA: Bu seçim, 2023'teki Isparta'yı anlatmakla geçecek
     AK Parti Isparta Milletvekili Mehmet Sait Dilek, basın mensuplarıyla yaptığı toplantıda 12 Haziran'da yapılacak genel seçimlerdeki hedeflerini anlattı.
 
DEMOKRAT: Rant polemiği
     AK Parti Isparta İl Başkanı Mehmet Uğur Gökgöz'ün MHP binasının Koteks arsasından elde edilecek rantla satın alınacağı yönünde ortaya attığı iddia siyasi tansiyonu yükseltti.
    
    
 
OLUŞUM:  Angus önergesi
     CHP Isparta Milletvekili Mevlüt Coşkuner, ithal hayvan projesi kapsamında Angus diye adlandırılan büyük baş hayvan ithalatı ile ilgili Tarım Bakanı Mehdi Eker'e soru önergesi sundu.
    
   ÇÖZÜM: Tren Garı, Isparta'ya yakışır Gülpark olacak'
     Tren Garı bölgesine yapılacak olan ve çok kapsamlı bir projeyi kapsayacak Gülpark için çalışmalar sürüyor.
 
  NOKTA: Isparta'nın haklı gururu
     Isparta'nın ilk beş yıldızlı otelinin temeli atıldı. 38 milyon TL'ye mal edilecek 5 yıldızlı otel üçü bodrum olmak üzere 15 kattan oluşuyor.
    
     İLKE: Girişimcilik kursunun seçmeleri 3 Mart'ta
     Isparta İŞKUR İl Müdürü Hüseyin Ergin, iş kurmak isteyenlere yönelik girişimcilik eğitim kursunun önümüzdeki günlerde başlayacağını ve kurs seçmelerinin ise 3 Mart Perşembe günü yapılacağını belirtti.

 

      HABERİ PAYLAŞ Bookmark and Share
Yazdırılabilir Sayfa Yazdırılabilir Sayfa | Word'e Aktar Word'e Aktar | Tavsiye Et Tavsiye Et | Yorum Yaz Yorum YazANKET

HAKKINDA SAVCILIKTA ONLARCA İDDİA, ŞİKAYET,SORUŞTURMA OLAN,ANKARADA HAKKINDA ŞİKAYET EDİLMEDİK MAKAM KALMAYAN SDÜ REKTÖRÜ GÖREVDEN ALINMALI MI YOKSA ALINMAMALI MI ?Tüm Anketler

 
   
 
 

DÖVİZ

  Döviz Alış Satış
  Dolar 2.1673 2.1712
  Euro 2.8435 2.8486
 

SON HABERLER

 

Kullanım Şartları | Reklam Verin | Künye | RSS | Bize Ulaşın |

Tüm Hakları Saklıdır & ispartanews.com
 

isparta haberleri Rss Haber, ısparta haber,ısparta haberler,ısparta news,haber ısparta,ısparta secim,ısparta siyaset,akp aday,haber32,manset32,